HK Poprad–DVTK Jegesmedvék 3-1

   

A miskolciak az első mérkőzésükön a házigazda poprádiak ellen játszottak a Tátra Kupán, akiktől kétgólos vereséget szenvedtek.

A DVTK Jegesmedvék első alkalommal vesznek részt az egyik legpatinánsabb szlovák felkészülési tornán, a 71. alkalommal megrendezett Tátra Kupán, ahol az első mérkőzésüket a házigazda HK Popraddal vívták. Az első harmadban kiegyenlített játékot láthattak szurkolók, viszonylag kevés helyzettel. A 7. percben mintegy másfél percre kettős előnybe kerültek a Jegesmedvék, ám ezzel nagyon rosszul sáfárkodtak, ugyanis a korong bevitelét is megakadályozták a hazaiak, így komoly veszélyt nem sikerült teremteni a poprádi kapu előtt. Teljes létszámban továbbra is csak gyűrték egymást a felek, nem alakult ki szép játék, a kapusoknak sem kellett nagy bravúrokat bemutatniuk. Az első hazai emberelőny a 17. percben jött el, ám ezt kitűnő védekezéssel húzták ki a miskolciak.

A második harmad egy áthúzódó poprádi előnnyel indult, de ezt nem tudták gólra váltani. A hazai csapat egyre jobban átvette a játék irányítását: jól működött a letámadásuk, amelyből korongokat szereztek, a miskolciak ezzel szemben sok hibával és pontatlanul játszottak. A nyomás a 35. percben érett góllá: a vendégek ki akarták lőni a korongot a harmadukból, ám azt a poprádiak lefülelték, majd kipasszolták a védőket, a végén pedig Abdul talált be Duschek kapujába (1-0). Két perc múlva jött az újabb hazai találat: a Jegesmedvék támadtak, de korongot vesztettek, amiből egy gyors kontra végén Svitana lőtt a kapuba (2-0). A poprádiak magabiztosak lettek a kétgólos előnytől, és továbbra is kontrollálták a játékot, de újabb gólt már nem tudtak elérni.

A harmadik játékrész eleje csapkodó játékot hozott, de a kapuk keveset forogtak veszélyben. A harmad felénél hatalmasat javult a Jegesmedvék játéka, dominálni kezdtek, nagy helyzeteket dolgoztak ki, de ki is hagyták azokat. Az 54. percben végre megtört a jég: Galanisz passzolt Kulmalához, aki nem túl távolról a rövid felsőbe lőtt (2-1). A gól után is jól pörögtek a vendégek, de az egyenlítés csak nem akart összejönni. Negyven másodperccel a vége előtt Glen Hanlon időt kért, és lehozta Duscheket. A miskolciak azonban húsz másodperccel a lefújás előtt elvesztették a korongot, és Bondra az üres kapuba lőtt (3-1).

A miskolciakra pénteken a cseh extraligás Vítkovice Ridera vár.

HK Poprad – DVTK Jegesmedvék 3-1 (0-0, 2-0, 1-1)
Gól: Abdul, Svitana, Bondra ill., Kulmala
Kiállítás: 8 perc illetve 10 perc
HK Poprad: Gračnar (Vošvrda) – Fabian (C), Kozák, Karlsson, Petran, Salija, Erving, Ťavoda – Svitana (A), Mlynarovič (A), Václav – Bondra, Zagrapan, Abdul – Paločko, Heizer, Takáč – Macík, Paukovček, Koyš – Martančík
DVTK Jegesmedvék: Duschek (Adorján) – Crawford, Kiss, Rusk, Milam, Slovák, Szirányi (A) – Loiseau, Kulmala, Miskolczi – Somogyi, Galanisz (A), Magosi (C) – Ritó, Hajós, Vincze – Pance, Láda, Vojtkó.

