Magyarország búcsúzott az A csoporttól

Egy álommal szegényebbek lettünk, női U18-as válogatottunk nem maradt benn a hazai rendezésű világbajnokságon, így két elitvébé után visszatér a második vonalba. Magyarország?Japán 0-6.

A mérkőzés harmadik percében Kuroszava kiült korongkilövésért, az emberelőnyben Dabasi Réka lőtt egy kapuvasat, majd az újabb próbálkozását Tonoszaki védte. A következő próbálkozásnál Ungár Rebeka lőtt, a japán kapus a gólvonalon fogta a korongot. A kiegészülés után Németh Anikó mutatott be két védést. A folytatásban viszont főleg a japánok lőttek kapura, a 8. percben Toko lőtt védhetetlenül a hosszú alsó sarokba, a kapuvasat érintve. A 10. percben Pintér Lili passzából Németh Bernadett lőhetett, de sajnos fölé ment. Egy perccel később Krivi, majd Medgyes próbálkozott, sajnos eredménytelenül. A folytatásban felálltunk öt az öt ellen több cserén át, Odnoga próbálkozott a kékről, majd Pintér Hanna közelebbről. Másfél perccel a harmad vége előtt Tóth Enikőt állították ki testre ütésért, az emberhátrány első húsz percre maradt részét kihúztuk.

A második harmad elején lévő fél percet is kihúztuk, majd Odnoga Lotti tört előre. A 24. percben Ungár Rebekát akasztotta Tomita, emberelőnybe kerültünk, Medgyes lőtt kiszorított szögből, de Tonoszaki védett. Az előny vége felé Medgyes lőtt egy keményet, majd a kiegészülés után Németh Anikónak kellett védenie. A következő pár cserét megnyomtuk, a 27. percben Tóth Enikő lőtt a kékről, majd Jókai Szilágyi készítette le az érkező Kölesnek, akinek próbálkozását védte a japán kapus. A 29. perc közepén viszont beszorultunk néhány másodpercre, szerencsére Németh Anikó és a védők is a helyzet magaslatán voltak. A 31. percben Dabasi próbálkozott a harmadba betörve, Tonoszaki fogta a korongot, egy perccel később viszont Németh Anikó mutatott be bravúrokat.A 34. perc végén Pintér Lili passzát nem tudta gólra váltani Ungár Rebeka, majd Dabasi próbálkozott éles szögből. A 37. percben viszont jött a hidegzuhany, teljesen váratlanul eredménnyel zárult egy japán kontra az olimpikon Ukita nagyon pontos lövése után. Az utolsó percben ziccerbe kerültek a japánok, de Németh Anikó háromszor is bravúrral hárított. 17 másodperccel a vége előtt sokan voltunk a jégen, Jókai Szilágyi Kinga töltötte le a büntetést.

Az áthúzódó kiállítást kibekkeltük, majd nyomtunk, eredménytelenül. A 44. percben Pintér Hanna lőhetett, Tonoszaki védett, aztán újabb lehetőségek maradtak ki sajnos, például Medgyes két lövésénél sem volt szerencsénk. A 47. percben Dabasi lőtt oldalhálót, majd az 50. percben egy szép korongjáratás után Medgyes lőtt. A harmad közepén Németh Bernadett ütközését látták szabálytalannak, az emberelőnyt pedig 17 másodperc alatt ki is használta Japán Enomoto közeli lövésével. Az 51. percben Szoda ült ki bottal akasztásért, az előnyben sem jött össze semmi sem, Pintér Lili, Medgyes lehetősége is kimaradt, a japán kiegészülés után pedig Pál Vanda lőtt a kékről. Öt és fél perccel a vége előtt Pintér Lilit állították ki bottal akasztásért, másfél perc után ki is használták, Hattori kék vonalról érkező lövésébe Cukimoto ért bele. Az, hogy mennyire nem jött össze az egész világbajnokságon sem semmi, jól jelezte Medgyes lövése, akinek próbálkozásába csak beleérni tudott Tonoszaki, de így sem ment be a korong. A végére szétestünk, Mijazaki és Enomoto is gólt lőtt, Japán 6-0-ra nyert.