Finnország–Dánia 3-1

   

Két jó harmad elég volt a finnek győzelméhez, a főszerepet ismét Kaapo Kakko vállalta magára.

A dánoknál már nem volt ott a csapatban a washingtoni Lars Eller, akinek az ügye kisebb botrányt kavart, lévén, hogy kiderült: a szövetséggel kötött megállapodása alapján csak három mérkőzést vállalt ezen a világbajnokságon. Ezt annak tükrében, hogy egyrészt ezeken a találkozókon 2+3-ig jutott és abszolút vezér volt Eller, másrészt a csapatnak még bőven volt esélye a negyeddöntők elérésére, sokan nehezményezték.

Mindez nem akadályozta meg a többieket abban, hogy bátran és lendületesen lépjenek jégre a sokkal esélyesebb finnek ellen. Az első harmadban a lövésstatisztikában kirajzolódó különbség ellenére szinte egyenlő erők küzdöttek, mindkét oldalon akadtak jelentős helyzetek. Nem volt meglepetés, hogy a második játékrész elején Dánia szerezte meg a vezetést, emberelőnyben ért el tuszkolós gólt Morten Madsen. A 0-1 után picit tanácstalankodó finneknek Kaapo Kakko adott új lendületet, aki a 26. percben a saját térfelén kapott koronggal megindult, lekorcsolyázott mindenkit, megkerülte a kapust is, majd villámgyorsan és elegánsan betette a pakkot a helyére, csodás gól volt, 1-1. Innentől Finnország sebességet váltott, aminek a gyümölcse a 35. percben érett be, Manninen lényegében lemásolta a dánok találatát, a nagy tolongásban begyötörte valahogy a játékszert Dahm mögé közelről, 2-1, annyi volt a differencia, hogy ez egyenlő létszám mellett történt.

A harmadik felvonásban a dánok nem tudtak újítani, a dominancia a finneknél maradt, majd az 50. percben megszületett Kakko első asszisztja is a vb-n. Rálőtte távolról, és Pesonen épp annyira tette bele az ütőjét a korong útjába, hogy becsússzon kötényben, 3-1. Az utolsó percekben a piros-fehéreknek sikerült valahonnan erőt meríteniük, tűz alá vették Lankkinen kapuját, a legvégén hat a négy ellen is mehettek – kapus nélkül, előnyben –, de hiába, az eredmény nem változott. Ezzel Finnország második a kassai csoportban a németek mögött, míg a dánok lassan lemondhatnak az egyenes kieséses szakaszról.

kakko

fotó: IIHF

Az A csoport állása:

1. Németország 12 pont (4 mérkőzés)
2. Finnország 10 (4)
3. Kanada 9 (4)
4. USA 8 (4)
5. Dánia 5 (4)
6. Szlovákia 3 (4)
7. Franciaország 1 (4)
8. Nagy-Britannia 0 (4)

A B csoport állása:

1. Oroszország 12 pont (4 mérkőzés)
2. Svájc 12 (4)
3. Svédország 9 (4)
4. Csehország 6 (3)
5. Lettország 6 (3)
6. Ausztria 0 (4)
7. Norvégia 0 (4)
8. Olaszország 0 (4)

Az A csoportos világbajnokság mérkőzései:

