Gyergyói HK–DEAC 2-3

   

Komoly fegyvertényt hajtott végre a Gyilkostó Kupa második napján a DEAC a Gyergyói HK legyőzésével.

Jó iramban kezdődött a mérkőzés, mindkét oldalon jobbnál jobb helyzetek adódtak a játékosok előtt, de a két kapus, Gorjacsevszkih és Hetényi bravúrok sorozatát mutatta be, ha pedig ők már verve voltak, akkor a szerencse állt melléjük. A legnagyobb kimaradt helyzet Csergő Hunor nevéhez fűződik, aki a kapu előtt teljesen üresen kapta a korongot, Hetényi már kicsúszott előre, csak az üres kapuba kellett volna passzolnia, de ő a kapuvasra bombázott. Nem is csoda, hogy ezek után gól nélküli döntetlennel zárult az első harmad.

A második harmad elején aztán megtört a jég, amikor Vaszilcsenko a kék vonalról óriási gólt lőtt emberelőnyben. A DEAC a 30. percben tudott válaszolni, egy kék vonalról kapura emelt korong kijött Gorjacsevszkihről, a kipattanót Izacky kotorta a hálóba. Ezt a két esetet leszámítva továbbra is a kapusok nyerték a csatárokkal szembeni meccseket, így maradt a döntetlen két harmadot követően is. Ahogy maradt a rendes játékidő lefújásakor is, ám ameddig ide eljutottak a felek, újabb két gól esett. Előbb a DEAC részéről Marton Koppány, majd a házigazdáktól Jelagin volt eredményes. Mivel 2-2 lett a rendes játékidőben, következhetett a hosszabbítás. Ez egészen pontosan 2 perc 48 másodpercig tartott, ekkor Novotny szerzett gólt, amivel az első helyre lőtte csapatát a táblázaton két teljes játéknapot követően.

A mérkőzés jegyzőkönyve:

Gyergyói HK–DEAC 2-3 hu. (0-0, 1-1, 1-1, 0-1)
Gyergyói HK: Gorjacsevszkih (kapus) – Góga, Jezsov – Vaszilcsenko, Nagy Cs. – Orbán, Kozma – Ferencz-Csibi, György – Vorobjov, Pesztunov, Sára – Csergő, Jelagin, Szimakov – Constantin, Péter Zs., Timaru – Barabás, Daradics, Elekes-Darabont
DEAC: Hetényi Z. (kapus) – Behal, Antal A. – Vuorijärvi, Kovács – Berta, Hetényi P. – Erdei, Darabos – Márton – Rácz, Novotny, Izacky – Németh, Hári, Kafka – Molnár, Silló, Kulesov – Vincze, Salló,Szokolov
gólok:
23:05 1-0 Vaszilcsenko (Jelagin) PP1
29:45 1-1 Izacky EQ
47:31 1-2 Márton K. (Vincze) EQ
54:43 2-2 Jelagin (Szimakov) EQ
62:46 2-3 Novotny EQ
kiállítások: 3×2 perc ill. 3×2 perc

A magyar és Erste ligás klubok 2018-as felkészülési mérkőzései (a kezdési időpontok helyi idő szerint vannak feltüntetve):

2018. augusztus 7., kedd
18:00 HC Kosice (SVK-1.)–DVTK Jegesmedvék (Kassa, Crow Arena) 7-1 (4-0, 2-0, 1-1)

2018. augusztus 9., csütörtök
18:30 DAB–HC Nové Zámky (Visegrád Kupa, Dunaújváros) 2-3 (1-2, 1-0, 0-1)

2018. augusztus 10., péntek
16:00 HC Bratislava (SVK-2.)–Csíkszereda (felkészülési torna, Gyetva) 3-6 (2-1, 1-1, 0-4)
18:00 HK Nitra (SVK-1.)–Fehérvár AV19 (Nyitra) 5-1 (1-1, 2-0, 2-0)
19:00 HC 07 Detva (SVK-1.)–Hokiklub Budapest (felkészülési torna, Gyetva) 9-3

