Magyarország–Olaszország 1-2

Ukrajna után Olaszország is hátrányból nyert a magyar válogatott ellen, a mieink így a zárónap előtt két vereséggel állnak a Sárközy-emléktornán.

A mérkőzés előtt a Nemzetközi után a Magyar Jégkorong Hírességek Csarnokába is beválasztott Szélig Viktort köszöntötték. A meccs alaphangjának megadásaként Terbócsék mentek egy jó shiftet, a végén Horváth Milán életerős lövését ütötte ki Bernard, majd Páterka szedett össze egy korongot a semlegesben, Löveivel játszották helyzetig. Ez még nem, a következő koprodukciójuk viszont már sikerrel járt: a pattogó korong Löveitől került nem kis szerencsével Páterka elé, jó hosszan megtolta a kapus felé, eztán már nem ért hozzá, ez megtréfálta Bernard kapust, a lábai között akadálytalanul csúszott be a pakk az 5. percben (1-0). Jól mentünk, a gólunk után Varga és Nemes ismét megmutatta magát egy jó akció erejéig, az első rendesebb Bálizs-védésre majdnem hét percet kellett várni, ezt követően egy olasz emberelőnyt is gond nélkül kibekkeltünk. A harmad hátralévő része inkább a mezőnyjátéké volt, öttel a vége előtt Kovács Alexet még újoncavatás gyanánt lebirkózta a jégre Miglioranzi, ez a fór is veszélytelennek bizonyult, Varga látványos bodicsekjével és egygólos vezetéssel fordultunk a második etapra.

20231110_HUN_ITA-093

Schlekmann harmadvégi áthúzódó kiállítása nyomán még ezt a játékrészt is emberhátrányban kezdtük, a kiegészülés után Spornberger bombája találta arcon Horváth Bálintot, szerencsére később vissza tudott jönni. Bekezdtek az olaszok, átköltöztek a csapatok a magyar harmadba, Bálizsnak Trivellato helyzeténél kellett ébernek maradnia, végül Nagy Krisztián egyéni akciójával szabadultunk ki a nyomásból. A harmad első fele finoman szólva sem a mienk volt, a 28. percben Salinitri elé került a korong, az ő nagy gólhelyzeténél már komoly bravúrra volt szükség Bálizstól, hogy megmaradjon a magyar vezetés. Ebben a periódusban több tiszta lövést is elereszthettek Petanék akadály vagy blokk nélkül. Nagyon érett az olasz egyenlítés, a 34. percben meg is érkezett, abszolút megérdemelten. Pietroniro éles szögből leadott lövésénél még mentett a keresztvas, ám aztán a vendégek teljesen kipasszolták a védelmünket, Trivellato asszisztját Bálizs sem tudta lekövetni, Salinitrinek gyakorlatilag az üres kapuba kellett bombáznia (1-1). Válaszul rögtön visszavehettük volna a vezetést, előbb Páterka duplázhatott volna, szemtől szemben nagyot védett Bernard, majd a másik oldalról Galló tüzelését is hárította. Kettővel a vége előtt az olaszoknak is korongjuk volt a 2-1-hez, Deluca ajtó-ablak ziccerben elhibázta a kaput, az utolsó fél percen belül pedig ismét Bálizsra volt szükség, a záró harmadra maradt így a döntés.

20231110_HUN_ITA-balizs

Ott aztán gyorsan előbb szimpla, majd 1:50 percnyi kettős előnybe kerültünk, a stáb kikérte az idejét. Megvolt a figura, Horváth Bálintra jött ki, korongja azonban az üres kapu torkából elszállt a hosszú vas mellett. Ezután sikerült hatan felmennünk a jégre, 5 a 3 helyett így maradt valamivel több, mint másfél percnyi szimpla fór. Húsz másodperccel az olasz kiegészülés előtt Nagy Krisztián ugorhatott ki, nagy helyzetben elütött a korong fölött, kihasználatlanul maradt a nagy lehetőség a vezetés visszaszerzésére. Nagyságrendekkel jobban játszottunk, mint a középső harmadban, az utolsó 10 percen belül nagyobbnál nagyobb sanszaink voltak. Előbb Stipsicz cselezte be magát a kapusig csatárerényeket villogtatva, Bernard stabilan állt a lábán, majd Galló óriási helyzetére is átért, ebben az időszakban egyértelműen a Pustertal portása tartotta az olaszokat. Ennek ellenére egy perccel a vége előtt az olaszok nyerhették volna meg rendes játékidőben, a Misley-féle sor helyzeténél Bálizs mentett meg minket.

Jöhetett a 3 a 3 elleni hosszabbítás, kimaradt egy ziccer itt is, ott is, majd Galló is befejezhette volna, megint Bernard volt a végállomás, a fordulásból pedig Trivellato lövésénél Bálizs – a két kapus egyértelműen a mezőny legjobbjai közé tartozott. Izgalmas végjáték után büntetők döntöttek: az első négy körben volt minden, védések, elhagyott pakk, kapuvas, mellécsorgott korong, végül az ötödik párban Pietroniro döntött, a magyar válogatott így a Sárközy-emléktorna második meccsén is előnyről maradt alul. A torna zárómeccsét szombaton 17 órától Szlovénia ellen játsszuk.