Magyarország?Szlovénia 7-4

Lendületes támadójátékkal vertük vb-ellenfelünket a felkészülés utolsó magyarországi mérkőzésén.

Csilingelős szlovén kapuvassal indult a találkozó, ám utána egykettőre átvette az irányítást a frissen és sokat korcsolyázó, kreatívan és pontosan passzoló magyar válogatott. Előbb néhány távoli lövéssel teszteltük Stojanovic kapust, majd a 4. percben megjött az első gól, méghozzá remek akció végén. Hári János sora lépett meg, a Pelicans Lahti új igazolása tökéletesen tette középre, Galló még tökéletesebben tolt rajta egyet az érkező Erdély elé, aki nem hibázott. Alig több mint fél perccel később Vay kapus indította Szirányit, tőle Sofronhoz került a pakk, aki okosan vette észre a balról érkező Wehrst, 2-0. A továbbiakban is az történt, amit a hazai válogatott szeretett volna, a vendégtámadások vérszegények voltak, a magyar meglódulások határozottan veszélyesebbek. Nem érdemtelenül növeltük a különbséget a 15. percben: Sofron lövése kijött a kapusról, Sarauer Nagy Gergőhöz tette, ő beverte, ezt is balról, 3-0. A szlovénok szépítéséhez fór kellett, Sabolic gólja mégis inkább egyéni produkció volt, mint klasszikus előnyjáték, a támadó meglódult, kapura húzott, aztán fonákkal felvarázsolta a rövid felsőbe, 3-1.

A második harmadot ott kezdtük, ahol az elsőt abbahagytuk, 11 másodperc után egy kapu mögül kiküzdött korongot második kísérletre kotort be közelről Hári, 4-1. A szlovénok kapuscsere mellett döntöttek, Stojanovic helyett bejött Gracnar. Ellenfelünk ezt követően fokozta a sebességet. Előbb a következő emberelőnyét is gólra váltotta, Selan hatalmas bombát zúdított a vas mellé a rövidbe, 4-2 a 23. perc percben, majd megnyomtak néhány cserét, miáltal még közelebb jöttek, egyik védőnket elöl leütközték, a másik elcsúszott, ketten léphetettek ki, Golicic közelije kijött a vasról, a kipattanót Verlic bekotorta, 4-3. Mielőtt elhitték volna a kékek, hogy itt még bármi lehet, a magyar válogatottnak is volt válasza a válaszukra. Méág ugyanabban a percben Terbócs szerzett erőszakosan korongot a támadóharmadban, passzát Bodó kotorta rá, kijött, Benk András eszmélt a leggyorsabban a bal vas tövében, majd azonnal beemelte, 5-3. Innentől megint hazai fölény következett, egyre-másra vezettük a lendületes támadásokat. a szlovénok sokszor öt az öt ellen is beszorultak, egy ilyen szituációban Wehrs lőtt a kékről, Erdély Csanád talán beleért kicsit, 6-3. Ezzel sem volt vége, az Erdély, Galló, Hári sor brusztolt hatalmasat Gracnar komfortzónájában, az elé keveredő pakkot a duplázó Hári paskolta be, a kapus hiába ért bele, 7-3-nál mehettek újabb pihenőjükre a felek.

Az utolsó játékrész valamivel csendesebb hangnemben zajlott. A nagy részében ekkor is domináltunk, ám a helyzetek azonban kimaradtak, Gracnar is jól fogott ekkor. A szlovénok csak rövid periódusokban tudtak a támadóharmadunkban tartózkodni, igaz, ilyenkor Vaynak is be kellett mutatnia bravúrokat. A vendégek gólja úgy született, hogy nem sikerült kituszkolni a játékszert a harmadunkból, az újpesti Hebar gyors mozdulattal vágta be a 48. percben. A magyar győzelmet nem fenyegette veszély, a továbbiakban is többször közel álltunk a nyolcadikhoz. Az utolsó pillanatokban a magyar hálóőr védett két jelentőset, de maradt a 7-4.

Ez a mérkőzés leginkább a magyar támadójátékról szólt, amelyet jó volt most nézni. A védekezésen ? különös tekintettel a hátrányosra is ? még van mit dolgozni, de idő is van rá. A szlovénokra ráfér az erősítés, ez látszott, a magyar sorok közül viszont, úgy tűnt, több is teljesen készen van. Legközelebb a hét végén Angliában gyakorolunk, amikor az A csoport két újoncával, a britekkel és az olaszokkal folytatjuk, illetve fejezzük be a felkészülést a jövő vasárnap kezdődő kazahsztáni divízió 1/A csoportos világbajnokságra.

hunslo--2019-tsh

Fotó: TSH Photo

A felkészülési program:

április 5. Magyarország?Svédország 3-4
április 10. Magyarország?Lengyelország 2-1 b.
április 12. Magyarország?Lengyelország 4-2
áorilis 17. Magyarország?Szlovénia (Tüskecsarnok)
április 20. Magyarország?Olaszország (Anglia)
április 21. Magyarország?Nagy-Britannia (Anglia)

A divízió 1/A csoportos világbajnokság meccsbeosztása (magyarországi idő szerint):

2019. április 29., hétfő, 8:30: Magyarország?Dél-Korea
2019. április 29., hétfő, 12:00: Litvánia?Fehéroroszország
2019. április 29., hétfő, 15:30: Szlovénia?Kazahsztán

2019. április 30., kedd, 12:00: Dél-Korea?Szlovénia
2019. április 30., kedd, 15:30: Fehéroroszország?Magyarország

2019. május 1., szerda, 12:30: Kazahsztán?Litvánia

2019. május 2., csütörtök, 8:30: Litvánia?Magyarország
2019. május 2., csütörtök, 12:00: Fehéroroszország?Szlovénia