

#12 Kiss Andrea
Sorozatunk tizenegyedik részében egy vagány és két feljutást érő gólt is szerző jégkorongozót mutatunk be. Kiss Andrea, a magyar válogatott 1996. december 4-én született támadója következik, aki a MAC és a Marilyn HC játékosa.
A magyar jégkorong zászlóshajója ezekben az években a női jégkorong-válogatott, jelentette ki Ocskay Gábor a tavaly A csoportba jutott, idén pedig bent maradó U18-as válogatott sikerei kapcsán. Itt az ideje, hogy bemutassuk a személyzetet. Mezszám szerinti sorrendben halad új sorozatunk, a felnőtt vb-kerettel kezdünk.
Kiss Andrea 2012-ben jégre lépett az U18-as válogatott asiagói selejtezőjén, ahol egy gólt lőtt és három gólpasszt adott, az A csoportba jutáshoz pedig négy góllal – köztük a feljutást érővel – és két gólpasszal járult hozzá. 2013-ban a finnországi A vb-n is részt vett, míg a felnőtt vb-n két gólt – az olaszok elleni másodikat – és két asszisztot jegyzett a divízió 1-be feljutott csapatban.
– Mikor kezdtél el jégkorongozni és miért?
– 8 éves koromban az osztálytársam, Sarcia Nicola hívott, hogy nézzem meg az edzésüket. Nagyon megtetszett, kipróbáltam és ott ragadtam.
– A családban, rokonságban van rajtad kívül jégkorongozó?
– Unokabátyám, Pesti Zoltán 1980 és 2001 között játszott, többnyire Fehérváron, de ez már régen volt, nem ez befolyásolta sportágválasztásomban. A szüleim viszont most szerették meg a hokit, mióta én játszom.
– Játszottál-e a csatáron kívül másik poszton?
– 3 éve vagyok csatár, mióta a MAC-ban játszom. Azelőtt Újpesten hátvéd voltam. Ezt a tudásomat sokszor kamatoztatom, amikor hátvédként küldenek jégre.
– Hogyan tudod összeegyeztetni a jégkorongot a tanulással?
– Az évek folyamán egyre több az edzés, és egyre nehezebb a tanulás. A szoros időbeosztás miatt a szüleim segítsége nélkül nem boldogulnék. Szerencsére a tanáraim is jó szándékkal állnak hozzám.
Gömöri Csaba szövetségi kapitány Kiss Andreáról
Bandita külsőleg egy törékeny kis hölgy, azonban az ellenfelek a pályán egy igazi agilis hokist látnak és tapasztalnak személyében. Annak idején hátvédként játszott a válogatottban kitűnően, mára viszont inkább csatárként erősíti a csapatot. A válogatott összes sikerében részt vállalt, számomra a legmeggyőzőbb a tromsői vb-n, illetve az idei felnőtt világbajnokságon volt a játéka. Elég megnézni a döntőben szerzett gólját, ahol már mindenki a büntetőre gondolt volna, de ő felpattant és a felső sarokba lőtte a korongot, meggyőződésem, hogy ezzel gyakorlatilag “kivégezte” az olasz csapatot. Amúgy minden helyzetben vidám és a társaság középpontja. Igazi szavahihető ember, ez abból is egyértelműen kiderül, hogy tényleg levágatta a haját, nem tréfált. |
– Gondoltál-e már a légióséletre?
– Egyelőre úgy érzem, itthon elég lehetőséget kapunk, de ha volna rá lehetőségem, szívesen játszanék külföldön.
– Az aucklandi vébé előtt vállsérülést szenvedtél, műteni kellett volna, de inkább összedrótoztak a világbajokságra. Sikerült százszázalékos állapotba kerülnöd a vb-re, illetve jelenleg milyen állapotban van a vállad?
– A sérüléstől nem sok idő telt el a vébéig, így ott voltak fájdalmaim, de remélem, ez nem látszott a játékomon. Egyelőre nem műtik meg, próbálom erősíteni, hogy ne is kerüljön sor a vállműtétre.
– Aucklandben az olaszok elleni mindent eldöntő mérkőzésen te lőtted a második, azaz győztes gólunkat, megalkuvást nem tűrve gáncsolás után továbbkorcsolyáztál. Megválasztottak a mérkőzés legjobb játékosának is. Miként emlékszel vissza erre?
– Ez a meccs döntő fontosságú volt, abban a pillanatban úgy éreztem, hogy mindent el kell követnem, hogy belőjem a gólt. Ezen a meccsen mindenki beleadott mindent, így meglepődtem és örültem nagyon, hogy én lettem a legjobb játékos.
– Úgy tűnik, a feljutást érő gólokra specializálódtál, ugyanis a tromsői csodánál is a győztes gólt jegyezted és akkor is megválasztottak a legjobbnak. Melyik volt a két győztes találatod közül a nagyobb örömet hozó?
– Minden gólnak nagyon örülök, de persze az utolsó mindig a legkedvesebb.
– Miért a 12-es mezszámot választottad?
– Nekem szerencsét hoz a 12-es mezszám, decemberben születtem, ezért választottam.
– Mik a céljaid, meddig szeretnél jégkorongozni?
– Ha rajtam múlik, addig hokizok, amíg van rá lehetőségem, de utána is valami sporttal kapcsolatos dologgal szeretnék foglalkozni.
– Kedvenc csapat, kedvenc játékos?
– Kedvenc klubom a Boston Bruins, kedvenc játékosom Sofron István.
A sorozat korábbi részei:
#1 – Németh Anikó
#2 – Németh Bernadett
#3 – Dettrich Szilvia
#4 – Somogyi Vivien
#5 – Köles Kata
#7 – Ungár Rebeka
#8 – Jókai Szilágyi Kinga
#9 – Medgyes Dorottya
#10 – Horváth Tifani
#11 – Gasparics Fanni