Magyarország?Lengyelország 2-1

A magyar válogatott büntetőkkel győzte le Lengyelországot a miskolci felkészülési mérkőzésen.

A mérkőzést a lengyelek kezdték aktívabban, ám kapura egyáltalán nem voltak veszélyesek, az első komolyabb védést a 4. percben mutatta be Rajna. Meglepetésre továbbra is a vendégek kezdeményeztek többet, a játék leginkább a magyar térfélre koncentrálódott. Az első komolyabb hazai helyzetre a 9. percig kellett várni, ekkor Miskolczi került a vendégkapu elé, de végül a sok védő között odalett a lehetőség. A 10. percben Varga ütötte ki a korongot a védőharmadból, kapott is érte két perc extra pihenőt. Az előnnnyel a lengyelek nem sokat tudtak kezdeni, Rajna két könnyebb védéssel pipálta ki a dolgot. A harmad második felében megélénkült a játék, Varga egy percen belül két kemény löketet is elengedett, de Raszka a helyén volt. A 15. percben jött az újabb lengyel létszámfölény, ebben már komoly helyzeteik voltak, Rajna fél percig bárd nélkül állt a kapuban, védett így is. A 19. percben egy szépen kipasszolt helyzet végén Sarauer a már fekvő kapusba lőtt.

A második harmadból 40 másodperc telt el, amikor Stipsicz lövése tornáztatta meg Raszkát, majd egy perc múlva Przygodzki közeli bombáját hárította Rajna. Nagyobb fordulatszámra kapcsoltak a csapatok, mozgalmasabb lett a mérkőzés, a magyar válogatott sorra dolgozta ki a helyzeteit, de Raszka biztos bástya volt a vendégkapuban. Pár perc múlva kijöttek a szorításból a lengyelek, Rajnának ismét akadtak feladatai. A 33. percben kapta első előnyét a magyar gárda, de nem sikerült gólra váltania azt. A 38. percben megszerezték a vezetést a vendégek. Marzec a hátsó palánk mellől tette vissza a korongot, ami Rajnát érintve került Michalski elé, ő pedig egy magyar játékos szorításában két lépésről ütötte a pakkot a gólvonal mögé (0-1). Nem sokkal a lefújás előtt kisebb dulakodás alakult ki a lengyel kapu előtt, amelynek végeredménye két páros kiállítás lett.

A harmadik játékrész mezőnyjátékkal indult, majd a 43. percben ismét emberelőnybe kerültünk. Ebben előbb Vas a kapuvasról szedett le némi festéket, majd Stipsicz a harmad közepéről kilőtte a bal felső sarkot (1-1). A 46. percben Sarauer és Sofron vihette egy védőre a korongot, de egy blokk meghiúsította a gólszerzési kísérletet. Rögtön ezután a magyar csapat simán kivédekezett egy emberhátrányt. Felpörgött a hazai válogatott, ezért az 50. percben a vendégek időt is kértek. Átvette a játék irányítását a hazai gárda, a lengyelek beszorultak, Raszka védései tartották őket meccsben. Az 56. percben az OHL-es Lyszczarczyk ezzel együtt bődületes felső vasat lőtt. Ezután két magyar előny következett, a másodikban Wehrs lőtte szét a bal oldali vasat, de a hálóig nem sikerült eljutni, így a rendes játékidőben maradt a döntetlen.

Jöhetett az ötperces hosszabbítás 3 a 3 elleni játékkal. Ebben szinte azonnal Wehrs került ziccerbe, de lövését óriási bravúrral és látványos mozdulattal védte Raszka. Mindkét csapatnak voltak lehetőségei, majd szűk két perccel a vége előtt újabb lengyel emberelőny következett, ekkor Rajna remek védései őrizték meg az eredményt.

A meccs sorsa így a büntetők által dőlt el. Rajna négyet védett, Sofron és Vas betalált, így a jelképes két pont a magyar tarsolyba került. Folytatás pénteken, ismét a lengyelek ellen, újra Miskolcon.

Magyarország?Lengyelország 2-1 (0-0, 0-1, 1-0, 0-0, 1-0)
Miskolci jégcsarnok, 1107 néző
V.: Pálkövi, Kókai, Korbuly, Pálkövi
G-: Stipsicz, Sofron ill., Michalski
Kiállítás: 12, illetve 12 perc
Magyarország: Rajna ? Wehrs, Varga, Nagy G., Sarauer, Sofron ? Stipsicz, Szirányi, Sárpátki, Vas, Magosi ? Pozsgai, Macaulay, Erdély, Benk, Bodó ? Garát, Szabó D., Miskolczi, Nagy K., Terbócs. Szövetségi kapitány: Jarmo Tolvanen.
Lengyelország: Raszka ? Jaskiewicz, Zilókowski, Lyszczarczyk, Wronka, Malasinski, Wajda, Kostek, Przygodzki, Neupauer, Pas, Mrugala, Krawczyk, Nalewajka L., Nalewajka R., Walega, Michalowski, Soltys, Michalski, Starzinski, Marzec. Szövetségi kapitány: Tomek Valtonen.

hunpol2

fotó: TSH Photo

A felkészülési program:

április 5. Magyarország?Svédország 3-4
április 10. Magyarország?Lengyelország (Miskolci Jégcsarnok)
április 12. Magyarország?Lengyelország (Miskolci Jégcsarnok)
áorilis 17. Magyarország?Szlovénia (Tüskecsarnok)
április 20. Magyarország?Olaszország (Anglia)
április 21. Magyarország?Nagy-Britannia (Anglia)

A divízió 1/A csoportos világbajnokság meccsbeosztása (magyarországi idő szerint):

2019. április 29., hétfő, 8:30: Magyarország?Dél-Korea
2019. április 29., hétfő, 12:00: Litvánia?Fehéroroszország
2019. április 29., hétfő, 15:30: Szlovénia?Kazahsztán

2019. április 30., kedd, 12:00: Dél-Korea?Szlovénia
2019. április 30., kedd, 15:30: Fehéroroszország?Magyarország

2019. május 1., szerda, 12:30: Kazahsztán?Litvánia

2019. május 2., csütörtök, 8:30: Litvánia?Magyarország
2019. május 2., csütörtök, 12:00: Fehéroroszország?Szlovénia