Három csatárcsere a válogatott keretében

   

Németh Attila a hetedik újonc a magyar csapatban. Elképzelhető, hogy egyedül Ladányi Balázs képviseli az 1980 előtt születetteket, hasonlóra nem volt példa korábban.

Módosult a felnőtt válogatott bő kerete, amely hétfőn kezdi meg felkészülését a péntektől vasárnapig tartó Négy Nemzet Tornára, amelynek névadó főtámogatója a Magyar Minőségellenőrzési Kft. Péntektől sorrendben Lengyelország, Románia és Ukrajna lesz ellenfelünk a Jégpalotában.

Benk András, Galanisz Nikandrosz és Hári János helyett Gröschl Tamás, Németh Attila és Tóth Adrián csatlakozik a nemzeti csapathoz hétfő délután. Tokaji Viktor szereplése is több mint kérdéses.

Németh Attilán kívül Peter Sevela, Miskolczi Márk, Nagy Richárd, Varga Arnold, Nemes Benjámin és Tyler Metcalfe először lehet magyar válogatott öt nap múlva.

“Hári János klubja, a finn első osztályú HIFK azzal a kéréssel fordult a Magyar Jégkorong Szövetséghez, hogy a játékos felkészülését hátráltató idény eleji sérülésére és csapatba építésére tekintettel légiósunk hadd maradjon és készüljön Finnországban az elkövetkezendő héten – áll az MJSZ sajtóközleményében. – A HIFK hangsúlyozta, hogy a későbbi válogatott összetartásokra boldogan és büszkén elengedi majd a csatárt, így az MJSZ és a válogatott szakvezetése elfogadta a klub mostani kérését.

Benk András és Galanisz Nikandrosz ugyanakkor sérülés miatt nem tud csatlakozni a válogatotthoz. Benk térdproblémákkal küzd, már a Sapa Fehérvár AV19 legutóbbi EBEL-mérkőzésein is beinjekciózva játszott. Galanisznak is a térde sérült: a center az előzetes keret kihirdetése előtt játszott legutóbb, klubja hétvégi erdélyi MOL Liga-túráján sem tudott részt venni.

Tokaji Viktornak ellőtték a bokáját az egyik EBEL-mérkőzésen. A Fehérvár csapatkapitányára hétfő délelőtt vár még egy vizsgálat, akkor derül ki, részt vehet-e a válogatott edzőtáborozásán és a hétvégi tornán.

A kiesők helyére Rich Chernomaz szövetségi kapitány három játékost hívott be. Csatlakozik a nemzeti csapathoz a szapporói hős Gröschl Tamás, illetve két fiatal, Németh Attila és Tóth Adrián.”

Magyarország játékoskerete a novemberi EIHC-tornára:

Név Szül. év Csapat
Kapusok:
Bálizs Bence 1990 Fehérvár
Hetényi Zoltán 1988 Tappara (FIN)
Rajna Miklós 1991 Fehérvár
Sevela Peter 1983 Dab.Docler
Védők:
Gőz Balázs 1992 Morzine-Avoriaz (FRA)
Hegyi Ádám 1986 Miskolc
Hetényi Péter 1991 Fehérvár
Hüffner Adrián 1986 Dab.Docler
Kiss Dániel 1991 Fehérvár
Nagy Richárd 1992 Dab.Docler
Orbán Attila 1990 Fehérvár
Pozsgai Tamás 1988 Fehérvár
Szirányi Bence 1988 Fehérvár
Varga Arnold 1992 Fehérvár
Támadók:
Bartalis István 1990 Troja/Ljungby (SWE)
Gröschl Tamás 1980 Dab.Docler
Kovács Csaba 1984 Fehérvár
Ladányi Balázs 1976 Dab.Docler
Magosi Bálint 1989 Fehérvár
Metcalfe Tyler 1984 Miskolc
Mihály Árpád 1980 Fehérvár
Miskolczi Márk 1993 Miskolc
Nemes Benjámin 1993 Fehérvár
Németh Attila 1992 Fehérvár
Sikorcin Ladislav 1985 Fehérvár
Sofron István 1988 Krefeld Pinguine (GER)
Somogyi Balázs 1991 Dab.Docler
Tóth Adrián 1990 Miskolc
Vas János 1984 Rouen (FRA)

