Három csatárcsere a válogatott keretében

   

Németh Attila a hetedik újonc a magyar csapatban. Elképzelhető, hogy egyedül Ladányi Balázs képviseli az 1980 előtt születetteket, hasonlóra nem volt példa korábban.

Módosult a felnőtt válogatott bő kerete, amely hétfőn kezdi meg felkészülését a péntektől vasárnapig tartó Négy Nemzet Tornára, amelynek névadó főtámogatója a Magyar Minőségellenőrzési Kft. Péntektől sorrendben Lengyelország, Románia és Ukrajna lesz ellenfelünk a Jégpalotában.

Benk András, Galanisz Nikandrosz és Hári János helyett Gröschl Tamás, Németh Attila és Tóth Adrián csatlakozik a nemzeti csapathoz hétfő délután. Tokaji Viktor szereplése is több mint kérdéses.

Németh Attilán kívül Peter Sevela, Miskolczi Márk, Nagy Richárd, Varga Arnold, Nemes Benjámin és Tyler Metcalfe először lehet magyar válogatott öt nap múlva.

“Hári János klubja, a finn első osztályú HIFK azzal a kéréssel fordult a Magyar Jégkorong Szövetséghez, hogy a játékos felkészülését hátráltató idény eleji sérülésére és csapatba építésére tekintettel légiósunk hadd maradjon és készüljön Finnországban az elkövetkezendő héten – áll az MJSZ sajtóközleményében. – A HIFK hangsúlyozta, hogy a későbbi válogatott összetartásokra boldogan és büszkén elengedi majd a csatárt, így az MJSZ és a válogatott szakvezetése elfogadta a klub mostani kérését.

Benk András és Galanisz Nikandrosz ugyanakkor sérülés miatt nem tud csatlakozni a válogatotthoz. Benk térdproblémákkal küzd, már a Sapa Fehérvár AV19 legutóbbi EBEL-mérkőzésein is beinjekciózva játszott. Galanisznak is a térde sérült: a center az előzetes keret kihirdetése előtt játszott legutóbb, klubja hétvégi erdélyi MOL Liga-túráján sem tudott részt venni.

Tokaji Viktornak ellőtték a bokáját az egyik EBEL-mérkőzésen. A Fehérvár csapatkapitányára hétfő délelőtt vár még egy vizsgálat, akkor derül ki, részt vehet-e a válogatott edzőtáborozásán és a hétvégi tornán.

A kiesők helyére Rich Chernomaz szövetségi kapitány három játékost hívott be. Csatlakozik a nemzeti csapathoz a szapporói hős Gröschl Tamás, illetve két fiatal, Németh Attila és Tóth Adrián.”

Magyarország játékoskerete a novemberi EIHC-tornára:

Név Szül. év Csapat
Kapusok:
Bálizs Bence 1990 Fehérvár
Hetényi Zoltán 1988 Tappara (FIN)
Rajna Miklós 1991 Fehérvár
Sevela Peter 1983 Dab.Docler
Védők:
Gőz Balázs 1992 Morzine-Avoriaz (FRA)
Hegyi Ádám 1986 Miskolc
Hetényi Péter 1991 Fehérvár
Hüffner Adrián 1986 Dab.Docler
Kiss Dániel 1991 Fehérvár
Nagy Richárd 1992 Dab.Docler
Orbán Attila 1990 Fehérvár
Pozsgai Tamás 1988 Fehérvár
Szirányi Bence 1988 Fehérvár
Varga Arnold 1992 Fehérvár
Támadók:
Bartalis István 1990 Troja/Ljungby (SWE)
Gröschl Tamás 1980 Dab.Docler
Kovács Csaba 1984 Fehérvár
Ladányi Balázs 1976 Dab.Docler
Magosi Bálint 1989 Fehérvár
Metcalfe Tyler 1984 Miskolc
Mihály Árpád 1980 Fehérvár
Miskolczi Márk 1993 Miskolc
Nemes Benjámin 1993 Fehérvár
Németh Attila 1992 Fehérvár
Sikorcin Ladislav 1985 Fehérvár
Sofron István 1988 Krefeld Pinguine (GER)
Somogyi Balázs 1991 Dab.Docler
Tóth Adrián 1990 Miskolc
Vas János 1984 Rouen (FRA)

A Négy Nemzet Torna programja:

2013. 11. 08., péntek
15.00: Románia–Ukrajna
18.30: Lengyelország–Magyarország (Digi Sport)

2013.11.09., szombat
14.30: Ukrajna–Lengyelország
18.00: Románia–Magyarország (Digi Sport)

2013.11.10., vasárnap
14.00: Lengyelország–Románia
17.30: Magyarország–Ukrajna (Digi Sport)

4nemzet

Cimkék: , ,

Te mit gondolsz?

