Magyarország?Dánia 3-2

Női válogatottunk legyőzte az egy osztállyal magasabban, a divízió 1/A-ban bronzérmet szerző dánokat, ezzel megnyerte a budapesti tornát.

A két vasárnap kimaradó játékosunk Tóth Enikő és Brgles Nóra volt. A magyar válogatott kapujában Németh Anikó kezdett. A mérkőzésre nagyjából 500 néző látogatott ki, akárcsak szombaton. Másfél perc után emberelőnybe kerültünk, amit sokkal jobban játszottunk meg, mint az első két napon, Kiss Andrea passzára remekül érkezett Huszák, de Jakobsen védett. A 7. percben Horváth Tifani kiugrott, de belevezette a korongot a dán kapusba. A harmad els felében főleg a dánok akarata érvényesült, de Németh Anikó remekül védett. A 10. percben Jókai Szilágyi Zsófiát gáncsolták, az előnyben Kiss Andrea kapu elé betörése volt a legnagyobb lehetőség. A kiegészülés után is megnyomtunk egy cserét, de Trencsényi közeli lövése nem jutott túl Jakobsenen. A 14. percben Huszák lövését védte bravúrral a kapus, majd a következő percekben is a mi akaratunk érvényesült, 4 perccel később Somogyi lőhetett. A harmad végén Pintér Hanna kapott szép passzt, majd Huszák szólózott. 5 másodperccel a vége előtt Gasparics passzát Huszák nem tudta átvenni, mivel szabálytalankodtak vele szemben.

hunden2

A második harmadot majdnem kétpercnyi emberelőnnyel kezdhettük. A vizes jég nem kedvezett technikás játékunknak. A legkomolyabb lehetőségünk Pintér Lili Jókai Szilágyi Zsófiának betett korongja volt. A kiegészülés után a dánok játszottak jobban, kihasználták fizikális fölényüket. A 26. perc a miénk volt, Pintér Lili eresztett meg egy kemény lövést, a buli után pedig Horváth nem tudta közelről bekotorni a korongot, fél perc múlva pedig Dabasi indult meg szépen. A 28. percben szerencsénk is volt, senki nem tudta, hogy a kapunk előtt hol a korong, de végül egyik védőnk eltakarította azt onnan. A 30. percben Németh Bernadett elpöckölte a korongot a dán játékos elől, abból Gasparics Fanni megindult a harmadunkból, jóval gyorsabb volt a dán játékosnál, átverte a dán kapust és lendületből bevágta a korongot a kapuba (1-0). Egy perccel később közel jártunk a második gólunkhoz, a kontratámadásnál viszont Németh Anikónak kellett bravúrral védenie. A 32. percben viszont megszületett a második találat, Dabasi Réka behúzta a korongot Jakobsen kapujába (2-0). A 33. percben hatalmas szerencsénk volt, egy felperdülő korong átment Németh Anikó fölött, de végül a keresztvasra pattant. A 35. percben Kiss-Simon Franciska lőtt nagyot, két perccel később pedig Németh Anikó figyelt. Két perccel a harmad vége előtt eljött az első kiállításunk, Trencsényi Kittit küldték ki, de 49 másodperc múlva látványosan elcserélte magát Dánia.

hunden5

A záró játékrész elején majdnem egy percen át játszhattunk emberelőnyben, Huszák végigcselezte a védelmet, de Gasparicshoz címzett passza nem ért oda. A dánok agilisen kezdték a harmadot. A 44. percben Gasparics szép cselek után eltalálta a kapuvas és a keresztvas találkozását. A 46. percben szépített Dánia, felállt 5 az 5 ellen, Nielsen lövésénél Németh Anikó tehetetlen volt (2-1). A vendégek gólja után mindkét csapatnak adódtak lehetőségei. Az 51. percben Pintér Lili szólózhatott, másodpercekkel később viszont már a magyar kapu előtti helyzet miatt izgulhattunk. Nem sokkal később Gaspariccsal szemben szabálytalankodtak. Az emberelőnyben két beleérésre betett korong volt a legveszélyesebb, majd 16 másodperc kettős emberelőny várt ránk, miután az egyik dán levadászta Huszákot. Az újabb emberelőnyt már kevésbé játszottuk meg jól, viszont aztán felálltunk 5 az 5 ellen. Az 57. percben Pintér Lili okosan betette a korongot a kapu elé, de közelről nem tudták belőni a lányok, Jakobsen védett. Fél perccel később Huszák rálökte ellenfelét a támadó harmadban a kapura, így emberhátrányba kerültünk. Dánia 11 másodperc alatt kihasználta a lehetőséget, előbb kapuvasat lőttek, aztán viszont gólt (2-2). Fél perc múlva újra Magyarország vezetett, Gasparics lövését elsőre még védte a dán kapus, a kipattanót pedig értékesítette a magyar csatár (3-2). A gól után 21 másodperccel Pintér Lilit leszedte az egyik vendégjátékos, nagy fájdalmak közepette, de a saját lábán elhagyta a jeget, kiállítás nem járt az esetért. Magyarország 3-2-re nyert, ezzel megnyerte a budapesti női Négy Nemzet Tornát.

A torna legjobb kapusa a francia Caroline Baldin, legjobb védője Kiss-Simon Franciska, legjobb csatára pedig a dán Josefine Persson lett.