Magyarország?Kazahsztán 3-2

A magyar női válogatott megnyerte harmadik világbajnoki mérkőzését, így továbbra is hibátlan. Péntek este a házigazda Olaszország következik.

A mérkőzés óvatos játékkal indult, az első harmad első felében mindösszesen 6 kaput eltalált lövést regisztráltak. A játékrész felénél emberhátrányba kerültünk Medgyes büntetésével, amit sajnos nem védekeztünk ki, Koroljova bevette Németh Anikó kapuját. A bekapott gól után nyomtunk, fölényünk emberelőnnyé érett volna, egy késleltetett kiállítás során felálltunk és Medgyes passzát Jókai Szilágyi Zsófia lőtte be a fekvő Rausanova mellett, így egyenlítettünk. A 15. percben Németh Bernadettet küldték ki a büntetőpadra, a második hátrányt kibekkeltük.

A második játékrészt sajnos jobban kezdték a kazahok, a 36. másodpercben Karina Felzink találatával újra hátrányba került Magyarország. A következő percekben nyomtunk, hajtottunk az egyenlítésért, Kazahsztán az ellentámadásokra épített. A mérkőzés felénél Busujeva meg nem engedett testjátékért kétperces büntetést kapott. A magyar lányok felálltak 5 a 4 ellen, nagyon nyomtak, ez pedig gólt hozott Brgles Nóra révén. Három perccel később gáncsoltak egy magyar játékost, az újabb emberelőnyben közel jártunk a vezetés megszerzéséhez.

A harmadik harmadban óvatosabb játék zajlott. A türelemjátékból Magyarország jött ki jobban, Dabasi góljával vezetett női válogatottunk. A harmad felénél Németh Bernadett kapott büntetést korongkilövésért. A hátrányt Németh Anikó vezetésével kivédekeztük, aztán nem sokkal később egy kazah játékos létesített szabálytalan testi kontaktot, de a korábbi emberelőnyökhöz képest gyengébben játszottunk. Három perccel a vége előtt megint kiállították korongkilövésért Németh Bernadettet, kivédekeztük. A végén a kazahok lehozták a kapusukat, hiába. Magyarország 3-2-re nyert, így továbbra is százszázalékos teljesítménnyel áll. Péntek este 20:30-től Olaszország következik.

Marton Tibor (szövetségi kapitány, Magyarország): “A jégkorong a legigazságosabb játék. Ha nem dolgozol elég keményen minden percben, hosszútávon nem lehetsz sikeres. Ez egy olyan mérkőzés volt, ami előtt azt gondolhattunk, olcsón elérhetjük a célunkat. Kontrolláltuk a meccset, megszereztük a három pontot. De nagyon keményen kellett dolgoznunk érte, de ezzel semmi baj sincs, így még édesebb a siker.”