A statisztikák ellenére nehéz mérkőzést játszottunk

   

Buzás Norbert értékelte az Észak-Korea elleni négygólos sikert.

“A statisztikák ellenére egy nehéz mérkőzést játszottunk a koreaiakkal – mondta a válogatott egyik szövetségi edzője. – Az első harmadban nagyon idegesen kezdtünk, sokaknak ez volt az első felnőtt világbajnoki meccsük. Jól küzdöttünk, sok helyzetet alakítottunk ki az ellenfél kapuja előtt, és ennek gól lett az eredménye, Odnoga Lotti kék vonalas korongjába belepiszkáltunk még a kapu előtt. A harmad végén egy begyakorolt figurából Trencsényi passzát Dabasi lőtte a kapuba. A második és harmadik harmadban is domináltunk, helyzeteket alakítottunk ki, így a végére meggyőző fölénnyel nyertük a meccset. A mérkőzés legjobbja Dabasi Réka lett. Fontos a jó kezdet, ez nekünk megvolt, a hibákat kijavítjuk és kedden Olaszország ellen hasonló elszántsággal lépünk pályára.”

A pekingi divízió 1/B-s női világbajnokság menetrendje:

2015. április 6., 7.00: Magyarország–Koreai NDK 5-1
2015. április 7., 7.00: Magyarország–Olaszország
2015. április 9., 13.30: Magyarország–Kína
2015. április 11., 7.00: Magyarország–Szlovákia
2015. április 12., 10.15: Magyarország–Hollandia

A női felnőtt válogatott játékoskerete a világbajnokságra:

# Név Szül. év Csapat
Kapusok:
1 Németh Anikó 1996 HTI Barrie (CAN)
25 Poltzer Renáta 1997 KMH
Védők:
5 Csiszer Sarolt 1992 Marilyn
14 Kiss-Simon Franciska 1995 Belije Medvegyici (RUS)
9 Medgyes Dorottya 1996 Marilyn
13 Molnár Mónika 1995 Mville Valiants (USA)
2 Németh Bernadett 1996 KMH
16 Odnoga Lotti 1999 KMH
3 Tóth Enikő 1996 KMH
23 Trencsényi Kitti 1992 KMH
Támadók:
17 Brgles Nóra 1991 SDE Stockholm (SWE)
15 Dabasi Réka 1996 KMH
18 Gottlibet Zóra 1998 Marilyn
10 Horváth Tifani 1996 Marilyn
8 Jókai Szilágyi Kinga 1997 Sportország
24 Jókai Szilágyi Zsófia 1992 MSSK Pitea (SWE)
12 Kiss Andrea 1996 Marilyn
11 Pintér Hanna 1998 Marilyn
21 Pintér Lili 1996 Marilyn
6 Rónai Alexandra 1993 KMH
4 Somogyi Vivien 1995 KMH
7 Ungár Rebeka 1997 KMH

A csapatoknál a női együtteseket tüntettük fel.

A magyar női válogatott stáb, 2014/15:
Edzők: Buzás Norbert, Marton Tibor
Kapusedző: Zuzana Tomciková
Csapatvezető: Jasó Judit
Felszerelésmenedzser: Medgyes László

Cimkék: , , ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
február 19., hétfő
OGN 05:10 USAFIN 5-0VÉGE
    • EUROSPORT 2, M4SPORT.HU, M4 SPORT (5:30)
OGN 13:10 CANRUS 5-0VÉGE
    • EUROSPORT 2, M4SPORT.HU
február 20., kedd
OG 04:10 USASVK 5-1VÉGE
    • EUROSPORT 2, M4SPORT.HU, M4 SPORT (5:45)
OGN 04:10 SWEKOR 6-1VÉGE
    • EUROSPORT 2 (6:30)
OG 08:40 SLONOR 1-2 HVÉGE
    • EUROSPORT 2, M4SPORT.HU, M4 SPORT (9:00)
OGN 08:40 SUIJPN 1-0VÉGE
OG 13:10 FINKOR 5-2VÉGE
    • EUROSPORT 1 (14:30), M4SPORT.HU, M4 SPORT
OG 13:10 SUIGER 1-2 HVÉGE
    • EUROSPORT 2, M4SPORT.HU, M4 SPORT
EL 18:00 DABSCC 1-4VÉGE
U18 18:30 VASMIS 4-1VÉGE
U18 18:35 UTEKMH 5-1VÉGE
február 21., szerda
OG 04:10 CZEUSA 3-2 BVÉGE
    • EUROSPORT 2, M4SPORT.HU
OG 08:40 RUSNOR 6-1VÉGE
    • EUROSPORT 2, M4SPORT.HU, M4 SPORT
OGN 08:40 FINRUS 3-2VÉGE
    • EUROSPORT 2 (15:30), M4SPORT.HU
OG 13:10 CANFIN 1-0VÉGE
    • EUROSPORT 2, M4SPORT.HU, M4 SPORT
OG 13:10 SWEGER 3-4 HVÉGE
    • EUROSPORT 1 (14:45), M4SPORT.HU, M4 SPORT
U18 14:15 OHRAVS 6-4VÉGE
U20 15:00 DHKPEF 5-3VÉGE
U20 17:00 MISETO 1-5VÉGE
EL 18:00 DABSCC 2-5VÉGE
EL 18:00 UTEBRA 1-4VÉGE
EBEL 18:45 AVSZNO 2-3 BVÉGE
    • M4SPORT.HU
február 22., csütörtök
OGN 05:10 CANUSA 2-3 BVÉGE
    • EUROSPORT 2, M4 SPORT
U20 13:15 OHCUTE 5-4VÉGE
U18 16:00 ETOMIS 13-1VÉGE
U20 17:40 AVSMAC 7-0VÉGE
EL 18:00 UTEBRA 2-1 HVÉGE
U20 18:00 SLLVAS 2-3VÉGE
EL 18:30 MISTIT 4-0VÉGE
EL 19:00 MACFTC 5-1VÉGE
U20 19:00 ETOKMH 3-5VÉGE
február 23., péntek
OG 08:40 CZERUS 
    • EUROSPORT 2, M4 SPORT
OG 13:10 CANGER 
    • EUROSPORT 2, M4SPORT.HU, M4 SPORT (13:45)
EBEL 18:30 ZNOAVS 
EL 18:30 MISTIT 
EL 19:00 MACFTC 
február 24., szombat
OG 13:10 3.helyért
    • EUROSPORT 2, M4 SPORT
U18 15:00 MISUTE 
U20 16:15 G99VAS 
EL 17:00 SCCDAB 
U20 18:00 MISUTE 
U18 18:20 MACAVS 
U18 18:30 ETOVAS 
február 25., vasárnap
EWHL   NEHKMH 
OG 05:10 döntő
    • EUROSPORT 1, M4 SPORT, EUROSPORT 2
U20 12:15 DHKETO 
U20 14:40 MACAVS 
DEBL 15:15 MRLNEH 
EL 17:00 SCCDAB 
U20 17:00 KMHOHC 
EL 17:30 BRAUTE 
EBEL 17:45 VSVAVS 
Partnerünk