Oroszország–Ausztria 5-0

   

Az orosz válogatott összességében sima győzelmet aratott, a hősiesen küzdő osztrákoknak 34 percig sikerült versenyben maradniuk.

Az első harmadban nagyon szépen tartották magukat az osztrákok, néhány percnyi nyomást követően többször is kiszabadultak, óriási helyzetekig és kapuvasig is jutottak, ám Alekszandr Georgijev eszén nem tudtak túljárni. A túloldalon Starkbaum is sokáig állta a sarat, egészen pontosan a 13. percig, amikor Dadonov gyönyörűen kijátszott előnyös figura végén talált be neki, 1-0. Ettől sem omlott össze a kiscsapat, amelynek a második játékrészben is voltak még egyenlítési esélyei. A tudásbeli különbség a 35. percben jött ki számszakilag, amikor előbb Kucserov és Guszev játszotta ziccerig, a tampai befejezése is hibátlan volt, majd Kovalcsuk palánk mellől érkezett passzát tette be láb között a nem annyira spílerként számon tartott Tyelegin, 3-0. A harmadik felvonás újabb orosz találatokkal kezdődött, előbb Dadonov volt a végrehajtó, majd Kovalcsuk, a 45. percben már 5-0 állt a táblán. Ezt követően még volt néhány óriási helyzet mindkét oldalon – plusz egy hatalmas Starkbaum-bravúr egy Guszev-lövésnél –, ám az eredmény nem változott. Oroszország két meccs után hibátlan, de hétfőn komolyabb meccse lesz, az ugyancsak százszázalékos csehekkel rangadózhat. Ausztria legfontosabb feladatai később kerülnek napirendre.

Az A csoportos világbajnokság mérkőzései:

Időpont Mérkőzés Eredmény/Televízió
2019. május 10., 16:15 Finnország–Kanada 3-1
2019. május 10., 16:15 Oroszország–Norvégia 5-2
2019. május 10., 20:15 USA–Szlovákia 1-4
2019. május 10., 20:15 Csehország–Svédország 5-2
2019. május 11., 12:15 Dánia–Franciaország 5-4 h.
2019. május 11., 12:15 Svájc–Olaszország 9-0
2019. május 11., 16:15 Németország–Nagy-Britannia 3-1
2019. május 11., 16:15 Lettország–Ausztria 5-2
2019. május 11., 20:15 Szlovákia–Finnország 2-4 
2019. május 11., 20:15 Norvégia–Csehország 2-7
2019. május 12., 12:15 USA–Franciaország
2019. május 12., 12:15 Oroszország–Ausztria 5-0
2019. május 12., 16:15 Dánia–Németország
2019. május 12., 16:15 Olaszország–Svédország
2019. május 12., 20:15 Nagy-Britannia–Kanada
2019. május 12., 20:15 Lettország–Svájc
2019. május 13., 16:15 Oroszország–Csehország Sport 2
2019. május 13., 16:15 USA–Finnország
2019. május 13., 20:15 Szlovákia–Kanada Sport 2
2019. május 13., 20:15 Norvégia–Svédország
2019. május 14., 16:15 Nagy-Britannia–Dánia
2019. május 14., 16:15 Olaszország–Lettország
2019. május 14., 20:15 Németország–Franciaország
2019. május 14., 20:15 Svájc–Ausztria
2019. május 15., 16:15 USA–Nagy-Britannia
2019. május 15., 16:15 Svájc–Norvégia
2019. május 15., 20:15 Németország–Szlovákia Sport 2
2019. május 15., 20:15 Oroszország–Olaszország
2019. május 16., 16:15 Kanada–Franciaország
2019. május 16., 16:15 Svédország–Ausztria
2019. május 16., 20:15 Finnország–Dánia
2019. május 16., 20:15 Csehország–Lettország Sport 2
2019. május 17., 16:15 Franciaország–Szlovákia
2019. május 17., 16:15 Ausztria–Norvégia
2019. május 17., 20:15 Finnország–Nagy-Britannia Sport 2
2019. május 17., 20:15 Csehország–Olaszország
2019. május 18., 12:15 Dánia–USA
2019. május 18., 12:15 Lettország–Oroszország
2019. május 18., 16:15 Kanada–Németország
2019. május 18., 16:15 Olaszország–Norvégia
2019. május 18., 20:15 Nagy-Britannia–Szlovákia
2019. május 18., 20:15 Svédország–Svájc Sport 2
2019. május 19., 16:15 Németország–USA
2019. május 19., 16:15 Ausztria–Csehország
2019. május 19., 20:15 Franciaország–Finnország
2019. május 19., 20:15 Svájc–Oroszország Sport 2
2019. május 20., 16:15 Franciaország–Nagy-Britannia
2019. május 20., 16:15 Svédország–Lettország
2019. május 20., 20:15 Kanada–Dánia Sport 2
2019. május 20., 20:15 Ausztria–Olaszország
2019. május 21., 12:15 Finnország–Németország
2019. május 21., 12:15 Csehország–Svájc Sport 2
2019. május 21., 16:15 Szlovákia–Dánia Sport 2
2019. május 21., 16:15 Norvégia–Lettország
2019. május 21., 20:15 Kanada–USA Sport 2
2019. május 21., 20:15 Svédország–Oroszország
2019. május 23., 16:15 negyeddöntő Sport 1
2019. május 23., 16:15 negyeddöntő Sport 2
2019. május 23., 20:15 negyeddöntő Sport 2
2019. május 23., 20:15 negyeddöntő Sport 2 (22:45)
2019. május 25., 15:15 elődöntő Sport 2
2019. május 25., 19:15 elődöntő Sport 2
2019. május 26., 15:45 bronzmérkőzés Sport 1
2019. május 26., 20:15 döntő Sport 1

Cimkék: , , ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
január 20., hétfő
U21 19:15 UTEDAB 5-4 HVÉGE
január 21., kedd
ELF 17:30 SCCBRA 1-3VÉGE
ELF 18:00 DABDEB 3-1VÉGE
ELA 18:10 VASHKB 3-7VÉGE
EXL 18:30 MISDUM 1-2VÉGE
    • DIGI SPORT 3
EXL 19:00 MACDTR 3-6VÉGE
U21 19:40 KMHPHC 6-3VÉGE
január 22., szerda
U21 18:00 MACETO 6-2VÉGE
U21 18:15 MISAVS 0-3VÉGE
U21 19:40 FTCKMH 0-9VÉGE
január 23., csütörtök
ELF 17:30 BRAFTC 4-5 HVÉGE
ELA 18:30 TITHKB 4-2VÉGE
ELA 18:40 VASGYE 0-2VÉGE
U21 19:25 UTEPHC 3-1VÉGE
január 24., péntek
ELF 17:30 SCCFTC 
EXL 18:30 NZÁMIS 
EXL 19:00 MACLMI 
EBEL 19:15 AVSRBS 
    • DIGI SPORT 2
január 25., szombat
U18 13:00 SZGDAB 
ELA 17:30 TITVAS 
ELA 18:30 UTEGYE 
U18 19:10 MISUTE 
U18 19:30 ÓHAKMH 
január 26., vasárnap
U21 15:40 AVSDHK 
EXL 17:00 SBAMIS 
EXL 17:00 ZVOMAC 
U21 18:05 MISMAC 
ELF 18:30 DEBDAB 
U21 18:40 PHCKMH 
U21 19:00 ETOVAS 
Partnerünk