Magyarország–Ukrajna 1-4

A magyar válogatott több kapura lövése ellenére két emberhátrányban és két egyenlő létszámban kapott góllal 4-1-re alulmaradt, így a második miskolci edzőmeccset is elvesztette Ukrajna ellen.

A magyar válogatott kapujában csütörtök este az előzetesen jelzettnek megfelelően Arany kezdett, az egyetlen érdemi változás az volt, hogy a szerdai második támadótrió az összeállításban helyet cserélt a harmadikkal. Az ukránok is kapust váltottak, náluk Djacsenko védett, az ő mezőnykeretükben hat játékoscsere is történt az egy nappal korábbihoz képest. Tapogatózó kezdés és egy lepergő ukrán emberhátrány után a nyitó harmad felénél gyorsultak fel egy időre a dolgok, előbb jó korongtartás és -járatás után Ambrus előtt adódott helyzet a rövidnél a 8. minutumban, rá két perccel pedig Schlekmann vágta közelről Djacsenkóba. A szálfatermetű ukránok is le-letáboroztak a harmadunkban, de fegyelmezett volt a magyar védekezés, az ellenfél nemhogy veszélyes helyzetig, sokáig lövésig sem jutott el (az első Arany-védésre majdnem 16 percet kellett várni). Az első szünetre így is az ellenfél mehetett előnnyel: Garát kiállítása alatt egyszer még védett Arany, egy elé pattanó korongot azonban Vorona fordulásból ráhúzott a hosszúra (0-1). A gól és a kiegészülés után Kiss Roland kínálta meg egyből Djacsenkót, de az újabb lagymatag, 6-6 kapura lövést hozó harmadból Ukrajna jött ki jobban.

Némi magyar sorvariálás után ukrán ajtó-ablak helyzettel indult a középső játékrész, Deniszkin vágta csúnyán fölé Arannyal szemtől szemben senkitől sem zavartatva. A 25. perc végén fórban esélyünk nyílt az egyenlítésre Vértes révén, de a kapushoz közel már nem volt hely a rövidnél. Válaszul alig egy minutummal később, immár egyenlő létszámnál megduplázták előnyüket az ukránok: Ratusnij kissé előkészítetlen lövése talált utat Arany kapujába (0-2). Megzavarodtunk, nem mentünk jól, az ellenfél tovább növelhette volna a vezetést. A kritikus periódust végül átvészeltük és visszavettük a kontrollt, majd az etap utolsó harmadára fordulva megint Kiss csinált meg egy helyzetet (sokat elárul, hogy ő volt az egyik legveszélyesebb emberünk bekk létére). Újabb találatot azonban ismét Ukrajna és Vorona ért el, méghozzá szép figura után: Hrebenik távoli lőtt keresztpassza találta meg tűpontosan a rövid vasnál várakozó és duplázó társat (0-3). A magyar válogatottat végül 23 másodperccel a második szünet előtt Mihály Ákos mentette meg attól, hogy 105 percig gólképtelen legyen: Papp Kristóf hozta el a bulit, a pakk a kapus előtt üresen maradó fehérvári csatárhoz került, aki kíméletlenül bevágta a hosszú felsőbe (1-3).

A záró periódus elején óriási szépítési lehetőség maradt ki, Papp középre betett korongja felett Szabó ütött el az üres kapu előtt, majd egy utolsó emberként elvétett korong után Tóth Gergely csak akasztással tudta megakadályozni az ukrán ziccert. A fórt egyből kihasználták az ukránok, nagy góllal, az elhozott bulit Traht kapásból bombázta be a rövidbe (1-4). Nem sokra rá magyar előny következett végre magyar helyzetekkel. Előbb egy távoli megpattanó lövés csorgott mellé, Terbócsot pedig megakadályozták, hogy bepasszírozza az üres kapuba, majd kis szerencsével a kapuval szemben álló Schlekmannhoz szédelgett a korong, aki viszont kivárás után is belevágta Vorona elfekvő blokkjába. A hátralévő idő már csak kimaradt fórokat és helyzeteket tartogatott – egy perccel a vége előtt Garát egy 3 az 1 elleni kontrát is a blokkba vágott -, a vége így maradt 4-1 az ukránoknak.

Az erősen kísérleti magyar válogatott így mindkét miskolci felkészülési összecsapáson vereséget szenvedett a két és fél hét múlva már vébéző ukránok ellen, folytatás ugyanitt az április 14-15-i duplával a szintén divízió 1/B-s Japán ellen, frissített kerettel.