Szlovákia?Magyarország 6-2

A magyar női ifjúsági válogatott vereséget szenvedett a legutóbbi vb-n ezüstérmes szlovákok ellen.

Az asiagói világbajnokság nyitómeccsét Szlovákia kezdte aktívabban, hiába kerültünk már a 2. percben emberelőnybe, nem jutottunk el lövésig. A harmad felénél nem tudtunk felszabadítani, a szlovákok ezt keményen megbüntették, Agostonova révén megszerezték a vezetést. Északi szomszédunk egy percen belül megszerezte a második gólját: Sedlaková lövését hiába védte Tóth Zsófia, a kipattanóra a szlovák játékos lecsapott és belőtte (2-0). A második bekapott találat után aktívabbá váltunk, több támadást vezettünk, többek között Szamosfalvi egy az egyben vezethette a korongot Risianovára, ám a lövést védte a kapus. Öt perccel a harmad vége előtt Kreisz büntetésével emberhátrányba kerültünk, amit hősiesen kibekkeltünk. Hiába, 14 másodperccel később betaláltak a szlovákok, Vysokajová kotorta be a korongot Tóth lepkés kesztyűje mellől. A magyar lányok még a játékrész vége előtt szépítettek: miután emberelőnybe kerültünk, Horváth Dominika passzát névrokona, Horváth Imola közelről belőtte (1-3).

A második játékrészt Szlovákia kezdte jobban, ráadásul a 24. percben Szamosfalvi Petra és Kreisz Emma egyszerre kapott büntetést, így 2 percnyi kettős emberelőny várt ellenfelünkre. Közel jártunk ahhoz, hogy kivédekezzük a 3 az 5 elleni játékot, ám Vargová egy pontos lövéssel megszerezte a 4. szlovák gólt (1-4). Másfél perc múlva megszületett a meccs legszebb találata: Seregély Mira gyönyörű mozdulattal kipókhálózta a szlovák kaput, a lepkés oldalon a vasak találkozásához lőtte a korongot (2-4). A meccs közepén Szamosfalvi Petra 3 kisbüntetést is begyűjtött, a 6 percnyi hátrányt Tóth Zsófia vezetésével kibekkeltük. A harmad végén eljött a meccs harmadik magyar előnye, ami kihasználatlanul maradt.

A záró húsz perc elején megint 5 a 4 ellen játszhattunk, de nem tudtunk tovább zárkózni. Nem sokkal később fordult a kocka, Szamosfalvi megint kiült a büntetőpadra. A harmad közepén megnyomtunk néhány cserét, fölényünk emberelőnnyé érett, viszont a szlovákok rutinosan védekeztek. A kiegészülés után a büntetőpadról visszatérő Matejková zavartalanul törhetett be Tóth kapuja elé és bevette azt (5-2). A meccs végén voltak lehetőségeink a szorosabb végeredmény kiharcolásához, de nem lőttünk gólt. Nem úgy a szlovákok, akik az utolsó percben Horváth Imola kiállítása után elhozták a bulit, Vargová kék vonalas lövése pedig irányt váltott egy magyar játékoson (6-2).

Magyarország 6-2-es vereséget szenvedett, kedden az A csoportból érkező és oda visszavágyó Japánnal méri össze erejét női U18-as válogatottunk.