Hat újonc a válogatott keretben

   

A szezonban először hirdetett válogatott keretet Rich Chernomaz szövetségi kapitány. A keret november első hétfőjén találkozik, majd Lengyelországgal, Romániával és Ukrajnával gyakorol.

Vas Mártont épp a főedző klubja, a Löwen Frankfurt nem tudja nélkülözni, mert a nemzetközi szünetben is meccseket játszik. Szintén nem tér haza ezúttal a tengerentúlról Kóger Dániel és Nagy Gergő. Hentes Kristóf újra sérülés miatt nem jöhet.

Több újoncot is avathatunk, a honosítás előtt álló Peter Sevela mellett, Miskolczi Márk, Nagy Richárd, Varga Arnold és Nemes Benjámin, valamint a már évek óta magyar állampolgársággal is rendelkező, de a folyamatos kétéves magyarországi tartózkodás hiányában az áprilisi világbajnokságon még nem szerepeltethető Tyler Metcalfe személyében.

„A tavasszal rendkívül sikeres világbajnokság után nagyon jó lesz ismét hazai jégen szerepelni – nyilatkozta Rich Chernomaz. – Mivel a legsikeresebb játékosaink közül többen visszavonultak a válogatottságól, nehéz, ugyanakkor szép feladat áll előttünk: meg kell újítanunk a csapatot anélkül, hogy a versenyképességünk csökkenne. Nagyon jó teszt lesz számunkra, különösen a fiatal hokisainknak, hogy a majdani vb-ellenfelünk, Ukrajna, a feljövőben lévő Lengyelország, illetve a sok Mol Ligás játékossal felálló Románia ellen játszhatunk a Jégpalotában.”

A Fehérvár 15, a Dab.Docler 6, a Miskolc 3 játékost ad a bő keretbe, míg hatan légiósként érkeznek a nemzeti csapatba.

Chernomaz szezonzaro

Fotó: Mudra László (MJSZ)

Mivel az első világbajnokság, amelyen a magyar válogatott érdekelt a szezonban, decemberben esedékes és azon a juniorok vesznek részt, ezért a novemberi nemzetközi tornákon értelemszerűen az U20-asok élveznek előnyt. Ez azt jelenti, hogy azok az 1994-ben vagy 1995-ben született játékosok, akikre egyébként most a felnőttek között is kíváncsi lett volna Chernomaz és stábja, a juniorok jesenicei túráján játszanak november második hétvégéjén.

Magyarország játékoskerete a novemberi EIHC-tornára:

Név Szül. év Csapat
Kapusok:
Bálizs Bence 1990 Fehérvár
Hetényi Zoltán 1988 Tappara
Rajna Miklós 1991 Fehérvár
Sevela Peter 1983 Dab.Docler
Védők:
Gőz Balázs 1992 Morzine-Avoriaz (FRA)
Hegyi Ádám 1986 Miskolc
Hetényi Péter 1991 Fehérvár
Hüffner Adrián 1986 Dab.Docler
Kiss Dániel 1991 Fehérvár
Nagy Richárd 1992 Dab.Docler
Orbán Attila 1990 Fehérvár
Pozsgai Tamás 1988 Fehérvár
Szirányi Bence 1988 Fehérvár
Tokaji Viktor 1977 Fehérvár
Varga Arnold 1992 Fehérvár
Támadók:
Bartalis István 1990 Troja/Ljungby (SWE)
Benk András 1987 Fehérvár
Galanisz Nikandrosz 1988 Dab.Docler
Hári János 1992 HIFK (FIN)
Kovács Csaba 1984 Fehérvár
Ladányi Balázs 1976 Dab.Docler
Magosi Bálint 1989 Fehérvár
Metcalfe Tyler 1984 Miskolc
Mihály Árpád 1980 Fehérvár
Miskolczi Márk 1993 Miskolc
Nemes Benjámin 1993 Fehérvár
Sikorcin Ladislav 1985 Fehérvár
Sofron István 1988 Krefeld Pinguine (GER)
Somogyi Balázs 1991 Dab.Docler
Vas János 1984 Rouen (FRA)

A Négy Nemzet Torna programja:

2013. 11. 08., péntek
15.00: Románia–Ukrajna
18.30: Lengyelország–Magyarország (Digi Sport)

2013.11.09., szombat
14.30: Ukrajna–Lengyelország
18.00: Románia–Magyarország (Digi Sport)

2013.11.10., vasárnap
14.00: Lengyelország–Románia
17.30: Magyarország–Ukrajna (Digi Sport)

4nemzet

Cimkék: , , ,

Nem lehet hozzászólni.

