Ezekkel a sorokkal ugrunk neki az olaszoknak

A visszatérő Bartalis István a harmadik sorban kap helyet. Az olaszok pénteken 5-2-re verték a briteket.

Jarmo Tolvanen kijelölte a szombati, Olaszország elleni mérkőzés sorait:

Kapusok: Bálizs Bence (Rajna Miklós)
Védőpárok: Stipsicz Bence, Szabó Dániel ? Kevin Wehrs, Szirányi Bence ? Pozsgai Tamás, Scott Macaulay ? Varga Arnold
Támadótriók:  Erdély Csanád, Hári János, Galló Vilmos ? Nagy Gergő, Andrew Sarauer, Sofron István ? Bartalis István, Vas János, Chris Bodó ? Miskolczi Márk, Benk András, Magosi Bálint, Terbócs István
Pihennek: Vay Ádám, Garát Zsombor, Nagy Krisztián

Nem lehet különösebb panaszunk eddig a világbajnoki felkészülés során lejátszott meccsek végeredményére, a sorban első, svédek elleni vereséget leszámítva csupa győzelem sorakozik a magyar válogatott neve mellett. Az ötödik tesztmérkőzésre semleges jégen, az angliai Coventryben kerül sor, az ellenfél az A csoportba egy éve Budapesten feljutott olasz válogatott lesz.

Majoross Gergely a jégkorong-szövetség honlapján elmondta: ”Elsősorban arra koncentrálunk, hogy a játéktervünket tovább élesítsük és minél közelebb legyünk ahhoz, amit a vb-n szeretnénk látni. Az olaszok ellen legutóbb lendületesen tudtunk játszani, ennek nem is találták az ellenszerét. Az utóbbi meccseken azzal nem volt gond, hogy helyzeteket alakítsunk ki és gólokat lőjünk, remélem, hogy ez rendben lesz a továbbiakban is. Támadásban és védekezésben vannak apróságok, amin szeretnénk javítani. Bartalis visszatérése növeli a variációs lehetőségeket. Remélem, hogy most már egészséges marad és a vb-n is rendelkezésre állhat. Az ő képességeire és jelenlétére szükségünk van.”

A taljánok hétfőn kezdték a közös felkészülés legutóbbi szakaszát a világbajnokságra. Az egnai edzőtábor előtt is voltak rövidebb összetartások, de a javában zajló bajnokságok miatt nem teljes létszámmal. Mostanra viszont szinte mindenki rendelkezésükre áll, az AHL döntőjét vívó Val Pusteria játékosai és néhány légiós kivételével. Ennek ellenére a kereten látszik, hogy a kapitány sokakat szeretne kipróbálni, a tavalyi, budapesti világbajnokságon látott csapatból mindössze tízen vannak ott az angliai túrán, az ő nevük előtt a lenti névsorban csillag látható. Az olasz válogatott ezzel az angliai két meccsel kezdi a tesztek sorozatát, tehát ilyen tekintetben is a mieink mögött jár, igaz, a szlovákiai világbajnokság is később kezdődik, több idejük van a végső keret megtalálására és a forma élesítésére. A cél természetesen a lift megállítása az emeleten, a legnagyobb vetélytárs a tavaly a fehéroroszok kontójára az elitben maradt Ausztria lehet.

2 kapus, 8 hátvéd és 14 csatár készül Clayton Beddoes szövetségi kapitány vezetésével, javarészt az EBEL-ben szereplő Bolzano és az Alpesi ligás olasz csapatok keretére támaszkodva. A létszám harmada, 8 játékos légióskodik, a svájci élvonalat hárman, a német első és másodosztályt ketten-ketten képviselik, egy játékos jött a svájci másodvonalból.

Az első meccs mindenesetre nem sikerült rosszul, Coventryben sikerült visszavágni a brit válogatottnak a tavalyi budapesti 4-3-as vereségért. Az első két harmad egyaránt 1-1-re végződött, mindkétszer az olaszok szereztek vezetést ? másodszor emberelőnyt kihasználva ?, amelyet a britek kiegyenlítettek, előbb késleltetett kiállításban, majd emberelőnyben. A győzelem a végjátékban lett meg, az 55. és az 56. percben 41 másodperc alatt sikerült az olaszoknak két gólt berámolniuk a britek kapujába, majd az utolsó percben üres kapus találattal állították be az 5-2-es végeredményt. A mérkőzés jegyzőkönyve erre a linkre kattintva olvasható el.

