Kedden a legnehezebb ellenfél következik

 

A magyar női ifjúsági válogatott az A csoportból érkező Japánnal találkozik az asiagói vb második napján.

“A büntetőpadról nem fogunk meccseket nyerni” – mondta Kis András a szlovákok elleni 6-2-es vereség után, ahol 8 kisbüntetést osztottak ki ellenünk a játékvezetők. A megbízott szövetségi edző állítását az is alátámasztja, hogy keddi ellenfelünk, Japán gólra váltotta első emberelőnyét a házigazda olaszok ellen, többek között ennek a találatnak köszönhetően 2-0-ra nyertek az ázsiaiak. Az asiagói női U18-as divízió 1/A-s világbajnokság harmadik meccsén Ausztria 3-1-re győzött Norvégia ellen.

Japánról nincsenek kellemes emlékei a női ifjúsági válogatottnak. A 2012-es tromsői csoda során egyedül a távol-keletiek kényszerítettek minket túlórára, akkor 3-2-re nyertünk büntetőkkel. Legközelebb az A csoportban találkoztunk: a 2014-es, budapesti vb-n ellenük vívtuk a kiesés elkerüléséért zajló csatát, előbb 4-3-ra, aztán 6-0-ra kaptunk ki. A 2016-os, miskolci világbajnokságon sem kíméltek minket, 7-0-s vendég siker született.

Az asiagói vb mérkőzéseit közvetítik online, a meccsek elérhetőségei az alábbi linken találhatóak meg, a 17 órakor kezdődő Magyarország–Japán találkozó itt lesz majd elérhető.jpnhun-nu18-2016

Fotó: Bán Olivér

Az asiagói női U18-as divízió 1/A-s világbajnokság magyar mérkőzései:

2018. január 8., hétfő, 14:00: Magyarország–Szlovákia 2-6
2018. január 9., kedd, 17:00: Magyarország–Japán
2018. január 11., csütörtök, 20:30: Magyarország–Olaszország
2018. január 12., péntek, 17:00: Magyarország–Ausztria
2018. január 14., vasárnap, 13:30 Magyarország–Norvégia

A női U18-as válogatott világbajnoki kerete:

Név Szül. év Klub
Kapusok
Maruyama Yumi 2000 Ferencvárosi TC
Tóth Zsófia 2003 Ferencvárosi TC
Hátvédek
Faggyas Lilla 2002 HC Torino Bulls
Gaitz Hanna 2001 KMH Budapest
Kreisz Emma 2003 MAC Budapest
Mayer Fruzsina 2000 Vasas SC
Preisinger Dorka 2001 KMH Budapest
Fecske Maja 2002 ifj. Ocskay Gábor JA
Sándor-Székely Katinka 2000 Győri NEMAK ETO HC
Lázár Csenge 2002 Ferencvárosi TC
Csatárok
Cselényi Viktória 2000 KMH Budapest
Horváth Dominika 2000 KMH Budapest
Horváth Imola 2002 ifj Ocskay Gábor JA
Kerekes Kármen 2003 KMH Budapet
Pázmándi Zsófia 2002 Kaposvár
Puskás Noémi 2001 KMH Budapest
Seregély Míra 2003 MAC Budapest
Sőléd Orsolya 2000 Ferencvárosi TC
Strobl Lara 2003 Vasas SC
Szamosfalvi Petra 2002 KMH Budapest

A magyar női U18-as válogatott stábja:

Szövetségi edző: Buzás Norbert
Megbízott szövetségi edző: Kis András
Edzők: Fodor Zoltán, Székely-Mádai László
Kapusedző: Budai Krisztián
Rehabilitációs edző: Gallyas Gabriella
Erőnléti edző: Kozák Attila
Felszerelésmenedzser: Medgyes László
Csapatvezető: Jasó Judit
Női szakágvezető: dr. Kolbenheyer Zsuzsanna

Cimkék: , , ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
január 19., péntek
ROM 17:30 BRAGAL 7-0VÉGE
ROM 17:30 STESCC 5-8VÉGE
január 20., szombat
EWHL 11:25 SAVKMH 3-2VÉGE
U18 11:30 GEPZEG 3-7VÉGE
U18 14:30 KMHMIS 4-5VÉGE
U18 16:15 KACAVS 5-2VÉGE
MK 17:15 MISUTE 4-0VÉGE
    • M4 SPORT
U20 17:15 RBSAVS 5-4VÉGE
ROM 17:30 BRAGAL 10-3VÉGE
ROM 17:30 SCCSST 15-0VÉGE
DEBL 17:45 MARGEP 2-5VÉGE
U18 18:15 UTEOKW 1-0VÉGE
U18 19:10 VASETO 5-6 HVÉGE
EBEL 19:15 RBSAVS 2-0VÉGE
U18 20:00 ZNOMAC 2-1 HVÉGE
január 21., vasárnap
ROM 10:30 SSTSCC 0-24VÉGE
U20 14:15 ZNOAVS 3-6VÉGE
U18 14:20 MISOKW 4-5 HVÉGE
U18 14:30 RBSAVS 8-3VÉGE
U20 15:10 VASHCI 8-1VÉGE
U18 16:00 ETOVSV 2-4VÉGE
EBEL 17:30 DECAVS 3-2 HVÉGE
U20 18:00 RBSMAC 6-3VÉGE
U20 18:40 KMHUTE 3-1VÉGE
január 22., hétfő
EL 17:30 BRAVC2 7-1VÉGE
EL 20:00 TITFTC 5-2VÉGE
    • M4 SPORT
január 23., kedd
VIS 18:00 NITMIS 
    • SPORT 2
január 24., szerda
U18   AVSMAC 
U20   PEFKMH 
EL 18:00 FTCTIT 
EL 18:00 SCCVC2 
U20 19:00 MISDHK 
U18 19:05 EHLKMH 
január 25., csütörtök
U18   MISKMH 
U18   ZEGPEF 
U20 15:45 UTEOHC 
KHL 17:30 DMISBA 
    • SPORT 2
U20 17:40 VASG99 
U18 18:45 UTEVAS 
január 26., péntek
ROM 17:30 PROSTE 
EL 18:00 FTCSCC 
EL 18:00 MACUTE 
EL 18:30 MISDAB 
január 27., szombat
DEBL   KMHGGV 
U18   AVSRBS 
U18   VSVETO 
U18   ZEGGEP 
U20   HDJMAC 
U20   VSVAVS 
U20 12:45 ETODHK 
EWHL 13:00 KMHSAE 
U18 15:50 MACKAC 
EL 18:30 TITBRA 
U18 18:45 UTEMIS 
U18 19:40 VASEHL 
január 28., vasárnap
DEBL   GEPGGV 
U18   OHCMIS 
U20   HDJAVS 
U20   OHCDHK 
U20   VICVAS 
U20   VSVMAC 
U20 11:30 UTEKMH 
EWHL 13:00 KMHSAE 
U18 13:20 MACRBS 
U18 15:20 UTEETO 
U18 16:35 KMHEHL 
EL 18:30 UTEDAB 
EL 19:50 VC2SCC 
január 29., hétfő
EL 18:00 FTCBRA 
EL 20:00 MACMIS 
    • M4 SPORT
január 30., kedd
EL 18:30 TITSCC 
Partnerünk