Eseménynaptár
január 19., csütörtök
U18 15:30 DHKPEF 6-1VÉGE
U18 16:00 AVSUTE 3-4 HVÉGE
U18 16:00 ETOMIS 2-3 HVÉGE
EBYSL 18:00 AVSVIC 5-1VÉGE
MOL 18:00 DABBRA 3-4 HVÉGE
U18 18:10 VASMAC 1-4VÉGE
január 20., péntek
U20 14:40 DHKAVS 6-5VÉGE
MOL 18:00 UTEBRA 6-2VÉGE
MOL 18:30 TITSCC 3-4 BVÉGE
EBJL 18:40 HKBMAC 0-6VÉGE
MOL 19:00 FTCGAL 9-0VÉGE
EBEL 19:15 G99AVS 5-2VÉGE
január 21., szombat
EBJL 12:40 HKBVIC 3-4VÉGE
EBYSL 14:30 RBSHKB 6-2VÉGE
EBJL 15:00 UTEEHL 4-1VÉGE
SVK3 15:30 HKBTRB 4-5 HVÉGE
EBJL 16:10 MACOHC 5-1VÉGE
EBYSL 17:00 DMJOLL 10-7VÉGE
EBYSL 17:10 VASMZA 7-2VÉGE
EBYSL 18:00 EHLMAC 2-4VÉGE
EBJL 18:30 MRBDMJ 0-4VÉGE
EBJL 18:55 VSVAVS 3-4 HVÉGE
MOL 19:00 MACGAL 15-2VÉGE
MOL 19:00 MISSCC 7-2VÉGE
NHL 21:05 WINSTL 
    • SPÍLER TV
január 22., vasárnap
NHL 04:00 CGYEDM 
    • SPÍLER TV
EBYSL 12:00 RBSMAC 
MOL 12:30 FTCBRA 
EBJL 15:30 RBSETO 
EBYSL 15:40 VASTRK 
EBYSL 15:40 ZNOHKB 
EBYSL 17:30 SLLAVS 
MOL 18:00 BEOTIT 
EBEL 18:15 AVSVSV 
    • M4 SPORT
MOL 18:30 MACUTE 
NHL 21:05 PITBOS 
    • SPÍLER TV
január 23., hétfő
MOL 18:00 BEODAB 
MOL 18:00 DHKSCC 
    • M4 SPORT
MOL 18:30 MISGAL 
január 24., kedd
KHL 14:00 AllStar
    • SPORT 1 (felv.)
U20 18:40 AVSKMH 
január 25., szerda
MK   MACDHK 
MK   MISDAB 
U20   DHKMAC 
U20 18:40 KMHVAS 
január 26., csütörtök
EBJL   UTEMAC 
U18   DHKTVS 
U18   KMHMIS 
U18   PEFAVS 
U18   VASETO 
KHL 17:30 JOKAVT 
    • SPORT 2
EBYSL 18:10 AVSDMJ 
január 27., péntek
U20   MACMIS 
MOL 18:00 SCCBEO 
EBEL 19:15 AVSOLL 
január 28., szombat
U18   ETOMAC 
U18   PEFDHK 
U18   TVSMIS 
KHL 10:30 KUNMZA 
    • SPORT 2
EBYSL 12:15 DMJOHC 
EBYSL 13:40 AVSSLL 
U18 14:40 AVSKMH 
MOL 17:00 GALBEO 
MK 17:30 döntő
U18 18:40 VASUTE 
EBYSL 19:40 VSVVAS 
   H I R D E T É S
   H I R D E T É S
Partnerünk