Ami az olasz?magyar meccseket illeti, eddig 40 alkalommal mérte össze erejét a két válogatott. Legutóbb februárban Bledben, ott hosszabbításban az olaszok nyertek 1-0-ra, elrontva ezzel ötös győzelmi szériánkat, amelynek utolsó fejezete a novemberi szenzáziós 7-1 volt a Tüskecsarnokban. Akkor részletesen is írtunk a közös hokitörténelemről. Azon a tornán tízen voltak ott az olaszok részéről: Vallini kapus, Hofer, Marchetti, Miglioranzi, Luca Zanatta, De Luca, Frei, Simon Kostner, Ramoser és Rosa Gonzales.

Az olasz válogatott kerete az április 19?20-ai coventry-i mérkőzésekre:

kapusok
Gianluca Vallini (27/10/1993/Vipiteno Broncos ? Alps Hockey League)
Alex Caffi (12/08/1990/VEU Feldkirch ? AHL)

hátvédek
Daniel Glira (25/03/1994/HC Bolzano ? EBEL)
* Roland Hofer (24/06/1990/Vipiteno Broncos ? AHL)
Stefano Marchetti (11/10/1986/HC Bolzano -EBEL)
Enrico Miglioranzi (08/10/1991/Asiago Hockey 1935 ? AHL)
Ivan Tauferer (26/01/1995/Rittner Buam ? AHL)
* Luca Zanatta (15/05/1991/EHC Olten ? SUI-2.)
* Alex Trivellato (05/01/1993/Krefeld Pinguine ? GER-1.)
* Jan Pavlu (16/09/1994/Heilbronner Falken ? GER-2.)

csatárok
* Ivan De Luca (28/07/1997/HC Bolzano ? EBEL)
Alex Frei (06/05/1993/Rittner Buam ? AHL)
Luca Frigo (30/05/1993/HC Bolzano /EBEL)
* Marco Insam (05/06/1989/HC Bolzano ? EBEL)
Anthony Robert Bardaro (08/09/1992/Asiago Hockey 1935 ? AHL)
* Diego Kostner (05/08/1992/ HC Ambr? Piotta ? SUI-1.)
* Simon Kostner (30/11/1990/Rittner Buam ? AHL)
* Alex Lambacher (07/10/1996/ Heilbronner Falken ? GER-2.)
Angelo Miceli (01/03/1994/HC Bolzano ? EBEL)
Alexander Franc Petan (02/05/1992/HC Bolzano ? EBEL)
Joachim Ramoser (22/02/1995/ERC Inglostadt ? GER-1.)
Marco Rosa Gonzales (15/01/1982/Asiago Hockey 1935 ? AHL)
* Tommaso Goi (08/01/1990/HC Ambr? Piotta ?SUI-1.)
Giovanni Morini (02/02/1995/HC Lugano ? SUI-1.)

hunbritedzes

fotó: TSH Photo

A felkészülési program:

április 5. Magyarország?Svédország 3-4
április 10. Magyarország?Lengyelország 2-1 b.
április 12. Magyarország?Lengyelország 4-2
április 17. Magyarország?Szlovénia 7-4
április 20. Magyarország?Olaszország (Anglia)
április 21. Magyarország?Nagy-Britannia (Anglia)

A divízió 1/A csoportos világbajnokság meccsbeosztása (magyarországi idő szerint):

2019. április 29., hétfő, 8:30: Magyarország?Dél-Korea
2019. április 29., hétfő, 12:00: Litvánia?Fehéroroszország
2019. április 29., hétfő, 15:30: Szlovénia?Kazahsztán

2019. április 30., kedd, 12:00: Dél-Korea?Szlovénia
2019. április 30., kedd, 15:30: Fehéroroszország?Magyarország

2019. május 1., szerda, 12:30: Kazahsztán?Litvánia

2019. május 2., csütörtök, 8:30: Litvánia?Magyarország
2019. május 2., csütörtök, 12:00: Fehéroroszország?Szlovénia