A Négy Nemzet Torna programja:

2013. 11. 08., péntek
15.00: Románia–Ukrajna
18.30: Lengyelország–Magyarország (Digi Sport)

2013.11.09., szombat
14.30: Ukrajna–Lengyelország
18.00: Románia–Magyarország (Digi Sport)

2013.11.10., vasárnap
14.00: Lengyelország–Románia
17.30: Magyarország–Ukrajna (Digi Sport)

4nemzet

Cimkék: , ,

Nem lehet hozzászólni.

Eseménynaptár
október 20., péntek
KK 13:30 TXUMIS 0-5VÉGE
U20 16:50 SLLKMH 2-3VÉGE
KK 17:30 BRACZB 8-4VÉGE
EL 18:00 DABMAC 3-6VÉGE
EL 18:00 UTEVC2 4-0VÉGE
EBEL 18:30 ZNOAVS 2-3 HVÉGE
EL 18:30 TITFTC 1-2 BVÉGE
U20 20:00 HDJMAC 2-1VÉGE
október 21., szombat
U18 12:30 ZNOAVS 2-7VÉGE
U20 12:40 VSVKMH 5-0VÉGE
KK 13:30 MISCZB 4-1VÉGE
U20 14:45 G99DHK 1-3VÉGE
U20 15:50 SLLMAC 1-3VÉGE
EWHL 17:30 SKPKMH 0-4VÉGE
KK 17:30 BRATXU 4-1VÉGE
U18 18:00 ETOKMH 7-1VÉGE
U18 18:30 MACMIS 5-0VÉGE
U18 19:00 UTEVAS 3-2VÉGE
október 22., vasárnap
U20 09:40 VSVMAC 4-2VÉGE
U18 12:45 VSVKMH 11-0VÉGE
U20 12:50 HDJKMH 4-5VÉGE
EWHL 13:00 KMHNEH 7-0VÉGE
KK 13:30 CZBTXU 2-3 HVÉGE
KK 17:30 MISBRA 3-0VÉGE
EBEL 17:45 AVSEHL 1-4VÉGE
EL 17:50 VC2DAB 0-3VÉGE
EL 18:00 FTCMAC 4-3VÉGE
U20 18:00 VICVAS 0-3VÉGE
EL 18:30 UTETIT 5-2VÉGE
október 24., kedd
U18   AVSMAC 
október 25., szerda
MK 18:00 FTCTIT 
MK 18:40 VASMIS 
október 26., csütörtök
U18   MISVSV 
U18   PEFDHK 
U20   ZNOMAC 
EBEL 16:00 RBSAVS 
U18 17:30 SZDGEP 
U20 19:00 UTEAVS 
U20 19:25 KMHDHK 
október 27., péntek
U18 15:40 VASOKR 
U18 17:10 KMHVIC 
EL 17:50 VC2BRA 
EL 18:00 FTCUTE 
EL 18:30 TITMIS 
EL 19:00 MACSCC 
U18 19:10 UTEKAC 
EBEL 19:15 DECAVS 
október 28., szombat
U18 12:40 AVSZNO 
U18 13:10 KMHKAC 
U18 14:00 MACVIC 
U18 16:10 UTEOKR 
U18 16:40 VASOKW 
EWHL 19:00 BOZKMH 
október 29., vasárnap
U20   DHKVIC 
U20   OHCVAS 
U18 10:10 UTEOKW 
EWHL 11:30 BOZKMH 
U20 12:40 MACMIS 
U18 13:10 KMHOKR 
U18 13:40 VASVIC 
U20 15:20 UTEG99 
EL 17:00 DABVC2 
EL 18:00 FTCBRA 
EL 18:30 UTESCC 
EL 19:00 MACTIT 
október 30., hétfő
EL 18:30 TITBRA 
EL 20:00 MISSCC 
    • M4 SPORT
   H I R D E T É S
Partnerünk