Németország–Egyesült Államok 1-3

   

Az amerikaiak győzelme miatt a szlovákok bánkódhatnak leginkább, hiszen lemaradtak a negyeddöntőről.

A németek kiheverték a Kanadától elszenvedett 1-8-at, a meccs elejétől összeszedetten álltak bele a másik – a juharlevelesekénél semmivel sem szerényebb kerettel felálló – tengerentúli együttes elleni küzdelembe. Annyira, hogy ennek meg is lett az eredménye a 12. percben, amikor Kane-ék egy nehezen megszerzett korongot még a saját harmadukban elveszítettek, Draisaitl okosan Tiffelshez passzolt, ő meg ügyesen fejezte be, 1-0. A vezetés nem sokáig tartott, két perccel később Clayton Keller lövésébe a lehető legtökéletesebben kapott bele James van Riemsdyk, bement az újfent kiválóan védő Niederberger lábai között, 1-1. A második játékrészben is egyenlő erők küzdöttek, és a kimaradt helyzetek számában is hozták az egált. Plachta perdített a felső vasra, Eichel szólóját fogta hatalmas bravúrral a német kapus, Draisaitl adott könnyelműen perfekt gólpasszt Larkinnak, aki továbbtette, ám van Riemsdyk azonban mellé tolta, Michaelis nem tudtott túljárni Corey Schneider eszén. A harmadik felvonásban ment tovább az ide-oda hoki, fölöttébb komoly lehetőségekkel. Az 51. percben van Riemsdyk adott zseniális korongot a berobbanó Larkinnak, aki gyors igazítás után bevágta a rövidbe, 1-2. Az 55. percben a németek csúnyán elcserélték magukat, másodpercekig voltak fent hatan, az előnyt némi erőfeszítések árán sikerült kijátszani Eichelre, elemi erővel bombázott a csatár a német kapuba, 1-3.

Ezzel az eredménnyel mind a két csapat biztos negyeddöntős, hiszen Szlovákia már egyiküket sem érheti utol. A házigazda hiába győzte le elsőre éppen az Egyesült Államokat, számára az utolsó csoportmeccsel – kedden a dánokkal játszanak – véget ér a világbajnokság.

Az A csoport állása:

1. USA 14 (6 mérkőzés)
2. Finnország 13 pont (5)
3. Kanada 12 (5)
4. Németország 12 (6)
5. Szlovákia 9 (6)
6. Dánia 5 (5)
7. Franciaország 1 (5)
8. Nagy-Britannia 0 (6)

A B csoport állása:

1. Oroszország 15 pont (5 mérkőzés)
2. Csehország 15 (6)
3. Svédország 12 (5)
4. Svájc 12 (5)
5. Lettország 6 (5)
6. Norvégia 6 (6)
7. Ausztria 0 (6)
8. Olaszország 0 (6)

Az A csoportos világbajnokság mérkőzései:

Időpont Mérkőzés Eredmény/Televízió
2019. május 10., 16:15 Finnország–Kanada 3-1
2019. május 10., 16:15 Oroszország–Norvégia 5-2
2019. május 10., 20:15 USA–Szlovákia 1-4
2019. május 10., 20:15 Csehország–Svédország 5-2
2019. május 11., 12:15 Dánia–Franciaország 5-4 h.
2019. május 11., 12:15 Svájc–Olaszország 9-0
2019. május 11., 16:15 Németország–Nagy-Britannia 3-1
2019. május 11., 16:15 Lettország–Ausztria 5-2
2019. május 11., 20:15 Szlovákia–Finnország 2-4
2019. május 11., 20:15 Norvégia–Csehország 2-7
2019. május 12., 12:15 USA–Franciaország 7-1
2019. május 12., 12:15 Oroszország–Ausztria 5-0
2019. május 12., 16:15 Dánia–Németország 1-2
2019. május 12., 16:15 Olaszország–Svédország 0-8
2019. május 12., 20:15 Nagy-Britannia–Kanada 0-8
2019. május 12., 20:15 Lettország–Svájc 1-3
2019. május 13., 16:15 Oroszország–Csehország 3-0
2019. május 13., 16:15 USA–Finnország 3-2 h.
2019. május 13., 20:15 Szlovákia–Kanada 5-6
2019. május 13., 20:15 Norvégia–Svédország 1-9
2019. május 14., 16:15 Nagy-Britannia–Dánia 0-9
2019. május 14., 16:15 Olaszország–Lettország 0-3
2019. május 14., 20:15 Németország–Franciaország 4-1
2019. május 14., 20:15 Svájc–Ausztria 4-0
2019. május 15., 16:15 USA–Nagy-Britannia 6-3
2019. május 15., 16:15 Svájc–Norvégia 4-1
2019. május 15., 20:15 Németország–Szlovákia 3-2
2019. május 15., 20:15 Oroszország–Olaszország 10-0
2019. május 16., 16:15 Kanada–Franciaország 5-2
2019. május 16., 16:15 Svédország–Ausztria 9-1
2019. május 16., 20:15 Finnország–Dánia 3-1
2019. május 16., 20:15 Csehország–Lettország 6-3
2019. május 17., 16:15 Franciaország–Szlovákia 3-6
2019. május 17., 16:15 Ausztria–Norvégia 3-5
2019. május 17., 20:15 Finnország–Nagy-Britannia 5-0
2019. május 17., 20:15 Csehország–Olaszország 8-0
2019. május 18., 12:15 Dánia–USA 1-7
2019. május 18., 12:15 Lettország–Oroszország 1-3
2019. május 18., 16:15 Kanada–Németország 8-1
2019. május 18., 16:15 Olaszország–Norvégia 1-7
2019. május 18., 20:15 Nagy-Britannia–Szlovákia 1-7
2019. május 18., 20:15 Svédország–Svájc 4-3
2019. május 19., 16:15 Németország–USA
2019. május 19., 16:15 Ausztria–Csehország
2019. május 19., 20:15 Franciaország–Finnország
2019. május 19., 20:15 Svájc–Oroszország Sport 2
2019. május 20., 16:15 Franciaország–Nagy-Britannia
2019. május 20., 16:15 Svédország–Lettország
2019. május 20., 20:15 Kanada–Dánia Sport 2
2019. május 20., 20:15 Ausztria–Olaszország
2019. május 21., 12:15 Finnország–Németország
2019. május 21., 12:15 Csehország–Svájc Sport 2
2019. május 21., 16:15 Szlovákia–Dánia Sport 2
2019. május 21., 16:15 Norvégia–Lettország
2019. május 21., 20:15 Kanada–USA Sport 2
2019. május 21., 20:15 Svédország–Oroszország
2019. május 23., 16:15 negyeddöntő Sport 1
2019. május 23., 16:15 negyeddöntő Sport 2
2019. május 23., 20:15 negyeddöntő Sport 2
2019. május 23., 20:15 negyeddöntő Sport 2 (22:45)
2019. május 25., 15:15 elődöntő Sport 2
2019. május 25., 19:15 elődöntő Sport 2
2019. május 26., 15:45 bronzmérkőzés Sport 1
2019. május 26., 20:15 döntő Sport 1

