Finnország–Kanada 3-1

   

A  18 éves Kaapo Kakko duplájával verte a kevésbé esélyesnek tartott finn válogatott a tengerentúliakat Kassán.

Az idei draft egyik sztárja ennél jobban nem is kezdhette volna élete első felnőtt világbajnokságát: Toni Rajala csodálatos passza után már a 7. percben gólt szerzett. Ezután még hamar egyenlítettek a kanadaiak Marchessault révén emberelőnyben, ám a folytatásban és a második harmadban hiába nyomtak a vezető találatért, ezt nem sikerült megszerezniük. A harmadik játékrész ismét a finneké volt, akik fórban belőtték a másodikat, Ilomaki volt eredményes, majd a tengerentúliak kapuslehozatala során ismét Kakko ment el, és be is állította a 3-1-es végeredményt. A meccs legjobb finn játékosává természetesen őt választották. Tökéletesebben nem is debütálhatott volna.

kakko

fotó: IIHF

Az A csoportos világbajnokság mérkőzései:

Időpont Mérkőzés Eredmény/Televízió
2018. május 10., 16:15 Finnország–Kanada 3-1
2018. május 10., 16:15 Oroszország–Norvégia 5-2
2018. május 10., 20:15 USA–Szlovákia
2018. május 10., 20:15 Csehország–Svédország Sport 2
2018. május 11., 12:15 Dánia–Franciaország
2018. május 11., 12:15 Svájc–Olaszország
2018. május 11., 16:15 Németország–Nagy-Britannia
2018. május 11., 16:15 Lettország–Ausztria
2018. május 11., 20:15 Szlovákia–Finnország
2018. május 11., 20:15 Norvégia–Csehország
2018. május 12., 12:15 USA–Franciaország
2018. május 12., 12:15 Oroszország–Ausztria Sport 2
2018. május 12., 16:15 Dánia–Németország
2018. május 12., 16:15 Olaszország–Svédország
2018. május 12., 20:15 Nagy-Britannia–Kanada
2018. május 12., 20:15 Lettország–Svájc
2018. május 13., 16:15 Oroszország–Csehország Sport 2
2018. május 13., 16:15 USA–Finnország
2018. május 13., 20:15 Szlovákia–Kanada Sport 2
2018. május 13., 20:15 Norvégia–Svédország
2018. május 14., 16:15 Nagy-Britannia–Dánia
2018. május 14., 16:15 Olaszország–Lettország
2018. május 14., 20:15 Németország–Franciaország
2018. május 14., 20:15 Svájc–Ausztria
2018. május 15., 16:15 USA–Nagy-Britannia
2018. május 15., 16:15 Svájc–Norvégia
2018. május 15., 20:15 Németország–Szlovákia Sport 2
2018. május 15., 20:15 Oroszország–Olaszország
2018. május 16., 16:15 Kanada–Franciaország
2018. május 16., 16:15 Svédország–Ausztria
2018. május 16., 20:15 Finnország–Dánia
2018. május 16., 20:15 Csehország–Lettország Sport 2
2018. május 17., 16:15 Franciaország–Szlovákia
2018. május 17., 16:15 Ausztria–Norvégia
2018. május 17., 20:15 Finnország–Nagy-Britannia Sport 2
2018. május 17., 20:15 Csehország–Olaszország
2018. május 18., 12:15 Dánia–USA
2018. május 18., 12:15 Lettország–Oroszország
2018. május 18., 16:15 Kanada–Németország
2018. május 18., 16:15 Olaszország–Norvégia
2018. május 18., 20:15 Nagy-Britannia–Szlovákia
2018. május 18., 20:15 Svédország–Svájc Sport 2
2018. május 19., 16:15 Németország–USA
2018. május 19., 16:15 Ausztria–Csehország
2018. május 19., 20:15 Franciaország–Finnország
2018. május 19., 20:15 Svájc–Oroszország Sport 2
2018. május 20., 16:15 Franciaország–Nagy-Britannia
2018. május 20., 16:15 Svédország–Lettország
2018. május 20., 20:15 Kanada–Dánia Sport 2
2018. május 20., 20:15 Ausztria–Olaszország
2018. május 21., 12:15 Finnország–Németország
2018. május 21., 12:15 Csehország–Svájc Sport 2
2018. május 21., 16:15 Szlovákia–Dánia Sport 2
2018. május 21., 16:15 Norvégia–Lettország
2018. május 21., 20:15 Kanada–USA Sport 2
2018. május 21., 20:15 Svédország–Oroszország
2018. május 23., 16:15 negyeddöntő Sport 1
2018. május 23., 16:15 negyeddöntő Sport 2
2018. május 23., 20:15 negyeddöntő Sport 2
2018. május 23., 20:15 negyeddöntő Sport 2 (22:45)
2018. május 25., 15:15 elődöntő Sport 2
2018. május 25., 19:15 elődöntő Sport 2
2018. május 26., 15:45 bronzmérkőzés Sport 1
2018. május 26., 20:15 döntő Sport 1

