Magyarország?Olaszország 7-1

A magyar válogatott fantasztikus előrejátékkal, kiváló helyzetkihasználással és óriási Hetényi-bravúrokkal verte A csoportos ellenfelét.

Csapatunk a pénteken történtek miatt csak második mérkőzésén léphetett jégre szombaton délután az idei Roland Divatház Négy Nemzet Tornán. Előtte azonban négy új taggal bővült a magyar Jégkorong Hírességek Csarnoka: Balogh Tibor, Hudák Gábor, Losonci György, Pék György  vehette át az erről szóló oklevelet.

A meccs nagyon komoly tempóban, jobbára mezőnyjátékkal kezdődött, az első feljegyezendő esemény a 4. percben befújt magyar szabálytalanság volt, ami után jöhetett egy olasz emberelőny. Ebben a legizgalmasabb helyzet egy magyar kontra volt, Hári készítette le a pakkot, Dudas alig lőtt mellé. Ezt követően a fórban mindössze kétszer kellett védenie Hetényinek. A 7. percben gyönyörű góllal szerezte meg a vezetést a magyar csapat. Gyors támadás során Nagy Gergő a palánk mellől jól vette észre a kapu előtt árválkodó Sarauert, pontosan passzolt neki, a fehérvári csatár egy csellel elfektette a kapust, és mellette tette a korongot a gólvonal mögé (1-0). Ezután szinte rögtön jött a következő olasz előny, amelyben voltak meleg pillanatok a magyar kapu előtt, de sikerült kivédekezni azt is. Pár másodperc múlva már teljes létszámban dolgozták és hagyták ki az olaszok a meccs addigi legnagyobb lehetőségét: Bardaro ajtó-ablakra passzolt helyzet végén az üres kapura lőhetett, de Hetényi földöntúli bravúrral visszanyúlt, és a bárddal (!) még bele tudott kapni a korong útjába (ilyen védést az NHL-ben napokig ismételnek). A következő pár perc a magyaroké volt, sikerült nyomás alá helyezni az olaszokat, akadtak nagy helyzeteink is, de Martino Valle Da Rin többször is jól védett. Pörgős, ütközős, hullámzó játék alakult ki, egyik kapus sem lehetett nyugodt, de mindketten remek munkát végeztek. Igaz, Hetényi többet. A 16. percben megduplázta előnyét a magyar csapat: Szabó Krisztián harcolt meg a korongért a hátsó palánknál, amely Terbócshoz került, centerezését Szabó Dániel azonnal kapura tette, a pakk Valle Da Rin lepkés kesztyűjéről a felső vasra, onnan a hálóba pattant (2-0). A 18. percben egy gyors olasz kontra végén Hetényi másodpercek alatt háromszor védett. Fél perc múlva szépítettek a vendégek: Bardaro a kapu mögül indulva közelről lőtt, majd a Hetényiről kipattanó korongot másodjára-harmadjára betuszkolta a ketrecbe (2-1). Gyorsan válaszolhatunk volna, de az egy perc múlva kidolgozott szép helyzetet nem sikerült kihasználni.

A második harmad elején megpróbálta felpörgetni játékát a vendégcsapat, ami enyhe fölényben és helyzetekben nyilvánult meg, de Hetényi továbbra is magabiztos volt. A 26. percben aztán visszaállt a közte kettő. Galló brusztolt ki magának egy helyzetet, ami még kimaradt, de utána szinte azonnal visszakerült hozzá a korong, közeli fonákja a kapus mamutjáról Hárihoz pattant, aki egy lépésről emelt a felső vas alá (3-1). Egy perc múlva ki híján duplázott a gólszerző: Nagy Gergő vitte a korongot a támadó harmadba, látványos, láb közötti hátrapasszal hozta helyzetbe Hárit, akinek lövését védte a kapus. A 28. percben próbálhatta ki először speciális játékát a magyar csapat, és bár voltak nagy helyzetek a két perc alatt, gólnak nem örülhettünk. Három perc múlva igen: Sarauer a kapu mögül adta vissza a korongot középre, Nagy Gergő kapásból irgalmatlanul kilőtte a felső sarkot (4-1). A két gól megfogta az olaszokat, a magyar válogatott sorra vezette a szemre is szép és veszélyes támadásokat, ám Vas, Kóger, Sarauer, Bartalis sem tudott túljárni Valle Da Rin eszén. Egyértelműen uraltuk a mérkőzést, a levegőben lógott az újabb magyar gól. Az utolsó percekben magára talált kicsit a kék-fehér gárda, ismét szükség volt Hetényi védéseire.

A harmadik játékrész is magyar védéssel, majd egy újabb szemet gyönyörködtető kombinációnkkal indult, de egyikből sem lett gól. A 42. percben került a jegyzőkönyvbe a második olasz kiállítás, és bár jól játsszottuk meg az előnyt, nem született újabb gól. De mint tudjuk, ismétlés a tudás anyja, így rögtön ezután jöhetett az újabb magyar fór, de nem lett találat ebből sem. Ami nem ment előnyben, sikerült teljes létszámban. A 47. percben Terbócs tört be, Nagy Krisztiánhoz passzolt, utóbbi kiszúrta a támadáshoz fellépő Pozsgait, feladta neki a korongot, és a védő kilőtte a hosszú felsőt (5-1). Ha egy üzlet beindul! Két perc múlva Magosi a sarokból passzolt középre Vashoz, aki megvárta, hogy a kapus ?elsüllyedjen?, és fölötte emelt a hálóba (6-1). Az 53. percben a saját kék vonalunkon adtuk el a korongot Marchetti egyedül vihette Hetényire, aki védte a lövést, majd az ismétlést is. A magyar válogatott ezt követően magabiztosan kivédekezett egy újabb olasz előnyt. A végére is maradt puskapor: az 58. percben Hári az alapvonal mögül indult, a kapu előtt kivárt, és felvarrta a korongot a felső sarokba (7-1). Az utolsó előtti percben emberelőnyben játszhattunk, eközben Andergassen ugorhatott ki szólóban, ám Hetényi ismét remekelt.

A magyar válogatott kitűnő teljesítményt nyújtott az A csoportos vébére készülő olaszok ellen, melynek egyik lényeges eleme a lendületes és kreatív támadójáték volt.  Hatan is két ponttal zártak: Hári, Galló, Nagy Gergő, Sarauer, Kóger és Terbócs. Emellett Hetényi 38 védéssel járult hozzá a látványos sikerhez. A csapat ezzel a sikerrel a második helyen végzett az EIHC-tornán, a Roland Divatház-kupát már pénteken hazavihette Kazahsztán.

A mérkőzés legjobbja az olasz válogatottban Pavlu, a magyarban Hetényi Zoltán lett.