Kína?Magyarország 7-3

A magyar női válogatott elszenvedte első vereségét a pekingi világbajnokságon. A házigazda a remek emberelőnyös játékának köszönhetően nyert.

A mérkőzés 5. percében Kiss-Simon Franciska kétperces büntetést kapott, az emberelőnyt 1 perc alatt kihasználta Kína. A harmad végén 29 másodpercen át kettős emberelőnyben is játszhattunk, amit nem használtunk ki, fél perccel a kínai kiegészülés után viszont Dabasi Réka révén egyenlítettünk, a gólnál Pintér Hanna és Medgyes Dorottya jegyzett gólpasszt, így az első szünetre 1-1-es állással mehettek a csapatok.

CHNHUN

A második húsz perc rémálomszerűen alakult. A 28. másodpercben újra vezettek a kínaiak, majd nem sokkal később két és fél perc alatt 3 magyar játékost is kiküldtek a büntetőpadra, a kettős emberelőnyt pedig belőtte Kína. A 33. percben csapatbüntetést kaptunk, majd Németh Anikót is kiállították, több mint másfél percnyi kettős emberhátrány várt ránk. A hátrányt majdnem kivédekeztük, de 2 másodperccel a kiegészülés előtt megszületett a 4. kínai gól. Egy perccel később 5 másodperc alatt kihasználtunk egy emberelőnyt, Kiss-Simon Franciska talált be Horváth Tifani passzából. Kereken egy perccel a harmad vége előtt Kong újabb hazai gólt lőtt, így 40 perc után 5-2 volt az eredmény.

chnhun2

A harmadik játékrész felénél Lu Ven megszerezte a 6. kínai gólt, majd kapust cseréltek a hazaiak. A következő percekben kihasználatlanul maradt egy magyar emberelőny, aztán viszont Molnár Mónika kiállítása nyomán betaláltak a kínaiak. 41 másodperccel a 7. kínai gól után Medgyes belőtte a 3. magyar találatot. A gólunk után 1 percen belül 3 büntetést is ítéltek ellenünk, ám nem született több találat. Magyarország 7-3-as vereséget szenvedett, magyar idő szerint szombat reggel 7 órától Szlovákia ellen lép jégre.

A játéknap két korábbi mérkőzésén Szlovákia 9-0-ra átgázolt Észak-Koreán, míg Hollandia 2-0-ra legyőzte Olaszországot. 3 forduló után Szlovákia 8, Kína 7, Magyarország 6, Hollandia 5, Olaszország 1, Észak-Korea pedig 0 pontos.