Ausztria?Magyarország 1-3

A magyar válogatott többek között Duschek remek védéseinek és Németh Attila 2 góljának köszönhetően győzött Bécsben.

A mérkőzés első harmada kiegyenlített játékot – a 10:2-es kapura lövési mutató messze nem mutat reális képet -, valamint sok pontatlanságot hozott. A 14. percben emberhátrányba kerültünk, Kiss Dánielt küldték ki a büntetőpadra. Az osztrákok a fór első felét megnyomták, aztán a második részében már nem forgott veszélyben Duschek kapuja. A 19. percben megszereztük a vezetést: Andrew Sarauer hátratette a korongot a kék vonalhoz Szabó Dánielnek, akinek lövését hiába védte David Madlener, a kipattanót Sofron István közelről belőtte (0-1).

A második játékrész 51. másodpercében Sarauer kisbüntetést kapott testre ütésért, a második hátrányunkat is kibekkeltük. A következő percekben Duschek Dávid több bravúrt is bemutatott, a meccs felénél pedig eljött az első emberelőnyünk. A fórt nem használtuk ki, viszont a fölényünk 5 az 5 ellen is megmaradt: Stipsicz a kapu előtt üresen maradt Németh Attilának passzolt, ő pedig közelről kicselezte Madlenert és belőtte a 2. magyar gólt (0-2). Szinte azonnal jöhetett volna a harmadik találunk is, de Wehrs közelről az osztrák kapus mamutjába püfölte a pakkot. A 37. percben szépített Ausztria, egy lendületes akció végén Lukas Kainz passzát az üresen érkező Dennis Sticha belőtte Duscheknek (1-2). Nem volt sokáig egygólos a differencia, ugyanis 54 másodperccel később Kiss Dániel indítása után Németh Attila legyorsulta a védőjét és becsúsztatta a pakkot Madlener lábai között (1-3). A harmad végét emberhátrányban töltöttük, Szaller Márkot látták szabálytannak a játékvezetők.

A záró húsz perc elején kapuvasat lőttünk, aztán a folytatásban is mi vezettük a veszélyesebb akciókat. A játékrész közepén eljött a második emberelőnyünk, közel jártunk a kihasználásához, de Madlener időben összezárta a mamutjait. Nem sokkal később fordult a kocka, Varga Arnold távozott 2 percre durva játékért. A végjátékban még egyszer-egyszer gyakorolhatták a csapatok az 5 a 4 elleni játékot, eredménytelenül.

Magyarország 3-1-re győzött, válogatottunk legközelebb április 11-én, szerdán lép jégre Bledben Szlovénia ellen, várhatóan némileg átalakult kerettel.

A magyar válogatott felkészülési programja:

2018. április 4., szerda, 18:30: Magyarország?Ausztria 4-3 (Székesfehérvár)
2018. április 5., csütörtök, 19:15: Ausztria?Magyarország 1-3 (Bécs, Albert Schultz Halle)
2018. április 11., szerda, 19:00: Szlovénia?Magyarország (Bled)
2018. április 13., péntek, 19:00: Magyarország?Japán (Miskolc) ? jegyárak: 1500-2500 forint, online jegyértékesítés: jegy.hu
2018. április 18., szerda, 17:30: Magyarország?Ukrajna (Káposztásmegyer) ? jegyárak: 2500-3000 forint, online jegyértékesítés: jegy.hu