Ukrajna tovább szenved a keretösszeállítással

 

Szavickijnek újabb rutinos játékosokról kellett lemondania.

Mint arról korábban írtunk, Ukrajna olyan rutinos jégkorongozókat kénytelen nélkülözni a kijevi vb-n, mint például Andrij Mihnov vagy Viktor Zaharov. A legutóbbi kerethez képest sérülés miatt kiesett Oleh Safarenko, Denyisz Petruhno és Olekszij Melnyikov, Szevasztyan Karpenkótól pedig elköszönt a szakmai stáb. A szövetség meghívót küldött a két ukrán KHL-játékosnak, Pavlo Padakinnak és Szerhij Hajducsenkónak, ám mindkét játékos visszautasította a válogatott szereplést, ugyanis ha jégre lépnének, légióssá válnának a KHL-ben, míg Olekszej Ponyikarovszkij már korábban jelezte, nem vesz részt a vb-n.

A jelenlegi keretet 3 kapus, 8 hátvéd és 13 csatár alkotja, tehát még 1-1 kapustól és mezőnyjátékostól kell megválnia Olekszandr Szavickijnek. A keretnek tagja a sérüléssel bajlódó Roman Blahij, nem kizárt, hogy a csatároktól a rutinos jégkorongozó marad majd ki.

Ukrajna bő kerete a kijevi divízió 1/A-s világbajnokságra:

Kapusok:

Eduard Zaharcsenko (Kremencsug)
Andrij Bezhlibnij (Krivbassz)
Bohdan Djacsenko (Donbassz)

Hátvédek:

Volodimir Alekszjuk (Donbassz)
Olekszandr Pobedonoszcev (Donbassz)
Ihor Kuhut (Donbassz)
Vszevolod Tolsztusko (Donbassz)
Volodimir Varivoda (Kremencsug)
Denyisz Iszajenko (Kremencsug)
Dmitro Ihnatenko (Kremencsug)
Kirill Katrics (Krivbassz)

Csatárok:

Szerhij Babinec (Donbassz)
Vitalij Ljalka (Donbassz)
Nyikita Bucenko (Donbassz)
Artyom Bondarev (Donbassz)
Dmitro Nyimenko (Donbassz)
Roman Blahij (Donbassz)
Vlagyiszlav Havrik (Kremencsug)
Artyom Hnyidenko (Kremencsug)
Jurij Petranhovszkij (Kremencsug)
Szerhij Kuzmik (Kremencsug)
Heorhij Kicsa (Kremencsug)
Dmitro Csernisenko (Kremencsug)
Andrij Denyiszkin (Hampton Road Whalers, USPHL Elite)

2017-es divízió 1/A-s világbajnokság (Kijev, Ukrajna):

2017. április 22., szombat, 12:30: Ukrajna–Magyarország
2017. április 22., szombat, 16:00: Dél-Korea–Lengyelország
2017. április 22., szombat, 19:30: Ausztria–Kazahsztán

2017. április 23., vasárnap, 16:00: Kazahsztán–Dél-Korea
2017. április 23., vasárnap, 19:30: Lengyelország–Ukrajna

2017. április 24., hétfő, 19:30: Magyarország–Ausztria

2017. április 25., kedd, 12:30: Kazahsztán–Lengyelország
2017. április 25., kedd, 16:00: Magyarország–Dél-Korea
2017. április 25., kedd, 19:30: Ukrajna–Ausztria

2017. április 26., szerda, 19:30: Kazahsztán–Ukrajna

2017. április 27., csütörtök, 16:00: Lengyelország–Magyarország
2017. április 27., csütörtök, 19:30: Ausztria–Dél-Korea

2017. április 28., péntek, 12:30: Magyarország–Kazahsztán
2017. április 28., péntek, 16:00: Lengyelország–Ausztria
2017. április 28., péntek, 19:30: Dél-Korea–Ukrajna

Cimkék: ,

Nem lehet hozzászólni.

Eseménynaptár
október 16., hétfő
ROM 17:30 SSCBRA 3-1VÉGE
U18 17:30 SZDSCC 2-19VÉGE
EL 20:00 UTEFTC 4-3VÉGE
    • M4 SPORT
október 17., kedd
U18 18:40 MACSCC 5-6 BVÉGE
U20 20:00 UTEPEF 2-0VÉGE
október 18., szerda
MK 16:00 KMHFTC 1-6VÉGE
U18 17:35 SCCGEP 1-40VÉGE
MK 18:00 DABUTE 3-5VÉGE
MK 19:30 MACTIT 3-0VÉGE
október 19., csütörtök
U18 14:45 DHKMAC ÉLŐ
U18 16:00 PEFMIS ÉLŐ
U18 17:05 GEPVAS INFO
U20 17:20 ETOAVS 
U18 17:40 AVSSCC INFO
KHL 18:00 LOKNYH 
    • SPORT 2
U18 18:00 ZEGUTE INFO
U18 19:00 SZDETO INFO
U20 19:00 UTEVAS INFO
október 20., péntek
U20   HDJMAC 
U20   SLLKMH 
KK 13:30 TXUMIS 
KK 17:30 BRACZB 
EL 18:00 DABMAC 
EL 18:00 UTEVC2 
EBEL 18:30 ZNOAVS 
EL 18:30 TITFTC 
október 21., szombat
U18   ZNOAVS 
U20   G99DHK 
U20   SLLMAC 
U20   VSVKMH 
KK 13:30 MISCZB 
EWHL 17:30 SKPKMH 
KK 17:30 BRATXU 
U18 18:00 ETOKMH 
U18 18:30 MACMIS 
U18 19:00 UTEVAS 
U18 19:00 UTEVAS 
október 22., vasárnap
U18   VSVKMH 
U20   HDJKMH 
U20   OHCUTE 
U20   VICVAS 
U20   VSVMAC 
EWHL 13:00 KMHNEH 
KK 13:30 CZBTXU 
KK 17:30 MISBRA 
EBEL 17:45 AVSEHL 
    • M4 SPORT
EL 17:50 VC2DAB 
EL 18:00 FTCMAC 
EL 18:30 UTETIT 
október 24., kedd
U18   AVSMAC 
október 25., szerda
MK 18:00 FTCTIT 
MK 18:40 VASMIS 
október 26., csütörtök
U18   MISVSV 
U18   PEFDHK 
U18   SZDGEP 
U20   UTEAVS 
U20   ZNOMAC 
U20 19:25 KMHDHK 
   H I R D E T É S
Partnerünk