Cimkék: , , ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
október 17., csütörtök
KHL 18:00 AKBJOK 
    • SPORT 2
U18Q 18:40 MACSZG 8-0VÉGE
U18Q 18:45 UTEPHC 0-2VÉGE
U18Q 19:00 DABVAS 3-7VÉGE
U18Q 19:00 ETOSZA 1-6VÉGE
október 18., péntek
EBYSL 13:30 VASRBS 2-5VÉGE
KK 15:00 BRARIG 3-5VÉGE
KK 16:00 FTCTXU 6-0VÉGE
EBYSL 16:30 OKAAVS 1-5VÉGE
EXL 17:30 DUMMAC 4-1VÉGE
EL 18:00 HKBGYE 1-4VÉGE
EL 18:00 UTEDAB 1-3VÉGE
EL 18:30 DEBVAS 5-2VÉGE
EL 18:30 TITSCC 3-6VÉGE
EBEL 19:15 RBSAVS 2-3VÉGE
EBYSL 19:15 VICMAC 1-4VÉGE
U18Q 19:20 FTCSZA 2-8VÉGE
EBYSL 19:30 UTEHCI 6-4VÉGE
október 19., szombat
EBYSL 10:30 VASVSV 0-3VÉGE
EBYSL 11:15 EASMAC 1-4VÉGE
EBJL 14:10 VASDHK 7-0VÉGE
EWHL 14:30 KMHPOL 4-2VÉGE
EBJL 14:50 VICMIS 2-6VÉGE
U18Q 15:10 DABSZG 12-2VÉGE
KK 16:00 FTCOLJ 3-2VÉGE
EBYSL 16:30 UTERBS 5-3VÉGE
EBYSL 16:30 VICAVS 2-6VÉGE
EWHL 17:00 BOZMAC 2-4VÉGE
U18Q 17:20 MACAVS 3-5VÉGE
EL 17:30 TITVAS 4-2VÉGE
KK 17:30 DONBRA 7-1VÉGE
EL 18:00 DABGYE 3-0VÉGE
SVK3 18:00 PHCIZH 1-9VÉGE
október 20., vasárnap
EBYSL 08:30 OKAMAC 1-4VÉGE
EBYSL 09:00 VASHCI 4-7VÉGE
EBYSL 11:00 EASAVS 1-5VÉGE
KK 13:30 CZBBRA 4-7VÉGE
EWHL 14:20 POLKMH 0-7VÉGE
EBYSL 15:00 UTEVSV 2-1 BVÉGE
EXL 17:00 MACNIT 0-7VÉGE
EXL 17:00 ZVOMIS 2-1VÉGE
EBEL 17:30 AVSVIC 3-1VÉGE
    • DIGI SPORT 2
KK 18:00 RITFTC 1-3VÉGE
EL 18:30 DEBHKB 3-2 BVÉGE
EL 18:30 UTESCC 2-5VÉGE
U21Q 19:05 DABPHC 5-1VÉGE
október 21., hétfő
EL 18:00 VASSCC 
    • M4 SPORT
október 22., kedd
EBJL 16:45 UTEAVS 
EXL 18:00 MISMAC 
MK 18:00 DABUTE 
MK 18:00 HKBDEB 
MK 18:30 TITVAS 
október 23., szerda
KHL 18:30 DRITRK 
    • SPORT 1
Partnerünk