Finnország–Kanada 3-1

   

A  18 éves Kaapo Kakko duplájával verte a kevésbé esélyesnek tartott finn válogatott a tengerentúliakat Kassán.

Az idei draft egyik sztárja ennél jobban nem is kezdhette volna élete első felnőtt világbajnokságát: Toni Rajala csodálatos passza után már a 7. percben gólt szerzett. Ezután még hamar egyenlítettek a kanadaiak Marchessault révén emberelőnyben, ám a folytatásban és a második harmadban hiába nyomtak a vezető találatért, ezt nem sikerült megszerezniük. A harmadik játékrész ismét a finneké volt, akik fórban belőtték a másodikat, Ilomaki volt eredményes, majd a tengerentúliak kapuslehozatala során ismét Kakko ment el, és be is állította a 3-1-es végeredményt. A meccs legjobb finn játékosává természetesen őt választották. Tökéletesebben nem is debütálhatott volna.

kakko

fotó: IIHF

Az A csoportos világbajnokság mérkőzései:

Időpont Mérkőzés Eredmény/Televízió
2018. május 10., 16:15 Finnország–Kanada 3-1
2018. május 10., 16:15 Oroszország–Norvégia 5-2
2018. május 10., 20:15 USA–Szlovákia
2018. május 10., 20:15 Csehország–Svédország Sport 2
2018. május 11., 12:15 Dánia–Franciaország
2018. május 11., 12:15 Svájc–Olaszország
2018. május 11., 16:15 Németország–Nagy-Britannia
2018. május 11., 16:15 Lettország–Ausztria
2018. május 11., 20:15 Szlovákia–Finnország
2018. május 11., 20:15 Norvégia–Csehország
2018. május 12., 12:15 USA–Franciaország
2018. május 12., 12:15 Oroszország–Ausztria Sport 2
2018. május 12., 16:15 Dánia–Németország
2018. május 12., 16:15 Olaszország–Svédország
2018. május 12., 20:15 Nagy-Britannia–Kanada
2018. május 12., 20:15 Lettország–Svájc
2018. május 13., 16:15 Oroszország–Csehország Sport 2
2018. május 13., 16:15 USA–Finnország
2018. május 13., 20:15 Szlovákia–Kanada Sport 2
2018. május 13., 20:15 Norvégia–Svédország
2018. május 14., 16:15 Nagy-Britannia–Dánia
2018. május 14., 16:15 Olaszország–Lettország
2018. május 14., 20:15 Németország–Franciaország
2018. május 14., 20:15 Svájc–Ausztria
2018. május 15., 16:15 USA–Nagy-Britannia
2018. május 15., 16:15 Svájc–Norvégia
2018. május 15., 20:15 Németország–Szlovákia Sport 2
2018. május 15., 20:15 Oroszország–Olaszország
2018. május 16., 16:15 Kanada–Franciaország
2018. május 16., 16:15 Svédország–Ausztria
2018. május 16., 20:15 Finnország–Dánia
2018. május 16., 20:15 Csehország–Lettország Sport 2
2018. május 17., 16:15 Franciaország–Szlovákia
2018. május 17., 16:15 Ausztria–Norvégia
2018. május 17., 20:15 Finnország–Nagy-Britannia Sport 2
2018. május 17., 20:15 Csehország–Olaszország
2018. május 18., 12:15 Dánia–USA
2018. május 18., 12:15 Lettország–Oroszország
2018. május 18., 16:15 Kanada–Németország
2018. május 18., 16:15 Olaszország–Norvégia
2018. május 18., 20:15 Nagy-Britannia–Szlovákia
2018. május 18., 20:15 Svédország–Svájc Sport 2
2018. május 19., 16:15 Németország–USA
2018. május 19., 16:15 Ausztria–Csehország
2018. május 19., 20:15 Franciaország–Finnország
2018. május 19., 20:15 Svájc–Oroszország Sport 2
2018. május 20., 16:15 Franciaország–Nagy-Britannia
2018. május 20., 16:15 Svédország–Lettország
2018. május 20., 20:15 Kanada–Dánia Sport 2
2018. május 20., 20:15 Ausztria–Olaszország
2018. május 21., 12:15 Finnország–Németország
2018. május 21., 12:15 Csehország–Svájc Sport 2
2018. május 21., 16:15 Szlovákia–Dánia Sport 2
2018. május 21., 16:15 Norvégia–Lettország
2018. május 21., 20:15 Kanada–USA Sport 2
2018. május 21., 20:15 Svédország–Oroszország
2018. május 23., 16:15 negyeddöntő Sport 1
2018. május 23., 16:15 negyeddöntő Sport 2
2018. május 23., 20:15 negyeddöntő Sport 2
2018. május 23., 20:15 negyeddöntő Sport 2 (22:45)
2018. május 25., 15:15 elődöntő Sport 2
2018. május 25., 19:15 elődöntő Sport 2
2018. május 26., 15:45 bronzmérkőzés Sport 1
2018. május 26., 20:15 döntő Sport 1

Cimkék: , , ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
január 18., szombat
U18 11:40 KMHDAB 7-2VÉGE
U18 13:00 SZGÓHA 5-4 BVÉGE
U18 13:25 FTCSZA 4-5VÉGE
MK 15:30 MISAVS 2-6VÉGE
    • M4 SPORT
MK 19:00 FTCMAC 1-0VÉGE
január 19., vasárnap
MK 12:00 MISMAC 4-7VÉGE
    • M4 SPORT
U21 12:20 DHKETO 6-2VÉGE
U21 13:40 VASMAC 3-4 HVÉGE
MK 15:30 AVSFTC 3-6VÉGE
    • M4 SPORT
U21 16:40 PHCDAB 1-3VÉGE
U18 17:00 FTCSZA 2-8VÉGE
január 20., hétfő
U21 19:15 UTEDAB 5-4 HVÉGE
január 21., kedd
ELF 17:30 SCCBRA 0-1ÉLŐ
ELF 18:00 DABDEB INFO
ELA 18:10 VASHKB INFO
EXL 18:30 MISDUM INFO
    • DIGI SPORT 3
EXL 19:00 MACDTR INFO
U21 19:40 PHCKMH INFO
január 22., szerda
U21 18:00 MACETO 
U21 18:15 MISAVS 
U21 19:40 FTCKMH 
január 23., csütörtök
ELF 17:30 BRAFTC 
ELA 18:30 TITHKB 
ELA 18:40 VASGYE 
U21 19:25 UTEPHC 
január 24., péntek
ELF 17:30 SCCFTC 
EXL 18:30 NZÁMIS 
EXL 19:00 MACLMI 
EBEL 19:15 AVSRBS 
    • DIGI SPORT 2
január 25., szombat
U18 13:00 SZGDAB 
ELA 17:30 TITVAS 
ELA 18:30 UTEGYE 
U18 19:10 MISUTE 
U18 19:30 ÓHAKMH 
január 26., vasárnap
U21 15:40 AVSDHK 
EXL 17:00 SBAMIS 
EXL 17:00 ZVOMAC 
U21 18:05 MISMAC 
ELF 18:30 DEBDAB 
U21 18:40 PHCKMH 
U21 19:00 ETOVAS 
Partnerünk