Magyarország bronzérmet szerzett Lettországban

   

A magyar női válogatott a harmadik helyen végzett a 2014-es divízió 1/B-s világbajnokságon.

A ventspilsi torna zárómérkőzésén a házigazda Lettország 2-0-ra legyőzte Hollandiát, így utóbbi ugyanúgy 8 ponttal zárt, mint Magyarország. A két válogatott egymás elleni eredménye számunkra kedvez, csütörtökön lányaink 2-1-re nyertek. Magyarország így a világ 17. legjobb női csapatát vallhatja magáénak a világbajnoki sorrend alapján. A torna legjobb védőjének Medgyes Dorottyát választották.

A ventspilsi női divízió 1/B-s világbajnokság végeredménye:
1. Lettország 15 pont
2. Kína 9 pont
3. Magyarország 8 pont
4. Hollandia 8 pont
5. Észak-Korea 3 pont
6. Kazahsztán 2 pont

A 2015-ös divízió 1/B-s világbajnokság mezőnye: Szlovákia (divízó 1/A kiesője), Kína (2.), Magyarország (3.), Hollandia (4.), Észak-Korea (5.), Olaszország (divízió 2/A feljutója)

hunbronz

A lettországi divízió 1/B-s világbajnokságon bronzérmet nyert női válogatott kerete:

Név Szül. év Csapat
Kapusok:
Gegesy Boglárka 1988 Marilyn
Németh Anikó 1996 Pesterzsébet U16
Védők:
Csiszer Sarolt 1992 Sarisanska Presov (SVK)
Kiss-Simon Franciska 1995 Fakel Korkino (RUS)
Medgyes Dorottya 1996 MAC U16
Molnár Mónika 1995 Scanlon Creek Academy (CAN)
Németh Bernadett 1996 Pesterzsébet U16
Szlaby Gyöngyi 1988 Sarisanska Presov (SVK)
Trencsényi Kitti 1992 University of Calgary (CAN)
Támadók:
Brgles Nóra 1991 Segeltorps IF (SWE)
Dabasi Réka 1996 Vasas U16
Dettrich Szilvia 1991 Sarisanska Presov (SVK)
Horváth Tifani 1996 UTE U18
Jókai Szilágyi Kinga 1997 SC Weinfelden (SUI)
Jókai Szilágyi Zsófia 1992 SC Weinfelden (SUI)
Kiss Andrea 1996 MAC U16
Pártos Réka 1996 Pesterzsébet U16
Pintér Hanna 1998 MAC U16
Pintér Lili 1996 MAC U16
Rónai Alexandra 1993 Guildford Lightining (GBR)
Somogyi Vivien 1995 MAC U16
Ungár Rebeka 1997 KMH U16

A magyar női válogatott mérkőzései a divízió 1/B-s női világbajnokságon (Ventspils):

2014. április 6., vasárnap, 19.00: Magyarország–Lettország 0-4 (0-1, 0-2, 0-1)
2014. április 7., hétfő, 15.30: Koreai NDK–Magyarország 4-8 (0-2, 3-3, 1-3)
2014. április 9., szerda, 12.00: Magyarország–Kína 1-3 (1-0, 0-2, 0-1)
2014. április 10., csütörtök, 12.00: Hollandia–Magyarország 1-2 (0-1, 0-0, 1-1)
2014. április 12., szombat, 15.30: Kazahsztán–Magyarország 1-2 (0-0, 0-1, 1-0, 0-1)

Cimkék:

Te mit gondolsz?