Időpont Mérkőzés Eredmény/Televízió
2019. május 10., 16:15 Finnország–Kanada 3-1
2019. május 10., 16:15 Oroszország–Norvégia 5-2
2019. május 10., 20:15 USA–Szlovákia 1-4
2019. május 10., 20:15 Csehország–Svédország 5-2
2019. május 11., 12:15 Dánia–Franciaország 5-4 h.
2019. május 11., 12:15 Svájc–Olaszország 9-0
2019. május 11., 16:15 Németország–Nagy-Britannia 3-1
2019. május 11., 16:15 Lettország–Ausztria 5-2
2019. május 11., 20:15 Szlovákia–Finnország 2-4
2019. május 11., 20:15 Norvégia–Csehország 2-7
2019. május 12., 12:15 USA–Franciaország 7-1
2019. május 12., 12:15 Oroszország–Ausztria 5-0
2019. május 12., 16:15 Dánia–Németország 1-2
2019. május 12., 16:15 Olaszország–Svédország 0-8
2019. május 12., 20:15 Nagy-Britannia–Kanada 0-8
2019. május 12., 20:15 Lettország–Svájc 1-3
2019. május 13., 16:15 Oroszország–Csehország 3-0
2019. május 13., 16:15 USA–Finnország 3-2 h.
2019. május 13., 20:15 Szlovákia–Kanada 5-6
2019. május 13., 20:15 Norvégia–Svédország 1-9
2019. május 14., 16:15 Nagy-Britannia–Dánia 0-9
2019. május 14., 16:15 Olaszország–Lettország 0-3
2019. május 14., 20:15 Németország–Franciaország 4-1
2019. május 14., 20:15 Svájc–Ausztria 4-0
2019. május 15., 16:15 USA–Nagy-Britannia 6-3
2019. május 15., 16:15 Svájc–Norvégia 4-1
2019. május 15., 20:15 Németország–Szlovákia 3-2
2019. május 15., 20:15 Oroszország–Olaszország 10-0
2019. május 16., 16:15 Kanada–Franciaország 5-2
2019. május 16., 16:15 Svédország–Ausztria 9-1
2019. május 16., 20:15 Finnország–Dánia
2019. május 16., 20:15 Csehország–Lettország Sport 2
2019. május 17., 16:15 Franciaország–Szlovákia
2019. május 17., 16:15 Ausztria–Norvégia
2019. május 17., 20:15 Finnország–Nagy-Britannia Sport 2
2019. május 17., 20:15 Csehország–Olaszország
2019. május 18., 12:15 Dánia–USA
2019. május 18., 12:15 Lettország–Oroszország
2019. május 18., 16:15 Kanada–Németország
2019. május 18., 16:15 Olaszország–Norvégia
2019. május 18., 20:15 Nagy-Britannia–Szlovákia
2019. május 18., 20:15 Svédország–Svájc Sport 2
2019. május 19., 16:15 Németország–USA
2019. május 19., 16:15 Ausztria–Csehország
2019. május 19., 20:15 Franciaország–Finnország
2019. május 19., 20:15 Svájc–Oroszország Sport 2
2019. május 20., 16:15 Franciaország–Nagy-Britannia
2019. május 20., 16:15 Svédország–Lettország
2019. május 20., 20:15 Kanada–Dánia Sport 2
2019. május 20., 20:15 Ausztria–Olaszország
2019. május 21., 12:15 Finnország–Németország
2019. május 21., 12:15 Csehország–Svájc Sport 2
2019. május 21., 16:15 Szlovákia–Dánia Sport 2
2019. május 21., 16:15 Norvégia–Lettország
2019. május 21., 20:15 Kanada–USA Sport 2
2019. május 21., 20:15 Svédország–Oroszország
2019. május 23., 16:15 negyeddöntő Sport 1
2019. május 23., 16:15 negyeddöntő Sport 2
2019. május 23., 20:15 negyeddöntő Sport 2
2019. május 23., 20:15 negyeddöntő Sport 2 (22:45)
2019. május 25., 15:15 elődöntő Sport 2
2019. május 25., 19:15 elődöntő Sport 2
2019. május 26., 15:45 bronzmérkőzés Sport 1
2019. május 26., 20:15 döntő Sport 1

Cimkék: , , ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
december 10., kedd
UPV 18:00 H17H16 0-5VÉGE
VÁL 19:00 HUNKOR 2-1 HVÉGE
EBEL 19:15 AVSHCB 2-3 BVÉGE
    • DIGI SPORT 1
BL 20:00 RBMDIF 
    • SPORT 2
december 11., szerda
EIHC 16:00 FRAJPN 4-2VÉGE
UPV 18:00 H16H17 4-3 HVÉGE
EIHC 19:30 UKRBLR 1-4VÉGE
december 12., csütörtök
NŐI 12:30 HUNCZE 1-4VÉGE
UPV 13:45 H17H16 2-3 BVÉGE
EIHC 16:00 BLRKOR 6-5 HVÉGE
NU18 19:00 HUNPOL 4-3VÉGE
U18 19:00 HUNDEN 7-3VÉGE
VB20 19:00 HUNUKR 5-1VÉGE
EIHC 19:30 HUNJPN 1-2VÉGE
december 13., péntek
NŐI 12:30 HUNFRA 2-1VÉGE
EIHC 16:00 KORUKR 4-2VÉGE
NU18 19:00 HUNCZE 6-4VÉGE
U18 19:00 HUNNOR 5-1VÉGE
EBEL 19:15 DECAVS 2-6VÉGE
EIHC 19:30 HUNFRA 2-5VÉGE
december 14., szombat
VB20 12:00 HUNEST 4-2VÉGE
EIHC 12:30 UKRHUN 2-4VÉGE
U18 14:00 HUNSVK 4-9VÉGE
NU18 15:30 HUNSVK 2-1 HVÉGE
EIHC 16:00 KORJPN 5-2VÉGE
EIHC 19:30 BLRFRA 3-2VÉGE
december 15., vasárnap
NŐI   HUNNOR 
VB20 15:30 HUNPOL 
EBEL 16:00 RBSAVS 
Partnerünk