MISPOP VK

Fotó: dvtk.eu

A magyar és Erste ligás klubok 2018-as felkészülési mérkőzései (a kezdési időpontok helyi idő szerint vannak feltüntetve):

2018. augusztus 7., kedd
18:00 HC Kosice (SVK-1.)–DVTK Jegesmedvék (Kassa, Crow Arena) 7-1 (4-0, 2-0, 1-1)

2018. augusztus 9., csütörtök
18:30 DAB–HC Nové Zámky (Visegrád Kupa, Dunaújváros) 2-3 (1-2, 1-0, 0-1)

2018. augusztus 10., péntek
16:00 HC Bratislava (SVK-2.)–Csíkszereda (felkészülési torna, Gyetva) 3-6 (2-1, 1-1, 0-4)
18:00 HK Nitra (SVK-1.)–Fehérvár AV19 (Nyitra) 5-1 (1-1, 2-0, 2-0)
19:00 HC 07 Detva (SVK-1.)–Hokiklub Budapest (felkészülési torna, Gyetva) 9-3

2018. augusztus 11., szombat
16:00 HC Bratislava (SVK-2.)–Hokiklub Budapest (felkészülési torna, Gyetva) 4-1 ( 1-1, 2-0, 1-0 )
18:00 Dunaújvárosi Acélbikák–Fehérvári Titánok (Dunaújváros) 6-4 (1-1, 5-0, 0-3)
19:00 HC 07 Detva (SVK-1.)–Csíkszereda (felkészülési torna, Gyetva) 2-3 (1-1,0-1, 1-1)

2018. augusztus 12., vasárnap
14:00 Hokiklub Budapest–Csíkszereda (felkészülési torna, Gyetva) 0-6 (0-2, 0-3, 0-1)

2018. augusztus 14., kedd
17:00 Nowy Targ (POL-1.)–Fehérvár AV19 (Nowy Targ) – elmaradt
17:30 Dukla Trencín (SVK-1.)– Újpesti TE (Puhó) 6-1 (2-0,2-0, 2-1)

2018. augusztus 15., szerda
17:00 Hokiklub Budapest–HK Levice (SVK-3.) (Tüskecsarnok) 5-3 (2-0, 1-3, 2-0)
17:30 HC Dukla Michalovce (SVK-2.)–DVTK Jegesmedvék (Nagymihály) 5-3 (1-1, 1-2, 3-0)

2018. augusztus 16., csütörtök
16:00 EHC Seewen (SUI-3.)–Corona Brassó (Gösser Kupa, Kapfenberg) 1-3 (1-0, 0-1, 0-2)
19:00 MAC Újbuda–Vienna Capitals (EBEL) (Tüskecsarnok) 1-3 (1-1, 0-0, 0-2)
19:15 HC Torax Poruba (CZE-2.)–DEAC (Torax Kupa, Ostrava/Poruba) 5-2 (2-0, 3-1, 0-1)

2018. augusztus 17., péntek
17:00 MsHK Zilina (SVK-1.)–Fehérvár AV19 (Zsolna) 3-5 (1-1, 1-2, 1-2)
17:30 HK Spisská Nová Ves (SVK-2.)–Hokiklub Budapest (Igló) 3-4 bü. (1-0, 1-2, 1-1, 0-0, 0-1)
17:30 EC KAC II (Alpesi Liga)–Vienna Capitals II. (Klagenfurt) 6-1 (3-1, 0-0, 3-0)
19:00 KSV Eishockey (AUT-3.)–Corona Brassó (Gösser Kupa, Kapfenberg) 0-8 (0-1, 0-3, 0-4)
19:00 HDD Jesenice (Alpesi Liga)–Fehérvári Titánok (Jesenice) 6-4 (2-2, 3-2, 1-0)
19:15 DEAC–JKH GKS Jastrzębie (POL) (Torax Kupa, Ostrava/Poruba) 1-3

2018. augusztus 18., szombat
11:00 DEAC–Szlovákia U20 (Torax Kupa, Ostrava/Poruba, helyosztó) 4-1
15:00 EC KAC II (Alpesi Liga)–Fehérvári Titánok (Klagenfurt) 1-3 (0-1, 0-1, 1-1)
16:00 Olimpija Lubljana (AHL)–Corona Brassó (Gösser Kupa, Kapfenberg) 7-6 h. (2-4, 3-2, 1-0, 1-0)

2018. augusztus 19., vasárnap
18:00 Dunaújvárosi Acélbikák–HK Nitra (SVK-1.) (Visegrád Kupa, Dunaújváros) 0-3 (0-1, 0-2, 0-0)

