Ismét megpróbálja elkapni a bajnokot a MAC

A legjobbunkra lesz szükségünk, hogy versenyben lehessünk, mondta Majoross Gergely vezetőedző a HC Banská Bystrica elleni összecsapás előtt.

Első igazán nagy eredményét a Besztercebánya legyőzésével érte el a MAC Újbuda az Extraligában, amikor szeptember 18-án 4-0-val küldte haza a címvédőt a Tüskecsarnokból. Azóta sok minden történt a bajnokságban, a magyar csapatnak például volt egy hosszabb hullámvölgye, amelyből sikeresen kilábalt, majd a nemzetközi szünetet követően igen impresszív teljesítményt mutatott. Igaz, hogy hárommeccses győzelmi sorozatának Poprádon vége szakadt, szégyenkeznie azonban az ottani 0-1 miatt sem kellett.

A bajnok hektikusan kezdte a szezont, utána viszont nagyjából magára talált, és fel is kapaszkodott a táblázat negyedik helyére. Ez azonban nem azt jelenti, hogy ne botladozna olykor, hiszen legutóbbi négy találkozójának is csak a felét nyerte meg. Előbb hosszabbításban kikapott Érsekújváron, majd rendes játékidőben Poprádon, ezt követte a két siker. Ezen belül kedden keményen odacsapott a HC Banská Bystrica, 5-0-ra intézve el a Dukla Trencínt.

Az újbudaiaknak tehát minden energiájukra szükség lesz, ha másodszor is le akarják győzni kvalitásos ellenfelüket – idegenben 0-2-re végeztek –, amit nehezít, hogy az utóbbi időben javuló formát mutató csatáruk nem áll rendelkezésükre. Chris Langkow ugyanis összeszedte Poprádon az ötödik nagybüntetését, ami automatikusan egymeccses eltiltást hozott számára. Az első sor centere így Nagy Krisztián lesz ezúttal, ő kerül Brance Orban és Chris Bodó közé.

“A címvédőt fogadjuk újra. Mivel előrehozott mérkőzést játszottunk velük még szeptemberben, így elég régen találkoztunk. Azt hiszem, azóta mi is sokat javultunk, és ők is kilábaltak a kezdeti válságból. Bizonyára a legjobbunkra lesz szükségünk ahhoz, hogy versenyben lehessünk. Nem könnyíti meg a dolgunkat, hogy Langkow az eltiltását tölti, de már sokszor bizonyítottuk, hogy sok hiányzó ellenére is tudunk versenyképesek lenni bárki ellenében. Sőt az elmúlt szakaszban a szezon legjobb szériáját is akkor futottuk, amikor fontos hiányzóink voltak. Mindent meg fogunk tenni, hogy a legtöbb pontot szerezzük ma este is.”

Az összecsapás 19 órakor kezdődik a Tüskecsarnokban.

macbby201809

Fotó: Manases István (MAC Budapest)

MAC Újbuda–HC Banska Bystrica 3-6

A kreatív és lendületes támadójátékot mutató bajnokcsapat megérdemelten vitte el a pontokat a Tüskecsarnokból.

A MAC-ba visszatért Vokla Roland, ez volt a jó hír, ismét hét védővel léphetett jégre a csapat. Az első harmadban egyfajta gólfesztivált láthattak a nézők, a Besztercebánya háromszor szerezte meg a vezetést, a hazaiak kétszer egyenlítettek. Pontosabban háromszor, ám utoljára már a második menet elején, ekkor ráadásul kettős emberelőnyben. A MAC góljai közül kettőt Tomas Klempa szerzett, a közbülsőt Chris Bodó. Az első – és igen szemfüles – Klempa-féle találat elképesztő védelmi hibák sorozatából született, legalább három ellenfél szerencsétlenkedte össze a helyzetet a légiósnak, és Bodóéhoz is kellett egy eladott korong. Az igazsághoz tartozik, hogy előrejátékban már ebben az időszakban is összeszedettebbnek tűnt a címvédő, nagyon gyorsan és pontosan tették-vették a korongot Asselinék a középső és a támadóharmadban. Ez később az eredményben is megmutatkozott, a második szünetre 3-5-tel mehettek pihenni a csapatok. További rossz hír volt az újbudaiak számára, hogy a 38. percben megsérült Bálizs Bence. A hátrakorcsolyázó Negrint finoman a kapu és a kapus felé lökte egy szlovák játékos, a légiós bekk térde eltalálta a hálőr fejét, amely a vashoz csapódott. Nagyon nehezen ment le a válogatott kapus, csak remélni tudjuk, hogy nem súlyos a sérülése. A folytatásban a hidegen beálló Rajna színvonalasan tette a dolgát, bravúrokkal kezdett, és később is csak egy gólt kapott, hatalmas kavarodás végén találta meg elsőként a pakkot Higgs, így alakult ki a 3-6-os végeredmény a 45. percben. A MAC három sorozatban elért győzelem után a második vereségét szenvedte el, folytatás vasárnap Trencsénben.

Klempa első gólját mindenképp nézzék meg

Persze a többit is érdemes. A MAC Újbuda–Besztercebánya mérkőzés összefoglalója.

VB 12:30 ROMJPN INFO
VB 16:00 ITAKOR INFO
VB 19:30 HUNSLO INFO