Cimkék: , , ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
október 17., csütörtök
KHL 18:00 AKBJOK 
    • SPORT 2
U18Q 18:40 MACSZG 8-0VÉGE
U18Q 18:45 UTEPHC 0-2VÉGE
U18Q 19:00 DABVAS 3-7VÉGE
U18Q 19:00 ETOSZA 1-6VÉGE
október 18., péntek
EBYSL 13:30 VASRBS 2-5VÉGE
KK 15:00 BRARIG 3-5VÉGE
KK 16:00 FTCTXU 6-0VÉGE
EBYSL 16:30 OKAAVS 1-5VÉGE
EXL 17:30 DUMMAC 4-1VÉGE
EL 18:00 HKBGYE 1-4VÉGE
EL 18:00 UTEDAB 1-3VÉGE
EL 18:30 DEBVAS 5-2VÉGE
EL 18:30 TITSCC 3-6VÉGE
EBEL 19:15 RBSAVS 2-3VÉGE
EBYSL 19:15 VICMAC 1-4VÉGE
U18Q 19:20 FTCSZA 2-8VÉGE
EBYSL 19:30 UTEHCI 6-4VÉGE
október 19., szombat
EBYSL 10:30 VASVSV 0-3VÉGE
EBYSL 11:15 EASMAC 1-4VÉGE
EBJL 14:10 VASDHK 7-0VÉGE
EWHL 14:30 KMHPOL 4-2VÉGE
EBJL 14:50 VICMIS 2-6VÉGE
U18Q 15:10 DABSZG 12-2VÉGE
KK 16:00 FTCOLJ 3-2VÉGE
EBYSL 16:30 UTERBS 5-3VÉGE
EBYSL 16:30 VICAVS 2-6VÉGE
EWHL 17:00 BOZMAC 2-4VÉGE
U18Q 17:20 MACAVS 3-5VÉGE
EL 17:30 TITVAS 4-2VÉGE
KK 17:30 DONBRA 7-1VÉGE
EL 18:00 DABGYE 3-0VÉGE
SVK3 18:00 PHCIZH 1-9VÉGE
október 20., vasárnap
EBYSL 08:30 OKAMAC 1-4VÉGE
EBYSL 09:00 VASHCI 4-7VÉGE
EBYSL 11:00 EASAVS 1-5VÉGE
KK 13:30 CZBBRA 4-7VÉGE
EWHL 14:20 POLKMH 0-7VÉGE
EBYSL 15:00 UTEVSV 2-1 BVÉGE
EXL 17:00 MACNIT 0-7VÉGE
EXL 17:00 ZVOMIS 2-1VÉGE
EBEL 17:30 AVSVIC 3-1VÉGE
    • DIGI SPORT 2
KK 18:00 RITFTC 1-3VÉGE
EL 18:30 DEBHKB 3-2 BVÉGE
EL 18:30 UTESCC 2-5VÉGE
U21Q 19:05 DABPHC 5-1VÉGE
október 21., hétfő
EL 18:00 VASSCC 
    • M4 SPORT
október 22., kedd
EBJL 16:45 UTEAVS 
EXL 18:00 MISMAC 
MK 18:00 DABUTE 
MK 18:00 HKBDEB 
MK 18:30 TITVAS 
október 23., szerda
KHL 18:30 DRITRK 
    • SPORT 1
Partnerünk