Magyarország?Olaszország 0-1

A fiatal magyar válogatott hosszabbításra kényszerítette a papíron jóval erősebb kerettel felálló A csoportos olaszokat a bledi EIHC-tornán.

Szombat délutánra a péntekinél jóval keményebb feladat jutott a magyar jégkorong-válogatottnak: az elitvébére készülő Olaszország. A kék-fehérek határozottan kezdték a meccset, de az első veszélyes lövést a 2. percben Odnoga adta le oldalról. A következő percekben az olaszok többet birtokolták a korongot, Rajna nem is maradt munka nélkül, de fölényt nem tudtak kiharcolni. A magyar támadásokban is benne volt a veszély, az 5. percben kisebb tűzijátékot rendeztünk Vallini kapuja előtt. Az első kiállításra a 7. percig kellett várni, ezt Imre kapta, de a hátrányt Rajna néhány jó védésével gond nélkül húzták ki a mieink. A harmad felénél az olaszok elcserélték magukat, és bár láttunk ügyes magyar kombinációt, igazán nagy veszélyt nem teremtettünk Vallini ketrece előtt. Egyenlő létszámban felpörgette játékát az ellenfél, többször is keresték a fogást Rajnán, de nem találták, igaz, ehhez olykor bravúr kellett. Pontosan 17 perc telt el, amikor a magyar csapat ismét kipróbálhatta speciális offenzív játékát, ám ez most is eredménytelen maradt az olaszok masszív védekezése miatt, így gól nélkül ért véget az első húsz perc.

A második harmad komoly magyar helyzettel indult, Németh közeli lövésénél kellett kapaszkodnia a kapusnak. A mieink sokkal agresszívabban támadtak, be is szorították ellenfelüket, Vallinin azonban nem tudtak túljutni. Az emberelőnyös statisztikánkismét romlott, miután a következő kétperces lehetőséget is elszalasztottuk. A magyar csapat kontrollálta a játékot, többet támadott, az olaszok csak a harmad feléhez közelítve bukkantak fel gyakrabban a mi harmadunkban. Ezt követően azonban alaposan ráléptek a gázpedálra, néhány cserében beszorultunk, és ekkor nagy szükség volt Rajnára. A 36. percben csak a szerencse mentette meg az olaszok kapuját: Szita lövését Vallini a lepkés kesztyűvel akarta fogni, a korong felpördült a kezén, és csak centikkel zúgott el a bal felső sarok mellett. Fél perc múlva ismét bizonyította a magyar válogatott, hogy az emberhátrányos védekezés jól megy neki. Az utolsó két percben ? immár teljes létszámban ? ismét az olasz harmadba helyeződött át a játék. Követték egymást a magyar lövések, és bár Valliniról feltűnően gyakran pattantaki ki a korongok az egész meccs során, sajnos ezekre nem voltak érkezők.

A harmadik játékrész áthúzódó olasz előnnyel kezdődött, ennek a kivédekezése sem okozott gondot, ez azonban igaz volt a kékekre is a következő magyar létszámfölénynél. A 45. percben nagy tumultus alakult ki az olasz kapu előtt, a mieink már örültek, de a játékvezető nem ítélt gólt. Ezt követően nagy küzdelem folyt a jégen, és a hullámzó játék mindkét oldalon helyzetekhez vezetett, ám a kapusok remek formát mutattak. Az idő előrehaladtával egyre inkább úgy tűnt, hogy egy gól a mérkőzés sorsát is eldöntheti, és ennek megszerzéséért mindkét csapat sokat tett. Az utolsó percekben egyértelműen a magyar válogatott játszott jobban, a hoki nagyrészt az olasz kapu előtt folyt, meg volt a kellő lövésszám is, ám Vallini mindent fogott, így a rendes játékidőben nem született döntés.

A hosszabbításban 3 a 3 ellen küzdöttek a felek. Az első percben három nagy olasz lehetőség is kimaradt Rajnának hála. Ezt követően a mieinknek is volt helyzetük, ám a meccs bő két perccel a vége előtt az ellenfél javára dőlt el. Pietroniro a saját harmadából indulva ért a magyar kapu elé, megvárta, amíg védője kicsúszik előle, és kilőtte a hosszú sarkot (0-1).

A kísérleti és nagyon fiatal magyar válogatott kitűnően helytállt a jóval rutinosabb olasz csapattal szemben, és végül a harmadik helyen végzett a bledi tornán.