2018. augusztus 11., szombat
16:00 HC Bratislava (SVK-2.)–Hokiklub Budapest (felkészülési torna, Gyetva) 4-1 ( 1-1, 2-0, 1-0 )
18:00 Dunaújvárosi Acélbikák–Fehérvári Titánok (Dunaújváros) 6-4 (1-1, 5-0, 0-3)
19:00 HC 07 Detva (SVK-1.)–Csíkszereda (felkészülési torna, Gyetva) 2-3 (1-1,0-1, 1-1)

2018. augusztus 12., vasárnap
14:00 Hokiklub Budapest–Csíkszereda (felkészülési torna, Gyetva) 0-6 (0-2, 0-3, 0-1)

2018. augusztus 14., kedd
17:00 Nowy Targ (POL-1.)–Fehérvár AV19 (Nowy Targ) – elmaradt
17:30 Dukla Trencín (SVK-1.)– Újpesti TE (Puhó) 6-1 (2-0,2-0, 2-1)

2018. augusztus 15., szerda
17:00 Hokiklub Budapest–HK Levice (SVK-3.) (Tüskecsarnok) 5-3 (2-0, 1-3, 2-0)
17:30 HC Dukla Michalovce (SVK-2.)–DVTK Jegesmedvék (Nagymihály) 5-3 (1-1, 1-2, 3-0)

2018. augusztus 16., csütörtök
16:00 EHC Seewen (SUI-3.)–Corona Brassó (Gösser Kupa, Kapfenberg) 1-3 (1-0, 0-1, 0-2)
19:00 MAC Újbuda–Vienna Capitals (EBEL) (Tüskecsarnok) 1-3 (1-1, 0-0, 0-2)
19:15 HC Torax Poruba (CZE-2.)–DEAC (Torax Kupa, Ostrava/Poruba) 5-2 (2-0, 3-1, 0-1)

2018. augusztus 17., péntek
17:00 MsHK Zilina (SVK-1.)–Fehérvár AV19 (Zsolna) 3-5 (1-1, 1-2, 1-2)
17:30 HK Spisská Nová Ves (SVK-2.)–Hokiklub Budapest (Igló) 3-4 bü. (1-0, 1-2, 1-1, 0-0, 0-1)
17:30 EC KAC II (Alpesi Liga)–Vienna Capitals II. (Klagenfurt) 6-1 (3-1, 0-0, 3-0)
19:00 KSV Eishockey (AUT-3.)–Corona Brassó (Gösser Kupa, Kapfenberg) 0-8 (0-1, 0-3, 0-4)
19:00 HDD Jesenice (Alpesi Liga)–Fehérvári Titánok (Jesenice) 6-4 (2-2, 3-2, 1-0)
19:15 DEAC–JKH GKS Jastrzębie (POL) (Torax Kupa, Ostrava/Poruba) 1-3

2018. augusztus 18., szombat
11:00 DEAC–Szlovákia U20 (Torax Kupa, Ostrava/Poruba, helyosztó) 4-1
15:00 EC KAC II (Alpesi Liga)–Fehérvári Titánok (Klagenfurt) 1-3 (0-1, 0-1, 1-1)
16:00 Olimpija Lubljana (AHL)–Corona Brassó (Gösser Kupa, Kapfenberg) 7-6 h. (2-4, 3-2, 1-0, 1-0)

2018. augusztus 19., vasárnap
18:00 Dunaújvárosi Acélbikák–HK Nitra (SVK-1.) (Visegrád Kupa, Dunaújváros) 0-3 (0-1, 0-2, 0-0)

2018. augusztus 21., kedd
16:00 Sapientia U23–Csíkszeredai Sportklub (Karcfalva) 1-14 (0-5, 1-6, 0-3)
18:00 HK Nitra (SVK-1.)–MAC Újbuda (Nyitra) 9-3 (1-2, 4-1, 4-0)

2018. augusztus 22, szerda
17:40 Schiller-Vasas HC–Dunaújvárosi Acélbikák (Káposztásmegyer, zárt kapuk mögött) 1-7 (0-2, 0-3, 1-2)

