Németország–Franciaország 4-1

 

Az olimpiai ezüstérmes a jelek szerint komolyabb eredményt szeretne elérni az idei vb-n, de a nehezebb ellenfelek csak ezután következnek.

A franciák a második harmad elején kicsit ráijesztettek a németekre, és az utolsó játékrészben is sokat dolgoztak, a vereséget azonban nem kerülhették el. Az első felvonásban Seider lépett ki és fejezte be ügyesen, ezzel mentek 1-0-ra a németek. Damien Fleury masszív bombával egyenlített a 25. percben, a frissiben benevezett Philipp Grubauer Colorado-kapusnak sansza sem volt hárítani. Ő el is ment pihenni a meccs felénél, éppcsak megérkezett a tornára odaátról, nyilván szüksége van az akklimatizálódásra. A németek nélküle is megrázták magukat, sebességet váltottak, Plachta bombáját picit elnézte Hardy. Nem sokkal később jött a harmadik is, Kahun kivárta, amíg Draisaitl megérkezik a kapu előterébe, az Edmonton sztárja perfekt módon fejezte be, 3-1. Az utolsó felvonásban hiába hajtottak erőn felül a franciák, megrendítő lehetőségeik nem voltak, míg a kapuslehozatalukból megszületett a negyedik német gól, Holzer találta telibe az üres ketrecet, 4-1 lett a végeredmény. Németország utoljára 2011-ben – szintén Szlovákiában – nyerte meg első három vb-meccsét, a neheze azonban ezután jön, lényegében a házigazda elleni szerda esti találkozón dőlhet el, hogy megnyílik-e az út előtte a negyeddöntőbe. A franciák erről már lemondhatnak a maguk 1 pontjával, az ő sorsukról a britek elleni utolsó csata határoz, de az eddigiek alapján fölöttébb jók az esélyeik a bent maradásra ezúttal is. Mint mindig az elmúlt évtizedben.

Az A csoportos világbajnokság mérkőzései:

Időpont Mérkőzés Eredmény/Televízió
2019. május 10., 16:15 Finnország–Kanada 3-1
2019. május 10., 16:15 Oroszország–Norvégia 5-2
2019. május 10., 20:15 USA–Szlovákia 1-4
2019. május 10., 20:15 Csehország–Svédország 5-2
2019. május 11., 12:15 Dánia–Franciaország 5-4 h.
2019. május 11., 12:15 Svájc–Olaszország 9-0
2019. május 11., 16:15 Németország–Nagy-Britannia 3-1
2019. május 11., 16:15 Lettország–Ausztria 5-2
2019. május 11., 20:15 Szlovákia–Finnország 2-4
2019. május 11., 20:15 Norvégia–Csehország 2-7
2019. május 12., 12:15 USA–Franciaország 7-1
2019. május 12., 12:15 Oroszország–Ausztria 5-0
2019. május 12., 16:15 Dánia–Németország 1-2
2019. május 12., 16:15 Olaszország–Svédország 0-8
2019. május 12., 20:15 Nagy-Britannia–Kanada 0-8
2019. május 12., 20:15 Lettország–Svájc 1-3
2019. május 13., 16:15 Oroszország–Csehország 3-0
2019. május 13., 16:15 USA–Finnország 3-2 h.
2019. május 13., 20:15 Szlovákia–Kanada 5-6
2019. május 13., 20:15 Norvégia–Svédország 1-9
2019. május 14., 16:15 Nagy-Britannia–Dánia 0-9
2019. május 14., 16:15 Olaszország–Lettország
2019. május 14., 20:15 Németország–Franciaország
2019. május 14., 20:15 Svájc–Ausztria
2019. május 15., 16:15 USA–Nagy-Britannia
2019. május 15., 16:15 Svájc–Norvégia
2019. május 15., 20:15 Németország–Szlovákia Sport 2
2019. május 15., 20:15 Oroszország–Olaszország
2019. május 16., 16:15 Kanada–Franciaország
2019. május 16., 16:15 Svédország–Ausztria
2019. május 16., 20:15 Finnország–Dánia
2019. május 16., 20:15 Csehország–Lettország Sport 2
2019. május 17., 16:15 Franciaország–Szlovákia
2019. május 17., 16:15 Ausztria–Norvégia
2019. május 17., 20:15 Finnország–Nagy-Britannia Sport 2
2019. május 17., 20:15 Csehország–Olaszország
2019. május 18., 12:15 Dánia–USA
2019. május 18., 12:15 Lettország–Oroszország
2019. május 18., 16:15 Kanada–Németország
2019. május 18., 16:15 Olaszország–Norvégia
2019. május 18., 20:15 Nagy-Britannia–Szlovákia
2019. május 18., 20:15 Svédország–Svájc Sport 2
2019. május 19., 16:15 Németország–USA
2019. május 19., 16:15 Ausztria–Csehország
2019. május 19., 20:15 Franciaország–Finnország
2019. május 19., 20:15 Svájc–Oroszország Sport 2
2019. május 20., 16:15 Franciaország–Nagy-Britannia
2019. május 20., 16:15 Svédország–Lettország
2019. május 20., 20:15 Kanada–Dánia Sport 2
2019. május 20., 20:15 Ausztria–Olaszország
2019. május 21., 12:15 Finnország–Németország
2019. május 21., 12:15 Csehország–Svájc Sport 2
2019. május 21., 16:15 Szlovákia–Dánia Sport 2
2019. május 21., 16:15 Norvégia–Lettország
2019. május 21., 20:15 Kanada–USA Sport 2
2019. május 21., 20:15 Svédország–Oroszország
2019. május 23., 16:15 negyeddöntő Sport 1
2019. május 23., 16:15 negyeddöntő Sport 2
2019. május 23., 20:15 negyeddöntő Sport 2
2019. május 23., 20:15 negyeddöntő Sport 2 (22:45)
2019. május 25., 15:15 elődöntő Sport 2
2019. május 25., 19:15 elődöntő Sport 2
2019. május 26., 15:45 bronzmérkőzés Sport 1
2019. május 26., 20:15 döntő Sport 1