Eseménynaptár
október 13., péntek
EL 17:30 BRAVC2 4-2VÉGE
ROM 17:30 GALPRO 2-4VÉGE
EL 18:00 DABFTC 4-2VÉGE
EL 18:00 SCCMAC 5-3VÉGE
EL 18:30 MISTIT 6-4VÉGE
EBEL 19:15 G99AVS 5-2VÉGE
október 14., szombat
ROM 13:30 STESST 8-0VÉGE
U18 13:55 KMHUTE 2-7VÉGE
U18 14:40 MISZNO 2-1VÉGE
U18 16:30 GEPDHK 3-17VÉGE
EL 17:00 SCCVC2 5-2VÉGE
U18 17:10 AVSETO 9-4VÉGE
EL 17:30 BRAMAC 1-2VÉGE
ROM 17:30 GALPRO 4-6VÉGE
október 15., vasárnap
ROM 10:00 STESST 18-5VÉGE
U18 12:00 MISSCC 3-6VÉGE
U20 12:15 DHKUTE 0-2VÉGE
U20 14:10 AVSMAC 9-0VÉGE
U20 15:00 ZNOVAS 3-4 HVÉGE
U20 16:30 ETOKMH 3-4VÉGE
EL 17:00 DABMIS 0-3VÉGE
EBEL 17:45 AVSHCI 2-4VÉGE
október 16., hétfő
ROM 17:30 SSCBRA 3-1VÉGE
U18 17:30 SZDSCC 2-19VÉGE
EL 20:00 UTEFTC 4-3VÉGE
    • M4 SPORT
október 17., kedd
U18 18:40 MACSCC 
U20 20:00 UTEPEF 
október 18., szerda
KHL 16:00 JUGAMR 
    • SPORT 2
MK 16:00 KMHFTC 
U18 17:35 SCCGEP 
MK 18:00 DABUTE 
MK 19:30 MACTIT 
október 19., csütörtök
U18   PEFMIS 
U18 14:45 DHKMAC 
U18 17:00 AVSSCC 
U18 17:05 GEPVAS 
U20 17:20 ETOAVS 
KHL 18:00 LOKNYH 
    • SPORT 2
U18 18:00 ZEGUTE 
U18 19:00 SZDETO 
U20 19:00 UTEVAS 
október 20., péntek
U20   HDJMAC 
U20   SLLKMH 
KK 13:30 TXUMIS 
KK 17:30 BRACZB 
EL 18:00 DABMAC 
EL 18:00 UTEVC2 
EBEL 18:30 ZNOAVS 
EL 18:30 TITFTC 
október 21., szombat
U18   ETOKMH 
U18   MACMIS 
U18   UTEVAS 
U18   ZNOAVS 
U20   G99DHK 
U20   SLLMAC 
U20   VSVKMH 
KK 13:30 MISCZB 
EWHL 17:30 SKPKMH 
KK 17:30 BRATXU 
U18 19:00 UTEVAS 
október 22., vasárnap
U18   VSVKMH 
U20   HDJKMH 
U20   OHCUTE 
U20   VICVAS 
U20   VSVMAC 
EWHL 13:00 KMHNEH 
KK 13:30 CZBTXU 
KK 17:30 MISBRA 
EBEL 17:45 AVSEHL 
    • M4 SPORT
EL 17:50 VC2DAB 
EL 18:00 FTCMAC 
EL 18:30 UTETIT 
október 24., kedd
U18   AVSMAC 
   H I R D E T É S
Partnerünk