Ukrajna tovább szenved a keretösszeállítással

 

Szavickijnek újabb rutinos játékosokról kellett lemondania.

Mint arról korábban írtunk, Ukrajna olyan rutinos jégkorongozókat kénytelen nélkülözni a kijevi vb-n, mint például Andrij Mihnov vagy Viktor Zaharov. A legutóbbi kerethez képest sérülés miatt kiesett Oleh Safarenko, Denyisz Petruhno és Olekszij Melnyikov, Szevasztyan Karpenkótól pedig elköszönt a szakmai stáb. A szövetség meghívót küldött a két ukrán KHL-játékosnak, Pavlo Padakinnak és Szerhij Hajducsenkónak, ám mindkét játékos visszautasította a válogatott szereplést, ugyanis ha jégre lépnének, légióssá válnának a KHL-ben, míg Olekszej Ponyikarovszkij már korábban jelezte, nem vesz részt a vb-n.

A jelenlegi keretet 3 kapus, 8 hátvéd és 13 csatár alkotja, tehát még 1-1 kapustól és mezőnyjátékostól kell megválnia Olekszandr Szavickijnek. A keretnek tagja a sérüléssel bajlódó Roman Blahij, nem kizárt, hogy a csatároktól a rutinos jégkorongozó marad majd ki.

Ukrajna bő kerete a kijevi divízió 1/A-s világbajnokságra:

Kapusok:

Eduard Zaharcsenko (Kremencsug)
Andrij Bezhlibnij (Krivbassz)
Bohdan Djacsenko (Donbassz)

Hátvédek:

Volodimir Alekszjuk (Donbassz)
Olekszandr Pobedonoszcev (Donbassz)
Ihor Kuhut (Donbassz)
Vszevolod Tolsztusko (Donbassz)
Volodimir Varivoda (Kremencsug)
Denyisz Iszajenko (Kremencsug)
Dmitro Ihnatenko (Kremencsug)
Kirill Katrics (Krivbassz)

Csatárok:

Szerhij Babinec (Donbassz)
Vitalij Ljalka (Donbassz)
Nyikita Bucenko (Donbassz)
Artyom Bondarev (Donbassz)
Dmitro Nyimenko (Donbassz)
Roman Blahij (Donbassz)
Vlagyiszlav Havrik (Kremencsug)
Artyom Hnyidenko (Kremencsug)
Jurij Petranhovszkij (Kremencsug)
Szerhij Kuzmik (Kremencsug)
Heorhij Kicsa (Kremencsug)
Dmitro Csernisenko (Kremencsug)
Andrij Denyiszkin (Hampton Road Whalers, USPHL Elite)

2017-es divízió 1/A-s világbajnokság (Kijev, Ukrajna):

2017. április 22., szombat, 12:30: Ukrajna–Magyarország
2017. április 22., szombat, 16:00: Dél-Korea–Lengyelország
2017. április 22., szombat, 19:30: Ausztria–Kazahsztán

2017. április 23., vasárnap, 16:00: Kazahsztán–Dél-Korea
2017. április 23., vasárnap, 19:30: Lengyelország–Ukrajna

2017. április 24., hétfő, 19:30: Magyarország–Ausztria

2017. április 25., kedd, 12:30: Kazahsztán–Lengyelország
2017. április 25., kedd, 16:00: Magyarország–Dél-Korea
2017. április 25., kedd, 19:30: Ukrajna–Ausztria

2017. április 26., szerda, 19:30: Kazahsztán–Ukrajna

2017. április 27., csütörtök, 16:00: Lengyelország–Magyarország
2017. április 27., csütörtök, 19:30: Ausztria–Dél-Korea

2017. április 28., péntek, 12:30: Magyarország–Kazahsztán
2017. április 28., péntek, 16:00: Lengyelország–Ausztria
2017. április 28., péntek, 19:30: Dél-Korea–Ukrajna

Cimkék: ,

Nem lehet hozzászólni.

Eseménynaptár
április 22., szombat
VB 12:30 UKRHUN 3-5VÉGE
    • SPORT 1
VB 16:00 KORPOL 4-2VÉGE
ROC 16:10 AVSKAC 3-2 HVÉGE
VB 19:30 AUTKAZ 2-3VÉGE
április 23., vasárnap
ROC 10:10 AVSSLL 10-2VÉGE
VB 16:00 KAZKOR 2-5VÉGE
VB 19:30 POLUKR 2-1VÉGE
április 24., hétfő
VB 19:30 HUNAUT 1-3VÉGE
    • SPORT 1
április 25., kedd
VB 12:30 KAZPOL 1-0 HVÉGE
    • SPORT 1
VB 16:00 HUNKOR 1-3VÉGE
    • SPORT 1
VB 19:30 UKRAUT 0-1VÉGE
április 26., szerda
VB 19:30 KAZUKR 4-2VÉGE
április 27., csütörtök
VB 16:00 HUNPOL 0-2VÉGE
    • SPORT 1
VB 19:30 AUTKOR 5-0VÉGE
április 28., péntek
VB 12:30 HUNKAZ 1-3VÉGE
    • SPORT 1
VB 16:00 POLAUT 0-11VÉGE
    • SPORT 1
VB 19:30 KORUKR 2-1 BVÉGE
    • SPORT 1
május 1., hétfő
GÁLA 18:00 HUNSZF 
május 5., péntek
VB 16:15 FINBLR 
VB 16:15 SWERUS 
    • SPORT 1
VB 20:15 CZECAN 
    • SPORT 1
VB 20:15 USAGER 
május 6., szombat
VB 12:15 LATDEN 
VB 12:15 SUISLO 
VB 16:15 BLRCZE 
VB 16:15 SVKITA 
VB 20:15 GERSWE 
    • SPORT 2
VB 20:15 NORFRA 
   H I R D E T É S
   H I R D E T É S
Partnerünk