Eseménynaptár
január 13., péntek
U18 15:00 SCCAVS 3-7VÉGE
MOL 18:00 DHKBEO 5-3VÉGE
MOL 18:00 SCCMAC 0-7VÉGE
MOL 18:00 UTEFTC 4-5VÉGE
MOL 18:30 TITMIS 1-7VÉGE
EBEL 19:30 VSVAVS 5-3VÉGE
január 14., szombat
EBJL 13:00 DMJVIC 5-2VÉGE
EBYSL 13:15 G99AVS 1-9VÉGE
EBJL 14:00 HKBEHL 5-1VÉGE
EBJL 14:40 AVSKAC 7-6 HVÉGE
EBJL 15:10 UTEOHC 5-1VÉGE
EBJL 15:45 ZASETO 1-4VÉGE
EBJL 15:50 MACMRB 16-0VÉGE
EBYSL 16:10 VASDMJ 6-3VÉGE
MOL 18:30 MISBEO 9-1VÉGE
EBYSL 18:40 ZNOHKB 4-3 HVÉGE
EBYSL 18:50 MACRBS 3-2VÉGE
NU18 19:00 HUNAUT 3-0VÉGE
január 15., vasárnap
EBYSL 12:10 MACRBS 3-4 HVÉGE
EBYSL 14:30 MZAAVS 2-3 HVÉGE
EBYSL 16:20 VSVDMJ 3-2VÉGE
EBYSL 16:40 VASSLL 1-2VÉGE
EBEL 17:00 AVSG99 1-5VÉGE
EBYSL 17:00 HKBZNO 1-5VÉGE
MOL 17:00 GALMAC 1-7VÉGE
MOL 18:30 DHKTIT 4-3VÉGE
január 16., hétfő
U18 17:15 MISPEF 10-2VÉGE
MOL 17:30 BRAMAC 0-3VÉGE
MOL 18:00 UTEDAB 4-1VÉGE
    • M4 SPORT
január 17., kedd
MOL 17:00 GALSCC 
MOL 18:30 MISFTC 
január 18., szerda
U20   KMHMIS 
U20   MACZEG 
NHL 00:55 BOSNYI 
    • SPÍLER TV
NHL 04:05 ANATBL 
    • SPÍLER TV
KHL 15:00 MMGAVG 
    • SPORT 2
január 19., csütörtök
EBYSL   AVSVIC 
NHL 01:35 MTLPIT 
    • SPÍLER TV
NHL 04:30 LAKSJS 
    • SPÍLER TV
U18 15:30 DHKPEF 
U18 16:00 AVSUTE 
U18 16:00 ETOMIS 
EBYSL 17:40 VASMZA 
MOL 18:00 DABBRA 
U18 18:10 VASMAC 
január 20., péntek
EBJL   HKBMAC 
NHL 01:05 CBJOTT 
    • SPÍLER TV
U20 14:30 DHKAVS 
MOL 18:00 UTEBRA 
MOL 18:30 TITSCC 
MOL 19:00 FTCGAL 
január 21., szombat
NHL 01:05 BOSCHI 
    • SPÍLER TV
EBJL 12:40 HKBVIC 
EBYSL 14:30 RBSHKB 
EBJL 15:00 UTEEHL 
EBJL 16:10 MACOHC 
EBYSL 17:00 DMJOLL 
EBYSL 18:00 EHLMAC 
MOL 18:00 MACGAL 
EBJL 18:30 MRBDMJ 
MOL 18:30 MISSCC 
EBJL 18:55 VSVAVS 
NHL 21:05 WINSTL 
    • SPÍLER TV
január 22., vasárnap
EBJL   ZASVAS 
EBYSL   SLLAVS 
NHL 04:00 CGYEDM 
    • SPÍLER TV
EBYSL 12:00 RBSMAC 
EBJL 15:30 RBSETO 
EBYSL 15:40 VASTRK 
EBYSL 15:40 ZNOHKB 
MOL 18:00 BEOTIT 
MOL 18:00 FTCBRA 
MOL 18:30 MACUTE 
NHL 21:05 PITBOS 
    • SPÍLER TV
január 23., hétfő
MOL 18:00 BEODAB 
MOL 18:00 DHKSCC 
    • M4 SPORT
MOL 18:30 MISGAL 
január 24., kedd
U20 18:40 AVSKMH 
   H I R D E T É S
   H I R D E T É S
Partnerünk