Németország–Egyesült Államok 1-3

   

Az amerikaiak győzelme miatt a szlovákok bánkódhatnak leginkább, hiszen lemaradtak a negyeddöntőről.

A németek kiheverték a Kanadától elszenvedett 1-8-at, a meccs elejétől összeszedetten álltak bele a másik – a juharlevelesekénél semmivel sem szerényebb kerettel felálló – tengerentúli együttes elleni küzdelembe. Annyira, hogy ennek meg is lett az eredménye a 12. percben, amikor Kane-ék egy nehezen megszerzett korongot még a saját harmadukban elveszítettek, Draisaitl okosan Tiffelshez passzolt, ő meg ügyesen fejezte be, 1-0. A vezetés nem sokáig tartott, két perccel később Clayton Keller lövésébe a lehető legtökéletesebben kapott bele James van Riemsdyk, bement az újfent kiválóan védő Niederberger lábai között, 1-1. A második játékrészben is egyenlő erők küzdöttek, és a kimaradt helyzetek számában is hozták az egált. Plachta perdített a felső vasra, Eichel szólóját fogta hatalmas bravúrral a német kapus, Draisaitl adott könnyelműen perfekt gólpasszt Larkinnak, aki továbbtette, ám van Riemsdyk azonban mellé tolta, Michaelis nem tudtott túljárni Corey Schneider eszén. A harmadik felvonásban ment tovább az ide-oda hoki, fölöttébb komoly lehetőségekkel. Az 51. percben van Riemsdyk adott zseniális korongot a berobbanó Larkinnak, aki gyors igazítás után bevágta a rövidbe, 1-2. Az 55. percben a németek csúnyán elcserélték magukat, másodpercekig voltak fent hatan, az előnyt némi erőfeszítések árán sikerült kijátszani Eichelre, elemi erővel bombázott a csatár a német kapuba, 1-3.

Ezzel az eredménnyel mind a két csapat biztos negyeddöntős, hiszen Szlovákia már egyiküket sem érheti utol. A házigazda hiába győzte le elsőre éppen az Egyesült Államokat, számára az utolsó csoportmeccsel – kedden a dánokkal játszanak – véget ér a világbajnokság.

Az A csoport állása:

1. USA 14 (6 mérkőzés)
2. Finnország 13 pont (5)
3. Kanada 12 (5)
4. Németország 12 (6)
5. Szlovákia 9 (6)
6. Dánia 5 (5)
7. Franciaország 1 (5)
8. Nagy-Britannia 0 (6)

A B csoport állása:

1. Oroszország 15 pont (5 mérkőzés)
2. Csehország 15 (6)
3. Svédország 12 (5)
4. Svájc 12 (5)
5. Lettország 6 (5)
6. Norvégia 6 (6)
7. Ausztria 0 (6)
8. Olaszország 0 (6)

Az A csoportos világbajnokság mérkőzései:

Időpont Mérkőzés Eredmény/Televízió
2019. május 10., 16:15 Finnország–Kanada 3-1
2019. május 10., 16:15 Oroszország–Norvégia 5-2
2019. május 10., 20:15 USA–Szlovákia 1-4
2019. május 10., 20:15 Csehország–Svédország 5-2
2019. május 11., 12:15 Dánia–Franciaország 5-4 h.
2019. május 11., 12:15 Svájc–Olaszország 9-0
2019. május 11., 16:15 Németország–Nagy-Britannia 3-1
2019. május 11., 16:15 Lettország–Ausztria 5-2
2019. május 11., 20:15 Szlovákia–Finnország 2-4
2019. május 11., 20:15 Norvégia–Csehország 2-7
2019. május 12., 12:15 USA–Franciaország 7-1
2019. május 12., 12:15 Oroszország–Ausztria 5-0
2019. május 12., 16:15 Dánia–Németország 1-2
2019. május 12., 16:15 Olaszország–Svédország 0-8
2019. május 12., 20:15 Nagy-Britannia–Kanada 0-8
2019. május 12., 20:15 Lettország–Svájc 1-3
2019. május 13., 16:15 Oroszország–Csehország 3-0
2019. május 13., 16:15 USA–Finnország 3-2 h.
2019. május 13., 20:15 Szlovákia–Kanada 5-6
2019. május 13., 20:15 Norvégia–Svédország 1-9
2019. május 14., 16:15 Nagy-Britannia–Dánia 0-9
2019. május 14., 16:15 Olaszország–Lettország 0-3
2019. május 14., 20:15 Németország–Franciaország 4-1
2019. május 14., 20:15 Svájc–Ausztria 4-0
2019. május 15., 16:15 USA–Nagy-Britannia 6-3
2019. május 15., 16:15 Svájc–Norvégia 4-1
2019. május 15., 20:15 Németország–Szlovákia 3-2
2019. május 15., 20:15 Oroszország–Olaszország 10-0
2019. május 16., 16:15 Kanada–Franciaország 5-2
2019. május 16., 16:15 Svédország–Ausztria 9-1
2019. május 16., 20:15 Finnország–Dánia 3-1
2019. május 16., 20:15 Csehország–Lettország 6-3
2019. május 17., 16:15 Franciaország–Szlovákia 3-6
2019. május 17., 16:15 Ausztria–Norvégia 3-5
2019. május 17., 20:15 Finnország–Nagy-Britannia 5-0
2019. május 17., 20:15 Csehország–Olaszország 8-0
2019. május 18., 12:15 Dánia–USA 1-7
2019. május 18., 12:15 Lettország–Oroszország 1-3
2019. május 18., 16:15 Kanada–Németország 8-1
2019. május 18., 16:15 Olaszország–Norvégia 1-7
2019. május 18., 20:15 Nagy-Britannia–Szlovákia 1-7
2019. május 18., 20:15 Svédország–Svájc 4-3
2019. május 19., 16:15 Németország–USA
2019. május 19., 16:15 Ausztria–Csehország
2019. május 19., 20:15 Franciaország–Finnország
2019. május 19., 20:15 Svájc–Oroszország Sport 2
2019. május 20., 16:15 Franciaország–Nagy-Britannia
2019. május 20., 16:15 Svédország–Lettország
2019. május 20., 20:15 Kanada–Dánia Sport 2
2019. május 20., 20:15 Ausztria–Olaszország
2019. május 21., 12:15 Finnország–Németország
2019. május 21., 12:15 Csehország–Svájc Sport 2
2019. május 21., 16:15 Szlovákia–Dánia Sport 2
2019. május 21., 16:15 Norvégia–Lettország
2019. május 21., 20:15 Kanada–USA Sport 2
2019. május 21., 20:15 Svédország–Oroszország
2019. május 23., 16:15 negyeddöntő Sport 1
2019. május 23., 16:15 negyeddöntő Sport 2
2019. május 23., 20:15 negyeddöntő Sport 2
2019. május 23., 20:15 negyeddöntő Sport 2 (22:45)
2019. május 25., 15:15 elődöntő Sport 2
2019. május 25., 19:15 elődöntő Sport 2
2019. május 26., 15:45 bronzmérkőzés Sport 1
2019. május 26., 20:15 döntő Sport 1

Cimkék: , , ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
augusztus 15., csütörtök
FEL 15:00 SK20BRA 6-5VÉGE
FEL 17:30 DUMDEB 4-2VÉGE
FEL 18:00 TITKA2 6-2VÉGE
FEL 19:00 OLLDAB 3-1VÉGE
augusztus 16., péntek
FEL 17:00 JESDAB 3-2 HVÉGE
FEL 18:00 DTVBRA 2-0VÉGE
FEL 18:00 MACVIC 1-3VÉGE
FEL 18:15 MISFTC 5-3VÉGE
augusztus 17., szombat
FEL 14:00 LMIBRA 2-3 BVÉGE
FEL 18:00 VASTRN 
augusztus 18., vasárnap
FEL 18:00 VASLVC 
augusztus 20., kedd
VIS   DTVUTE 
augusztus 21., szerda
U20   HUNLIF 
augusztus 22., csütörtök
U20   HUNVAX 
U18 15:30 ITASVK 
NŐI 18:00 HUNGER 
FEL 19:00 KOSMIS 
U18 19:00 HUNPOL 
augusztus 23., péntek
FEL   TRNVAS 
U20   HUNFRA 
FEL 15:00 MISKRA 
U18 15:30 SVKPOL 
FEL 16:30 AVSVSV 
FEL 17:00 STOUTE 
FEL 18:00 NITFTC 
FEL 18:00 TOPDEB 
NŐI 18:00 SUIGER 
U18 19:00 HUNITA 
augusztus 24., szombat
FEL   AVSGRN 
U20   HUN
U18 12:00 POLITA 
U18 15:30 HUNSVK 
NŐI 17:20 HUNSUI 
FEL 20:00 SSTMAC 
Partnerünk