Magyarország?Norvégia 2-4

Az 56. percben még 2-1-re vezettünk, de az egyenlítéssel megtörte U17-es válogatottunkat az északi ellenfél.

Egyenlő erők csatáját hozta a magyar?norvég hármas mérkőzés első felvonása. Sok hibával, közepes ritmusban kezdte mindkét csapat a meccset. A nagyobb helyzeteket a magyar csapat alakította ki, de igazi gólszerzési lehetőség alig akadt. A 12. percben Lövei Dávid átadásával Rétfalvi Kristóf lépett ki középen ügyesen, az akció befejezése látványos és eredményes volt, a kapus lába között csúsztatta át a korongot, 1-0-ra vezetett Magyarország. Sajnos azonnal egyenlített Norvégia, egy semleges harmadban eladott korong után a 3-1 elleni norvég akciót még megúsztuk, de nem tudtunk visszarendeződni, Byrkjeland szerezte a gólt az 1-1-hez. Szűcs Ádám révén szerezhettünk volna újabb gólt, de őt szabálytalanul meg tudták akadályozni a szóló befejezésében.

A második harmadban sajnos a norvégok tudtak tempót váltani, a mieink körülményesebben és főleg a védőharmadban elég sokat hibázva játszottak. Pontozással simán elvitték volna a harmadot a vendégek, nálunk 15 percen át szinte csak Kónya Kristóf felső vasa jelentett izgalmat. Az utolsó percek már reményt keltőbbek voltak ebben a periódusban. Egy parádés Szűcs, Farkas, Mesterházy összjáték végén utóbbi az üresen tátongó kapu mellé húzta a korongot. Ez volt a mérkőzés legszebb magyar akciója.

HUNNOR U17

Fotó: Szombathelyi Beáta

A záró húsz percet jól indította a magyar U17-es válogatott. Járt a korong, és sikerült támadásokat felépíteni, bár a befejezések hibáztak, éppen az összjáték hiánya miatt. Ennek ellenére a 47. percben visszavettük a vezetést. Falus Ádám tette középre a korongot, ahol Lövei Dávid másodjára már el tudta lőni a korongot a jégen fekvő kapus mamutja mellett, 2-1 ide. A norvégokat megfogtuk, benne volt a levegőben, hogy növeljük az előnyt. Sajnos nem így történt, mert a befejezésekkel továbbra is gondok voltak, nem teszteltük kellő mértékben Norvégia kapusát, kevésszer találtuk el jól a korongot. 55:54-nél váratlanul egyenlített a vendégcsapat. Hansen nagyon szép egyéni akció végén varrta fel a korongot a rövid felsőbe. Ez láthatóan megakasztotta a magyar csapat eddig felfelé ívelő játékát. Egy percre rá érthetetlen gólt kaptunk, amire már nem is tudtunk válaszolni. Maradt a kapuslehozatal a végére, majd egy rossz passz után a negyedik norvég gól táncolt az üres kapunkban. 2-4.

Egyenrangú partnerek döntetlen közeli meccsét vesztettük el a végjátékban. Csütörtökön a legerősebb játékelemünk a blokkolás volt, nagyon jól védtük testtel a kapunkat a lövésektől. Pénteken és szombaton is lehet még javítani.

Magyarország a következő felállásban kezdte a mérkőzést: Horváth D. (Horváth B.) ?Farkas B., Jarács, Birke, Szűcs, Mesterházy ? Gáspár, Hajzler, Rétfalvi, Kozma, Lövei ? Falus, Horváth A., Filep, Komáromy, Fajcsák ? Dóczi, Béres, Molnár A., Kedves T., Kónya.