Magyarország–Franciaország 2-3

Női nemzeti együttesünk hosszabbításban kikapott világbajnoki riválisától a Tüskecsarnokban.

A magyar válogatott kapujában a két divízió 1/A-s csapattal játszott mérkőzéssel ellentétben az A csoportos Franciaország ellen most nem Németh Anikó, hanem Révész Zsuzsa kapott lehetőséget. A vendégek a 6. percben megszerezték a vezetést, miután Pelissou kék vonalas, lapos lövésébe talán beleértek Révész előtt (0-1). A nyitó harmad közepén emberelőnybe kerültünk, sőt 42 másodpercig dupla fórban lehettünk, ahol a korongjáratást Dabasi zárta sikerrel (1-1). A mérkőzés közepén megint létszámfölényben támadhattunk, ám most nem tudtunk betalálni Lambert kapujába. A 35. percben Gasparics megindult, a franciák nem léptek ki rá, csatárunk ezt egy pontos lövéssel büntette (2-1). A középső játékrész végén eljött az első francia fór, amit egy újabb követett. A záró felvonásnak áthúzódó emberhátránnyal vágtunk neki, amit ügyesen kivédekeztünk. A 44. percben francia kiállítás jött, Dabasiék jól járatták a korongot, de nem tudták megduplázni az előnyt, aztán fordult a kocka és bekkelnünk kellett négy az ötre. Nem sikerült, a kiegészülés pillanatában Baudrit betalált a vert helyzetben lévő Révésznek (2-2). Hat perccel a vége előtt újabb hátrányunk következett, ekkor Franciaország időt kért. A rendes játékidő véghajrájában Gasparics kapuvasat lőtt. Hosszabbításra került sor, ahol Duvin átkorcsolyázott két játékos között, majd belőtte a vendégek győztes gólját.

Magyarország hosszabbításban 3-2-re kikapott, vasárnap 14:30-től Japán ellen játssza a torna utolsó mérkőzését.