Magyarország?Franciaország 3-2

Izgalmas, fordulatos, ideges mérkőzést nyert a magyar U18-as válogatott a hosszabbításban kiváló ellenféllel szemben.

Franciaország az előző szezonban is a divízió 1/A csoportban játszott, és a 4. helyen végzett, ez azt jelenti, hogy a világ 14. legjobb ifjúsági válogatottja volt pénteken az ellenfelünk. Akiket az A csoportba jutó fehéroroszok és az ezüstérmes németek is csak 1-1 góllal tudtak legyőzni 2016-ban.

Jól indult a mérkőzés, 5-6 perces nyomást gyakoroltunk ellenfelünkre, simán kellett volna vezetnünk. Ehelyett az első komoly francia helyzetből gól született, Olive mutatott be két szép egyéni gyakorlatot a kapunk előtt, majd a felsőbe fonákolta a korongot. Sokat tettek Kreisz Brúnóék az egyenlítésért, megszolgált volt, hogy a hajrában egyenlítettünk, a MAC csatára kegyetlenül kilőtte a jobb felsőt.

A második harmadban még jobban játszottunk, de a franciák is javultak, így egész jó meccs alakult ki. A következetlen játékvezetői ítéletek csak jót tettek a meccsnek, emelkedett az adrenalinszint a jégen, komoly küzdés alakult ki. Szécsi Patrik és Seregély Máté összjátéka eredményként Szigeti Ákos kiválóan lekészített pakkot kapott, ettől függetlenül nehéz helyzetet oldott meg, szögről kilőtte a hosszú felsőt. Látványos, minőségi gól volt, ezzel fordítottunk és 2-1-es előnyben vártuk a harmadik harmadot.

Sajnos gyengébb időszakunk következett, nem találtuk a ritmust, fáradás jelei is látszódtak egyeseken, szétesett kicsit a történet. Megérdemelt volt Franciaország egyenlítése, ez a mérkőzés teljesen egál képet mutatott. Megnyomtuk a hajrát, több helyzetünk is volt, de még az üres kapusokat is elhibáztuk.

A 3 a 3 eleni hosszabbítást viszont ismét jó volt nézni. Végig domináltunk, járattuk a korongot, és a második cserében le is zártuk a meccset. Fejes Nándor, Vértes Nátán, Almási Márk összjáték végén mattoltuk az egyébként kiválóan védő francia kapust, így nyertünk 3-2-re. Mindenképpen meg kell említeni a csapatot sok szorult helyzeten átsegítő magyar kapus, Szeles Martin nevét.

Szombaton a zárónapon Szlovéniával mérkőzünk.

U18 Négy Nemzet Torna (Tüskecsarnok, Budapest)

2017. február 9., 14:45 Franciaország?Szlovénia 4-0
2017. február 9., 18:00 Magyarország?Olaszország 5-3

2017. február 10., 14:45 Szlovénia?Olaszország 4-3 büntetőkkel
2017. február 10., 18:00 Magyarország?Franciaország 3-2 h.u.

2017. február 11., 12:15 Olaszország?Franciaország
2017. február 11., 15:30 Szlovénia?Magyarország