2018. augusztus 21., kedd
16:00 Sapientia U23–Csíkszeredai Sportklub (Karcfalva) 1-14 (0-5, 1-6, 0-3)
18:00 HK Nitra (SVK-1.)–MAC Újbuda (Nyitra) 9-3 (1-2, 4-1, 4-0)

2018. augusztus 22, szerda
17:40 Schiller-Vasas HC–Dunaújvárosi Acélbikák (Káposztásmegyer, zárt kapuk mögött) 1-7 (0-2, 0-3, 1-2)

2018. augusztus 23., csütörtök
17:00 HK Skalica (SVK-2.)–Hokiklub Budapest (Szakolca) 9-0 (3-0, 4-0, 2-0)
18:00 HK Nitra (SVK-1.)–Újpesti TE (Visegrád Kupa, Nyitra) 6-0 (4-0, 1-0, 1-0)
18:00 DVTK Jegesmedvék–HC Kosice (SVK-1.) (Miskolc) 3-1 (0-1, 1-0, 2-0)
18:00 Ferencváros–MHK Humenné (SVK-2.) (Pesterzsébet) 1-3 (0-0, 1-1, 0-2)

2018. augusztus 24., péntek
10:30 Ferencváros–MHK Humenné (SVK-2.) (Pesterzsébet, zárt kapuk mögött) 4-5 (1-1, 1-1, 2-3)
16:00 Hokiklub Budapest–HC Bratislava (SVK-2.) (Tüskecsarnok, zárt kapuk mögött) 1-6 (1-2, 0-1, 0-3)
17:15 HC Topolcany (SVK-2.)–Újpesti TE (Pöstyén) 1-4 (0-0, 0-3, 1-1)

2018. augusztus 25., szombat
10:00 Gyergyói HK–Steaua Bucuresti (ROM-1.) 6-3 (1-1, 1-0, 4-2)
16:00 Krefeld Pinguine (GER-1.)–Fehérvár AV19 (Müller’s Fanshop Cup, Drezda) 3-4 b. (0-1, 2-0, 1-2, 0-0, 0-1)
16:40 Schiller-Vasas HC–DEAC (Káposztásmegyer, zárt kapuk mögött) 2-4 (1-2, 1-0, 0-2)
20:00 Glasgow Clan (GBR)–MAC Újbuda (Glasgow) 4-5 hu. (0-0, 3-3, 1-1, 0-1)

2018. augusztus 26., vasárnap
17:00 Nottingham Panthers (GBR)–MAC Újbuda (Nottingham) 4-2 (2-1, 2-0, 0-1)
17:30 Fischtown Pinguins (GER-1.)–Fehérvár AV19 (Müller’s Fanshop Cup, Drezda, döntő) 5-1 (1-0, 1-1, 3-0)

2018. augusztus 28., kedd
18:00 HC Topolcany (SVK-2.)–Hokiklub Budapest (Nagytapolcsány) 2-5 (1-1, 1-2, 0-2)
18:00 Ferencváros–HK Poprad (SVK-1.) (Visegrád kupa, Pesterzsébet) 1-3 (0-2, 1-1, 0-0)

2018. augusztus 29., szerda
18:00 Fehérvári Titánok–Vienna Capitals II. (Székesfehérvár, zárt kapuk mögött) 9-5 (2-2, 3-1, 4-2)
18:00 DEAC–Schiller-Vasas HC (Debrecen) 5-2 (4-0, 1-2, 0-0)

2018. augusztus 30., csütörtök
16:00 HK Poprad (SVK-1.)–DVTK Jegesmedvék (Tátra Kupa, Poprád) 3-1 (0-0, 2-0, 1-1)
18:00 HC Topolcany (SVK-2.)–Dunaújvárosi Acélbikák (Nagytapolcsány)
18:00 Vienna Capitals II.–EC KAC II: (Alpesi Liga) (Bécs)

2018. augusztus 31., péntek
16:00 DEAC–Csíkszeredai Sportklub (Gyilkostó Kupa, Gyergyószentmiklós)
17:00 MsHK Zilina (SVK-1.)–Újpesti TE (Zsolna)
17:00 MHK Dubnica nad Váhom (SVK-2.)–Dunaújvárosi Acélbikák (Máriatölgyes)
18:00 HK Nitra (SVK-1.)–Ferencváros (Visegrád Kupa, Nyitra)
19:00 DVTK Jegesmedvék–HC Vítkovice (CZE-1.) (Tátra Kupa, Poprád)
20:00 Gyergyói HK–Steaua Rangers (Gyilkostó Kupa, Gyergyószentmiklós)