2018. augusztus 23., csütörtök
17:00 HK Skalica (SVK-2.)–Hokiklub Budapest (Szakolca) 9-0 (3-0, 4-0, 2-0)
18:00 HK Nitra (SVK-1.)–Újpesti TE (Visegrád Kupa, Nyitra) 6-0 (4-0, 1-0, 1-0)
18:00 DVTK Jegesmedvék–HC Kosice (SVK-1.) (Miskolc) 3-1 (0-1, 1-0, 2-0)
18:00 Ferencváros–MHK Humenné (SVK-2.) (Pesterzsébet) 1-3 (0-0, 1-1, 0-2)

2018. augusztus 24., péntek
10:30 Ferencváros–MHK Humenné (SVK-2.) (Pesterzsébet, zárt kapuk mögött) 4-5 (1-1, 1-1, 2-3)
16:00 Hokiklub Budapest–HC Bratislava (SVK-2.) (Tüskecsarnok, zárt kapuk mögött) 1-6 (1-2, 0-1, 0-3)
17:15 HC Topolcany (SVK-2.)–Újpesti TE (Pöstyén) 1-4 (0-0, 0-3, 1-1)

2018. augusztus 25., szombat
10:00 Gyergyói HK–Steaua Bucuresti (ROM-1.) 6-3 (1-1, 1-0, 4-2)
16:00 Krefeld Pinguine (GER-1.)–Fehérvár AV19 (Müller’s Fanshop Cup, Drezda) 3-4 b. (0-1, 2-0, 1-2, 0-0, 0-1)
16:40 Schiller-Vasas HC–DEAC (Káposztásmegyer, zárt kapuk mögött) 2-4 (1-2, 1-0, 0-2)
20:00 Glasgow Clan (GBR)–MAC Újbuda (Glasgow) 4-5 hu. (0-0, 3-3, 1-1, 0-1)

2018. augusztus 26., vasárnap
17:00 Nottingham Panthers (GBR)–MAC Újbuda (Nottingham) 4-2 (2-1, 2-0, 0-1)
17:30 Fischtown Pinguins (GER-1.)–Fehérvár AV19 (Müller’s Fanshop Cup, Drezda, döntő) 5-1 (1-0, 1-1, 3-0)

2018. augusztus 28., kedd
18:00 HC Topolcany (SVK-2.)–Hokiklub Budapest (Nagytapolcsány) 2-5 (1-1, 1-2, 0-2)
18:00 Ferencváros–HK Poprad (SVK-1.) (Visegrád kupa, Pesterzsébet) 1-3 (0-2, 1-1, 0-0)

2018. augusztus 29., szerda
18:00 Fehérvári Titánok–Vienna Capitals II. (Székesfehérvár, zárt kapuk mögött) 9-5 (2-2, 3-1, 4-2)
18:00 DEAC–Schiller-Vasas HC (Debrecen) 5-2 (4-0, 1-2, 0-0)

2018. augusztus 30., csütörtök
16:00 HK Poprad (SVK-1.)–DVTK Jegesmedvék (Tátra Kupa, Poprád) 3-1 (0-0, 2-0, 1-1)
18:00 HC Topolcany (SVK-2.)–Dunaújvárosi Acélbikák (Nagytapolcsány) 6-3 (3-2, 2-1, 1-0)
18:00 Vienna Capitals II.–EC KAC II: (Alpesi Liga) (Bécs) 2-3 (1-0,  0-2, 1-1)

2018. augusztus 31., péntek
16:00 DEAC–Csíkszeredai Sportklub (Gyilkostó Kupa, Gyergyószentmiklós) 5-1 (1-0, 4-0, 0-1)
17:00 MsHK Zilina (SVK-1.)–Újpesti TE (Zsolna) 3-2 (1-1, 0-0, 2-1)
17:00 MHK Dubnica nad Váhom (SVK-2.)–Dunaújvárosi Acélbikák (Máriatölgyes) 6-2 (0-1, 2-1, 4-0)
18:00 HK Nitra (SVK-1.)–Ferencváros (Visegrád Kupa, Nyitra) 4-1 (2-0, 1-1, 1-0)
19:00 DVTK Jegesmedvék–HC Vítkovice (CZE-1.) (Tátra Kupa, Poprád) 3-1 (1-0, 0-1, 2-0)
20:00 Gyergyói HK–Steaua Rangers (Gyilkostó Kupa, Gyergyószentmiklós) 6-3 (0-0, 2-2, 4-2)

