Ukrajna tovább szenved a keretösszeállítással

 

Szavickijnek újabb rutinos játékosokról kellett lemondania.

Mint arról korábban írtunk, Ukrajna olyan rutinos jégkorongozókat kénytelen nélkülözni a kijevi vb-n, mint például Andrij Mihnov vagy Viktor Zaharov. A legutóbbi kerethez képest sérülés miatt kiesett Oleh Safarenko, Denyisz Petruhno és Olekszij Melnyikov, Szevasztyan Karpenkótól pedig elköszönt a szakmai stáb. A szövetség meghívót küldött a két ukrán KHL-játékosnak, Pavlo Padakinnak és Szerhij Hajducsenkónak, ám mindkét játékos visszautasította a válogatott szereplést, ugyanis ha jégre lépnének, légióssá válnának a KHL-ben, míg Olekszej Ponyikarovszkij már korábban jelezte, nem vesz részt a vb-n.

A jelenlegi keretet 3 kapus, 8 hátvéd és 13 csatár alkotja, tehát még 1-1 kapustól és mezőnyjátékostól kell megválnia Olekszandr Szavickijnek. A keretnek tagja a sérüléssel bajlódó Roman Blahij, nem kizárt, hogy a csatároktól a rutinos jégkorongozó marad majd ki.

Ukrajna bő kerete a kijevi divízió 1/A-s világbajnokságra:

Kapusok:

Eduard Zaharcsenko (Kremencsug)
Andrij Bezhlibnij (Krivbassz)
Bohdan Djacsenko (Donbassz)

Hátvédek:

Volodimir Alekszjuk (Donbassz)
Olekszandr Pobedonoszcev (Donbassz)
Ihor Kuhut (Donbassz)
Vszevolod Tolsztusko (Donbassz)
Volodimir Varivoda (Kremencsug)
Denyisz Iszajenko (Kremencsug)
Dmitro Ihnatenko (Kremencsug)
Kirill Katrics (Krivbassz)

Csatárok:

Szerhij Babinec (Donbassz)
Vitalij Ljalka (Donbassz)
Nyikita Bucenko (Donbassz)
Artyom Bondarev (Donbassz)
Dmitro Nyimenko (Donbassz)
Roman Blahij (Donbassz)
Vlagyiszlav Havrik (Kremencsug)
Artyom Hnyidenko (Kremencsug)
Jurij Petranhovszkij (Kremencsug)
Szerhij Kuzmik (Kremencsug)
Heorhij Kicsa (Kremencsug)
Dmitro Csernisenko (Kremencsug)
Andrij Denyiszkin (Hampton Road Whalers, USPHL Elite)

2017-es divízió 1/A-s világbajnokság (Kijev, Ukrajna):

2017. április 22., szombat, 12:30: Ukrajna–Magyarország
2017. április 22., szombat, 16:00: Dél-Korea–Lengyelország
2017. április 22., szombat, 19:30: Ausztria–Kazahsztán

2017. április 23., vasárnap, 16:00: Kazahsztán–Dél-Korea
2017. április 23., vasárnap, 19:30: Lengyelország–Ukrajna

2017. április 24., hétfő, 19:30: Magyarország–Ausztria

2017. április 25., kedd, 12:30: Kazahsztán–Lengyelország
2017. április 25., kedd, 16:00: Magyarország–Dél-Korea
2017. április 25., kedd, 19:30: Ukrajna–Ausztria

2017. április 26., szerda, 19:30: Kazahsztán–Ukrajna

2017. április 27., csütörtök, 16:00: Lengyelország–Magyarország
2017. április 27., csütörtök, 19:30: Ausztria–Dél-Korea

2017. április 28., péntek, 12:30: Magyarország–Kazahsztán
2017. április 28., péntek, 16:00: Lengyelország–Ausztria
2017. április 28., péntek, 19:30: Dél-Korea–Ukrajna

Cimkék: ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
december 8., péntek
ROM 12:00 STEGAL 2-9VÉGE
DEBL 15:15 KMHGRZ 7-0VÉGE
EL 17:30 BRAMAC 1-2VÉGE
EL 17:50 VC2DAB 1-5VÉGE
EL 18:00 SCCMIS 1-3VÉGE
EL 18:30 TITFTC 3-2VÉGE
DEBL 19:15 GEPLNZ 10-0VÉGE
december 9., szombat
DEBL 11:15 GEPGRZ 9-2VÉGE
U18 13:00 VICETO 3-2 BVÉGE
U18 13:40 AVSOKR 5-1VÉGE
U18 15:00 KACMAC 0-3VÉGE
EWHL 16:15 SAEKMH 1-4VÉGE
DEBL 16:25 MACLNZ 4-0VÉGE
EL 17:00 SCCMAC 3-4VÉGE
EL 17:00 VC2UTE 4-6VÉGE
U18 17:10 OKWMIS 2-3VÉGE
EL 17:30 BRAMIS 0-3VÉGE
U18 17:30 KMHEHL 0-10VÉGE
EBEL 17:45 AVSDEC 2-1VÉGE
U18 18:40 UTERBS 1-2VÉGE
december 10., vasárnap
DEBL 11:35 MACGRZ 4-3 BVÉGE
DEBL 14:25 KMHLNZ 7-0VÉGE
EWHL 15:00 SSTKMH 0-8VÉGE
U18 15:00 AVSVAS 7-3VÉGE
ROM 17:30 GALSTE 9-6VÉGE
VB20 18:00 HUNLAT 1-4VÉGE
december 11., hétfő
U20 13:00 OHCUTE INFO
ROM 17:30 SCCSTE 9-3VÉGE
VB20 19:00 FRAHUN 4-3 HVÉGE
EL 20:00 DABTIT 5-3VÉGE
    • M4 SPORT
december 12., kedd
U18 15:00 DHKPEF 
U18 17:20 ETOUTE 
ROM 17:30 STESCC 
EL 18:30 MISMAC 
U18 18:40 VASMIS 
EBEL 19:15 MZAAVS 
BL 20:00 ZSCLIB 
    • SPORT 2
december 13., szerda
VB20 15:30 HUNKAZ 
EL 17:50 VC2MAC 
MK 18:00 DABVAS 
december 14., csütörtök
U18   MISMAC 
U18 16:00 PEFZEG 
MK 18:00 UTEMIS 
U18 18:00 SZDDHK 
december 15., péntek
VB20 13:00 GERHUN 
EL 18:00 FTCSCC 
EL 18:30 TITBRA 
december 16., szombat
U18   AVSMIS 
U18   MACETO 
U18 15:00 SZDZEG 
VB20 16:00 AUTHUN 
U18 16:30 DHKGEP 
EBEL 17:45 AVSHCB 
EL 18:00 DABSCC 
EL 18:30 UTEBRA 
december 17., vasárnap
EL 17:50 VC2FTC 
december 18., hétfő
EL 20:00 UTEMIS 
    • M4 SPORT
december 19., kedd
DEBL 19:15 GEPMAC 
Partnerünk