Magyarország?Japán 0-7

A magyar női ifjúsági válogatott harmadik vb-meccsén sem szerzett gólt.

A délutáni mérkőzéseken német és szlovák sikerek születtek. A korábbi találkozót Norvégia kezdte jobban, az első harmadban megszerezte a vezetést, ám a meccs második felében Szlovákia 5 gólt lőtt és 5-2-re nyert. Érdekesség, hogy a norvég-szlovák meccs első 5 gólja mind emberelőnyben született. A másik összecsapáson Németország a 30. percben megszerezte a vezetést Dánia ellen, majd 1 percen belül az egyik dán játékos végleges fegyelmit kapott, nem használta ki az ötperces előnyt a német csapat. A harmadik harmadban 2 gólt lőtt Németország, Almquist pedig 39 másodperccel a mérkőzés vége előtt elrontotta a német kapus shutoutját és beállította a 3-1-es végeredményt.

A magyar válogatott kapujában Horváth Vanessa védett. Rosszul kezdtük a mérkőzést, elcseréltük magunkat, a 2. percben emberhátrányba kerültünk, sajnos nem védekeztük ki, Cukimoto góljával Japán megszerezte a vezetést. Nyomtak az ázsiaiak, emberelőnnyé érett, ami aztán 40 másodpercnyi kettős előnybe fordult át, Horváth Vanessa vezetésével kibekkeltük a hátrányokat. A kiegészülés után 5 az 5 ellen is a japánok akarata érvényesült. A 15. percben eljött az első magyar emberelőny, ahol egyszer felálltunk, Pintér Hanna lövéssel fejezte be az akciót. A harmad végén megszületett a második japán gól Hinata révén. Az első húsz percben Japán 16:1-re nyerte a kapura lövési mutatót.

A középső játékrészben folytatódott a japán fölény. A 22. percben Horváth hiába mutatott be egy bravúrt, a következő akciónál Jamasita tovább növelte az ázsiaiak előnyét, 5 perccel később pedig Cukimoto belőtte önmaga 2., csapata 4. gólját. A 34. percben kapust cserélt Magyarország, Maruyama érkezett, akit érkezése után 1 perccel Konisi felavatott egy szóló során. A 39. percben Hinata egy késleltetett kiállítás során bevágta a korongot a magyar kapuba.

A harmadik harmadra Japán kapust cserélt, Tonoszaki 4 védéssel távozott a kapuból. Másfél perc után emberelőnybe kerültünk, 1 kapura lövésig jutottunk. A játékrész első góljára a 7. percig kellett várni, amikor Enomoto belőtte a 7. távol-keleti gólt. A harmad közepén 4 a 4 ellen folyt a játék, ahol Odnoga cselezett szépen, de az akció végén Maszuhara védett. Az 55. percben bekerült a korong Maruyama kapujába, ám a játékvezetők szabálytalannak láttak egy japán játékost a kapu előtt. A végjátékban Galántai megsérült, de szerencsére saját korcsolyáján hagyta el a jeget. A legvégén kihagytunk egy emberelőnyt. Magyarország 7-0-s vereséget szenvedett, továbbra sem szerzett gólt a vb-n. Csütörtökön 19:30-től Németország ellen lépnek jégre lányaink.

game9jpnhun04

Fotó: Bán Olivér

A miskolci női ifjúsági divízió 1-es világbajnokság magyar érdekeltségű mérkőzései:

2016. január 10., 19:30: Magyarország?Szlovákia 0-5
2016. január 11., 19:30: Magyarország?Norvégia 0-5
2016. január 13., 19:30: Magyarország?Japán 0-7
2016. január 14., 19:30: Magyarország?Németország
2016. január 16., 19:30: Magyarország?Dánia