Magyarország?Lengyelország 4-2

A magyar válogatott óriási fölényben játszva aratott kétgólos győzelmet.

Három napon belül másodszor feszült egymásnak a magyar és a lengyel csapat Miskolcon. A mérkőzést sokkal jobban kezdték a mieink, mint szerdán, a 2. percben már Bodó fonák emelése okozott némi nehézséget Raszka kapusnak. A magyar csapat irányította a játékot, a vendégek ritkán jutottak el a támadó harmadba, Hetényinek alig akadt munkája. Annál inkább Raszkának, aki több alkalommal is bizonyította, hogy jó formában van. A harmad derekán a küzdelem vette át a főszerepet, a meccs izgalmi foka némileg visszaesett. Az első kiállítást a 11. percben fújták be a játékvezetők, és a mieink ugorhattak neki az emberelőnynek. A fórt jól játszottuk meg, több nagy lehetőségünk volt, majd egy lecsorgó korongot Erdély pár centiről paskolt be a kapuba (1-0). A 14. percben Lyszczarczyk próbált kilépni egyedül, Miskolczi beérte és elnyomta annyira, hogy elmúljon a veszély. Egyértelműen dominált a magyar csapat, majd a 18. percben jöhetett a második létszámfölény, miután a vendégek elcserélték magukat. Ebben az előnyben is volt potenciál bőven, akadt még üres kapus helyzet is, de az eredmény nem változott.

A második harmad elején agilisabban kezdtek a lengyelek, de helyzetekben ez nem jelentkezett. A 24. percben Pas a magyar térfélen szabálytalankodott feleslegesen, létrehozva ezzel a harmadik hazai emberelőnyt. A két perc során igazi tűzijátékot rendeztek a mieink a lengyel kapu előtt, eredmény nélkül. A 28. percben Terbócs remek csellel hozta helyzetbe magát, de miután megkampózták, gól helyett újabb emberfór következett. A nyomást jól bírták a lengyelek, és ki is húzták a két percet. A 32. percben a vendégek időt kértek, majd újra kibekkeltek egy hátrányt. Egyoldalú játék folyt a jégen, ekkor már kizárólag Raszka védései tartották meccsben a lengyeleket. Szűk két perccel a lefújás előtt Pas érdemelt ki egy 5+20 perces kiállítást, miután hátulról leütötte Sarauert, majd nem sokkal később Mrugala is kiült, így kettős fórban játszhattunk. A dudaszó előtt a mieink szétpasszolták a megcsappant létszámú lengyel védelmet, de Raszka végül védeni tudott.

A harmadik játékrész így áthúzódó kettős előnnyel indult, és ezt már sikerült kihasználni, miután Sofron a kék vonal közeléből elemi erővel lőtte ki a hosszú alsó sarkot (2-0). Maradt még bőven az ötperces előnyből, ám ebben nem született gól. A következő percekben kijöttek a vendégek a szorításból, és Hetényinek is akadt már némi védenivalója. Az 50. percben szépített a lengyel csapat, amikor egy gyors kontra végén Lyszczarczyk bombázott a bal sarokba (2-1). Fél perc múlva olyat láthattak a szurkolók, amit ezen a meccsen addig nem: magyar kiállítást. Az előnyt igen hatékonyan játszották meg a vendégek, ugyanis 47 másodperc elteltével Neupauer bődületes lökettel vette be a magyar kaput (2-2). Gyorsan jött a választ, bő másfél perc múlva Varga kék vonalas lövése akadt meg a jobb felső sarokban. A játékvezetők videóztak, és megadták a találatot (3-2). Az 55. percben a magyar válogatott 5 másodperc alatt használta ki újabb előnyét: Wehrs kék vonalas bombájába Bodó ért bele a kapu előtt, a korong így vágódott védhetetlenül a hálóba (4-2). Az utolsó percekben maradt a magyar fölény, de újabb gól már nem esett.

Magyarország?Lengyelország 4-2 (1-0, 0-0, 3-2)

Miskolci jégcsarnok, 1477 néző
V.: Juhász, Németh, Muzsik, Árkovics
G.: Erdély, Sofron, Varga, Bodó ill., Lyszczarczyk, Neupauer
Kiállítás: 2 illetve 39 perc
Magyarország: Hetényi ? Stipsicz, Szabó, Magosi, Terbócs, Vas ? Szirányi, Wehrs, Nagy G., Sarauer, Sofron ? Garát, Macaulay, Bodó, Erdély, Nagy K. ? Kiss, Varga, Benk, Miskolczi, Sárpátki. Szövetségi kapitány: Jarmo Tolvanen.
Lengyelország: Raszka ? Jaskiewicz, Zilókowski, Lyszczarczyk, Wronka, Malasinski ? Wajda, Kostek, Przygodzki, Neupauer, Pas ? Michalowski, Mrugala, Soltys, Starzinski, Nalewajka L. ? Nalewajka R., Krawczyk, Walega, Michalski, Marzec. Szövetségi kapitány: Tomek Valtonen.

hunpol2

fotó: TSH Photo

A felkészülési program:

április 5. Magyarország?Svédország 3-4
április 10. Magyarország?Lengyelország 2-1 b.
április 12. Magyarország?Lengyelország 4-2
áorilis 17. Magyarország?Szlovénia (Tüskecsarnok)
április 20. Magyarország?Olaszország (Anglia)
április 21. Magyarország?Nagy-Britannia (Anglia)

A divízió 1/A csoportos világbajnokság meccsbeosztása (magyarországi idő szerint):

2019. április 29., hétfő, 8:30: Magyarország?Dél-Korea
2019. április 29., hétfő, 12:00: Litvánia?Fehéroroszország
2019. április 29., hétfő, 15:30: Szlovénia?Kazahsztán

2019. április 30., kedd, 12:00: Dél-Korea?Szlovénia
2019. április 30., kedd, 15:30: Fehéroroszország?Magyarország

2019. május 1., szerda, 12:30: Kazahsztán?Litvánia

2019. május 2., csütörtök, 8:30: Litvánia?Magyarország
2019. május 2., csütörtök, 12:00: Fehéroroszország?Szlovénia