Cimkék: , , ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
szeptember 20., péntek
EBYSL 13:30 UTEOHC 0-2VÉGE
EBYSL 16:30 VASVIC 3-2VÉGE
EL 17:30 GYEHKB 2-1 HVÉGE
EL 17:30 SCCUTE 4-3 HVÉGE
EL 18:00 DABDEB 4-1VÉGE
EXL 18:00 MACDTV 4-2VÉGE
    • DIGI SPORT 2
EXL 18:00 NITMIS 3-2 BVÉGE
EBYSL 18:15 HCIAVS 2-3VÉGE
EBYSL 18:15 RBSMAC 1-4VÉGE
EL 18:30 TITFTC 0-5VÉGE
EL 18:40 VASBRA 4-3VÉGE
szeptember 21., szombat
EBYSL 11:15 RBSAVS 0-6VÉGE
EBYSL 11:15 VSVMAC 4-8VÉGE
U18Q 12:00 ETOFTC 4-8VÉGE
EBYSL 12:20 UTEVIC 7-1VÉGE
U18Q 12:40 AVSUTE 9-1VÉGE
U18Q 15:30 MACDHK 3-1VÉGE
EBEL 17:30 AVSDEC 3-2 HVÉGE
    • DIGI SPORT 3
EL 17:30 GYEUTE 5-3VÉGE
EL 17:30 SCCHKB 7-1VÉGE
U18Q 17:40 KMHMIS 4-7VÉGE
EBYSL 18:20 VASEAS 0-4VÉGE
EWSC 18:30 MACPLA 1-3VÉGE
U18Q 18:40 ÓHAPHC 0-15VÉGE
szeptember 22., vasárnap
EBYSL 09:15 HCIMAC 0-7VÉGE
EBYSL 09:15 VSVAVS 1-6VÉGE
EWSC 12:30 MACING 3-2VÉGE
EBYSL 12:50 UTEEAS 1-3VÉGE
U21 13:00 FTCETO 0-16VÉGE
EWSC 14:20 KMHPLA 4-1VÉGE
EBYSL 15:50 VASOHC 1-6VÉGE
EL 17:00 DABTIT 8-1VÉGE
U21Q 17:10 KMHPHC 3-6VÉGE
EBEL 17:30 AVSHCI 7-6 HVÉGE
    • DIGI SPORT 3
EXL 17:30 MISLMI 3-0VÉGE
EL 18:00 FTCBRA 4-1VÉGE
szeptember 23., hétfő
U21Q 14:10 PHCETO 4-7VÉGE
U18Q 15:40 DHKSZA 3-1VÉGE
EL 18:00 VASDEB 1-3ÉLŐ
    • m4sport.hu; M4 SPORT (22:35)
EL 18:30 TITBRA INFO
U21Q 18:30 MISDAB INFO
szeptember 24., kedd
EXL 17:30 BBYMIS 
EL 18:00 HKBFTC 
U18Q 18:30 MISSZA 
szeptember 25., szerda
U18Q 15:40 DHKETO 
KHL 17:30 JOKCSZ 
    • SPORT 2
U18Q 18:30 MISFTC 
U18Q 18:30 UTEKMH 
U18Q 18:40 VASMAC 
U21Q 19:00 DABMAC 
U21Q 19:10 AVSMIS 
U21Q 19:30 DHKVAS 
U21Q 20:00 KMHFTC 
szeptember 26., csütörtök
U18Q   PHCVAS 
U18Q 18:10 FTCDAB 
U18Q 18:15 ETOSZG 
U18Q 18:30 UTESZA 
U18Q 19:40 AVSÓHA 
Partnerünk