Magyarország?Ausztria 4-3

A magyar válogatott már 3 góllal is vezetett a vb előtti első felkészülési mérkőzésén, ám végül csak hosszabbításban gyűrte le az osztrákokat.

A magyar kapuban Rajna Miklós, míg az osztrákoknál Thomas Höneckl kapott bizalmat a szövetségi kapitányától. Az élesebben játszó válogatottunk remekül indította a mérkőzést: a 80. másodpercben két villachi EBEL-légiósunk villant, Sarauer és Sofron 2 az 1 ellen meglépett, előbbi passzát utóbbi váltotta gólra (1-0). Alig 1 perccel később emberhátrányba kerültünk, ahol remekül működtek a speciális egységeink. A kiegészülés után nem sokkal fordult a kocka, 5 a 4 ellen támadhattunk, ahol egy szép korongjáratás végén közel jártunk a második gólunkhoz. A harmad közepén is a magyar együttes játszott jobban, a játékrész végén pedig újra tűz alá vontuk az osztrák kaput egy emberfór során.

A középső húsz perc elején a csapatok a 4 a 4 elleni játékot gyakorolhatták, amikor Lukas Kainz meg nem engedett testjátékért, míg Szirányi Bence bottal lökésért ült ki a büntetőpadra. A meccs felénél eltalálta bottal Hári János arcát, az emberelőnyös lehetőség első felében nem voltunk olyan élesek, mint az előző két fórnál. Mindez nem számított, ugyanis a büntetés lejárta előtt 1 másodperccel Erdély Csanád betalált Hönecklnek (2-0). Ötven másodperccel később elcserélte magát Ausztria, újra 5 a 4 ellen játszhattunk, ekkor Sofron lövése mellément, ám Nagy Gergő a palánkról visszaérkező pakkot éles szögből betette (3-0). A harmad végén az osztrákok hajtott a szépítésért, ez a 38. percben összejött nekik: Ganahl szólójával szemben tehetetlen volt Rajna (3-1). Pár másodperccel később Kocsis Ferenc lövését hiába védte Höneckl, az osztrák kapus behúzta azt magának, ám a játékvezetők érvénytelenítették a találatot. Az utolsó percben Nagy Gergő korongot szerzett, Sofronnal megugrottak, de utóbbi nem tudott betalálni.

A harmadik játékrészt emberhátrányban kezdtük, miután Kevin Wehrs begyűjtött egy kétperces büntetést a játék késleltetéséért. A 47. percben újra 4 a 4 ellen gyakorolhattak a felek, Sebők Balázs bottal akasztásért, Ramon Schnetzer akadályozásért ült ki. A a speciális helyzet során úgy tűnt, szépít Ausztria, Ganahl betérdelte Rajna kapujába a korongot, de a játékvezetők érvénytelenítették a találatot. Pár másodperccel később már szabályos gólt lőttek az osztrákok, Daniel Ban keresztpasszát Steven Strong lőtte be a rövidre (3-2). A harmad közepén Sebők kiváló passzt adott Szirányinak, de hátvédünk nem tudta belőni a 4. magyar gólt. Az 55. percben megszületett a 3. osztrák találat: Strong takarásból leadott lövését nem láthatta Rajna (3-3). Az egyenlítés után újra nyílt sisakos játék következett, a rendes játékidő hajrájában Kóger szépen becselezte magát a kapu elé, de nem tudta befejezni az akciót. Szűk 3 perccel a vége előtt emberelőnybe kerültünk, hajtottunk, hogy még 60 perc alatt megszülessen a döntés, hiába.

A túlóra közel hasonlóan ért véget, mint ahogyan a mérkőzés első gólja született: a 33. másodpercben Sofron passzát Sarauer belőtte Hönecklnek. Magyarország 4-3-ra győzött, a két válogatott csütörtökön újra összeméri erejét Bécsben.