Magyarország?Norvégia 1-5

A harmadik mérkőzésen nem tudtunk ellenállni a norvég U17-es rohamoknak.

Szokás szerint jól kezdte a mérkőzést a magyar válogatott, de az az egy-két helyzet, amit sikerült kialakítani, kimaradt. A norvégok fokozatosan melegedtek a mérkőzésbe, és az 5. perctől ismét átvették az irányítást, amit aztán gyakorlatilag az egész meccs alatt a kezükben tartottak. A két csapat közötti különbség folyamatosan nőtt a három meccs során, és sajnos szombaton már bosszantóan nagy volt. A 17. percig tartottuk a gól nélküli döntetlent, akkor egy emberelőnyben kiugrottak a norvégok, és nagyon szépen lőtték ki a bal felsőt. Sajnos a 20. percben megduplázták az előnyüket, egy nagyon gyors oldalváltó passzt követően, ismét előnyből.

A második harmadban sem lett jobb a játék képe. Bár a magyar fiatalok nagyon becsületesen küzdöttek ezen a napon is, de igazából mindig egy ütemmel a norvégok mögött kullogtunk. Egy újabb kontra végén megszületett a harmadik góljuk is, majd egy védőharmadbeli korongvesztés után újra csak egyedül vihették a kapusra a korongot, és ezúttal is a csatár nyert.

0-4-ről indult a záró húsz perc. A kétmeccsnyi magyar gólszünetet Szűcs Ádám törte meg, aki a 46. percben hatalmas gólt ragasztott jobb felsőbe. Falus Ádám adta a passzt a félpályás egyéni akcióhoz. 1-4 után ugyanúgy volt néhány percig élet és aktivitás a magyar támadásokban, mint a második harmadban még 0-2-nél, de nem sikerült dupláznunk. Összességében megállapítható, hogy a korongkihozatallal problémáink voltak, kevés akciót sikerült felépítenünk. Ráadásul az előny és a kettős előny sem ment jól. A mérkőzés utolsó gólját egy újabb norvég szóló eredményezte. Sajnos ehhez is mi kellettünk. Emberelőnyben adtuk el a korongot a védő harmad kék vonalán. A vége 1-5 lett.

Tanulságos 60 és 180 perc volt ez a magyar U17-es válogatott számára.