2018. szeptember 1., szombat
16:00 Csíkszeredai Sportklub–Steaua Rangers (Gyilkostó Kupa, Gyergyószentmiklós) 6-3  (1-1, 0-2, 5-0)
16:00 Grenoble–Medvescak Zagreb (Ifj. Ocskay Gábor-emléktorna, Székesfehérvár) 1-2 (0-0, 0-2, 1-0)
19:00 MAC Újbuda–Graz 99ers (EBEL) (Maribor) 1-4 (0-1, 0-1, 1-2)
19:15 Fehérvár AV19–Asiago (Ifj. Ocskay Gábor-emléktorna, Székesfehérvár) 6-3 (4-1, 2-2, 0-0)
20:00 Gyergyói HK–DEAC (Gyilkostó Kupa, Gyergyószentmiklós) 2-3 hu. (0-0,1-1, 1-1, 0-1)

2018. szeptember 2., vasárnap
15:00 Grenoble–Asiago (bronzmérkőzés, Ifj. Ocskay Gábor-emléktorna, Székesfehérvár)
15:30 DEAC–Steaua Rangers (Gyilkostó Kupa, Gyergyószentmiklós)
18:15 Fehérvár AV19–Medvescak Zagreb (döntő, Ifj. Ocskay Gábor-emléktorna, Székesfehérvár)
19:30 Gyergyói HK–Csíkszeredai Sportklub (Gyilkostó Kupa, Gyergyószentmiklós)
??.?? DVTK Jegesmedvék–? (Tátra Kupa, Poprád – helyosztó)

2018. szeptember 4., kedd
18:00 HC Bratislava (SVK-2.)–Hokiklub Budapest (Pozsony, Vladimir Dzurilla jégcsarnok)
18:30 Érsekújvár (SVK-1.)–Ferencváros (Visegrád Kupa, Érsekújvár)

2018. szeptember 5., szerda
18:00 HK Poprad (SVK-1.)–Dunaújvárosi Acélbikák (Visegrád Kupa, Poprád)
18:00 HC Topolcany (SVK-2.)–Fehérvári Titánok (Nagytapolcsány)

2018. szeptember 6., csütörtök
18:30 Érsekújvár–MAC Újbuda (Érsekújvár)

2018. szeptember 7., péntek
17:30 HK Levice (SVK-3.)–Hokiklub Budapest (Léva)
18:00 HK Poprad (SVK-1.) – Újpesti TE (Visegrád Kupa, Poprád)
18:00 DVTK Jegesmedvék–Dukla Michalovce (SVK-2.) (Miskolc)
18:00 Fehérvári Titánok–EC KAC II. (Alpesi Liga) (Székesfehérvár)

2018. szeptember 9., vasárnap
20:00 MAC Újbuda (SVK-1.)–Fehérvár AV19 (EBEL) (Roland Divatház Szuperkupa, Tüskecsarnok)

Cimkék: , , ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
augusztus 17., szombat
FEL 14:00 LMIBRA 2-3 BVÉGE
FEL 18:00 VASTRN 2-5VÉGE
augusztus 18., vasárnap
FEL 18:00 VASLVC 8-4VÉGE
augusztus 20., kedd
VIS 18:00 DTVUTE 
augusztus 21., szerda
U20 19:15 HUNLIF 
augusztus 22., csütörtök
U18 15:30 ITASVK 
U20 16:00 HUNVAX 
NŐI 18:00 HUNGER 
FEL 19:00 KOSMIS 
U18 19:00 HUNPOL 
augusztus 23., péntek
FEL   TRNVAS 
FEL 15:00 MISKRA 
U18 15:30 SVKPOL 
U20 15:45 HUNFRA 
FEL 16:30 AVSVSV 
FEL 17:00 STOUTE 
FEL 18:00 NITFTC 
FEL 18:00 TOPDEB 
NŐI 18:00 SUIGER 
U18 19:00 HUNITA 
augusztus 24., szombat
FEL   AVSGRN 
U20   HUN
U18 12:00 POLITA 
U18 15:30 HUNSVK 
NŐI 17:20 HUNSUI 
FEL 20:00 SSTMAC 
Partnerünk