2018. szeptember 1., szombat
16:00 Csíkszeredai Sportklub–Steaua Rangers (Gyilkostó Kupa, Gyergyószentmiklós)
16:00 Grenoble–Medvescak Zagreb (Ifj. Ocskay Gábor-emléktorna, Székesfehérvár)
19:00 MAC Újbuda–Graz 99ers (EBEL) (Maribor)
19:15 Fehérvár AV19–Asiago (Ifj. Ocskay Gábor-emléktorna, Székesfehérvár)
20:00 Gyergyói HK–DEAC (Gyilkostó Kupa, Gyergyószentmiklós)

2018. szeptember 2., vasárnap
15:00 bronzmérkőzés (Ifj. Ocskay Gábor-emléktorna, Székesfehérvár)
15:30 DEAC–Steaua Rangers (Gyilkostó Kupa, Gyergyószentmiklós)
18:15 döntő (Ifj. Ocskay Gábor-emléktorna, Székesfehérvár)
19:30 Gyergyói HK–Csíkszeredai Sportklub (Gyilkostó Kupa, Gyergyószentmiklós)
??.?? DVTK Jegesmedvék–? (Tátra Kupa, Poprád – helyosztó)

2018. szeptember 4., kedd
18:00 HC Bratislava (SVK-2.)–Hokiklub Budapest (Pozsony, Vladimir Dzurilla jégcsarnok)
18:30 Érsekújvár (SVK-1.)–Ferencváros (Visegrád Kupa, Érsekújvár)

2018. szeptember 5., szerda
18:00 HK Poprad (SVK-1.)–Dunaújvárosi Acélbikák (Visegrád Kupa, Poprád)
18:00 HC Topolcany (SVK-2.)–Fehérvári Titánok (Nagytapolcsány)

2018. szeptember 6., csütörtök
18:30 Érsekújvár–MAC Újbuda (Érsekújvár)

2018. szeptember 7., péntek
17:30 HK Levice (SVK-3.)–Hokiklub Budapest (Léva)
18:00 HK Poprad (SVK-1.) – Újpest (Visegrád Kupa, Poprád)
18:00 DVTK Jegesmedvék–Dukla Michalovce (SVK-2.) (Miskolc)
18:00 Fehérvári Titánok–EC KAC II. (Alpesi Liga) (Székesfehérvár)

2018. szeptember 9., vasárnap
20:00 MAC Újbuda (SVK-1.)–Fehérvár AV19 (EBEL) (Roland Divatház Szuperkupa, Tüskecsarnok)

Cimkék: , , ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
október 16., szombat
MK 14:00 WORZEM 7-1VÉGE
EL 14:15 TITETO 1-5VÉGE
    • M4 SPORT
MK 17:15 DABÚJA 8-2VÉGE
ICEHL 19:45 HCBAVS 4-3VÉGE
október 17., vasárnap
EL 16:30 BRAFTC 0-4VÉGE
EL 17:30 GYEMIS 2-1VÉGE
EL 17:30 SCCDEB 6-3VÉGE
EL 18:30 UTEMAC 2-1 HVÉGE
október 18., hétfő
KHL 18:30 CSZSZP 
    • SPORT 2
október 20., szerda
MK 18:40 TITMIK 9-0VÉGE
október 22., péntek
KK 16:00 FTCTAR 
EL 18:30 DEBTIT 
EL 19:00 ETOMIS 
ICEHL 19:15 AVSEHL 
    • DIGI SPORT 2
KK 19:30 OLRKIJ 
október 23., szombat
KK 16:00 FTCKIJ 
KK 19:30 OLRTAR 
október 24., vasárnap
EL 14:15 MISTIT 
KK 15:00 OLRFTC 
EL 17:30 DABMAC 
ICEHL 17:30 AVSKAC 
EL 18:30 DEBETO 
KK 18:30 KIJTAR 
Partnerünk
Archívum