Magyarország?Szlovákia 4-2

A magyar női válogatott egy remek első, egy feledhető második és egy jó harmadik harmaddal legyőzte a szlovákokat.

A magyar válogatott két pénteki kimaradója Somogyi Vivien és Csiszer Sarolt voltak. A mintegy 600 néző előtt megrendezett mérkőzés egy hatalmas Huszák-bombával indult, de a korong mellément. A 2. percben Horváth Tifani önzetlen volt, Pintér Lilinek hátratette a pakkot, aki a kapusba lőtte. Fél perccel később viszont túljutott a szlovák kapuson a korong, Pintér Lili passzát Horváth gólra váltotta (1-0). A magyar csapat sokkal jobban játszott, idő kérése volt, mikor születik meg a második gól. A 8. percben eljött, Horváth passzát Pintér Lili lőtte be Lettrichová lábai között (2-0). A játék képéről sokat elárul, hogy a remek magyar védekezésnek köszönhetően a 13. percig egyetlen lövés sem találta el Németh Anikó kapuját. Az első szlovák lövés viszont sajnos gól lett, Culiková talált be közelről a magyar kapuba (2-1). 11 másodperccel később ezt megbosszulta Kiss Andrea, akit Huszák indított, és bevágta a korongot a kapuba (3-1). A 15. percben eljött az első kiállítás, emberelőnybe kerültünk, hiába nyomtunk, nem használtuk ki. A 19. percben Németh Anikó alatt volt a korong, a szlovák odapiszkált, Jókai Szilágyi Zsófia megvédte, ezért kiállították. 20 másodperccel a harmad vége előtt szépített Szlovákia, figyelmetlenek voltunk, a magyar kapus kiszolgáltatottságát Mikesková használta ki (3-2).

hunsvk1

A második harmadot jobban kezdték a szlovákok, de nem jutottak el komolyabb lehetőségig. Az első nagy magyar lehetőség Pintér Hanna előtt adódott a 25. percben. Nem sokkal később majdnem egy percen át 6 az 5 ellen játszhattunk egy késletetett kiállítás során, majd 5 a 4 ellen folytathattuk. 30 másodpercre kettős emberelőnybe kerültünk, miután Trencsényit gáncsolták. Rengeteg helyzetet kialakítottunk, hiába. A játékrész második felében csapkodó játék zajlott, de védelmi hibáinkat a szlovákok szerencsére nem tudták gólra váltani. A harmad végén emberelőnybe kerültünk, Lettrichová odaütött Huszáknak, lőttünk, eredménytelenül. A középső húsz perc 18-5-ös kapura lövési mutatója messze nem adja vissza a játék képét.

hunsvk2

A harmadik játékrész óvatos játékkal indult. A 45. percben Gasparics és Huszák is megeresztett 1-1 kemény lövést, de nem találtak kaput. A két orosz légiós lehetősége felpörgette a csapatot, agilisabban játszottunk, a 47. percben pedig hiába tartotta magát Lettrichová Kiss Andrea két próbálkozásánál, Gasparics bekotorta a korongot (4-2). Az 52. percben Gasparics végigcselezte a szlovák védelmet, de a kapus védett. Egy perccel később megindult a kiállítások sora, mindkét csapat játszhatott emberelőnyben, kétszer pedig 4 a 4 ellen. Az utolsó két percet végig emberhátrányban, sőt egy percig 3 az 5 ellen töltöttük. Kivédekeztük a hátrányokat, így Magyarország 4-2-re nyert Szlovákia ellen.