Piros: menjen a vér!

Medgyes László szombati beszámolója Zlínből.

“A mai nap mottója: a láb eteti a farkast. Nehéz napon és nehéz mérkőzésen vagyunk túl. Amint már azt előző jegyzetemben is írtam, a csehektől elszenvedett nagy gólkülönbségű vereség megviselte a csapatot, hiszen érezték, hogy az eredményjelzőn látható számszerű különbség nem reális. A szakmai stáb megpróbálta felrázni a lányokat, s mindent megtett azért, hogy az előző napon történteket hagyják maguk mögött, s mindenki az új napra, az új feladatokra koncentráljon.

Ennek jegyében a 30 perces edzés első felében korongos feladatokat, majd a második részében felszabadult játékot vezényeltek a csapatnak. Az edzést követően már nagyon gyorsan peregtek az órák, a szállásra való visszaérkezésünket követően egy rövid pihenő, majd ebéd szerepelt a programban. Itt egy kis kitérőt tennék, mert korábbi írásaimban jeleztem, hogy szállásunk minden igényt kielégít, de ezért lassan már egy kicsit csömörünk lett a különféle módon elkészített csirkéből, amelyek között nem nagyon volt rántott kivitel? Tehát a mai napon végre volt sült csirkecomb, amelyet nagy örömmel nyugtáztunk. Az ebédet követően már indultunk is a jégpályára, ahol az a szlovák válogatott várt ránk, akiket az előző világbajnokságokon magabiztosan legyőztünk, azonban az augusztusban megrendezett budapesti WSI-tornán ? ha büntetőkkel is, de ? 2-1 arányban alulmaradtunk. Itt volt tehát az alkalom a nemes bosszúra.

A mérkőzés szakmai értékelésébe ismét nem szeretnék belemenni, egyrészt azért, mert nem értek hozzá, másrészt azért mert nem az én feladatom. Itt csupán annyit jegyzek meg, hogy ez egy roppant munkás, minden percében maximális figyelmet és fegyelmet igénylő csata volt, amelynek a végén 1-3-at mutatott a kijelző, de emiatt egyáltalán nem bánkódott senki, hiszen a kiírás szerint mi voltunk a “vendég” csapat.

A lányok tényleg nagyon akarták ezt a győzelmet, s így nem csoda, hogy a szokásosnál egy kicsit hosszabb ideig tartott a levezetés és készülődés, főleg ha azt is figyelembe vesszük, hogy győzelem estére beígért meglepetésre is fel kellett készülniük.

A vacsora alatt online figyeltük az U20-as válogatott utolsó mérkőzését, s nagyon szorítottunk a srácoknak, hogy sikerüljön a bennmaradás, s egyúttal a revans a japán válogatott ellen?

Ez a meglepetés nem volt más, mint 1 órányi szabad program a város központjában, majd egy közös sütizés keretében a helyi cukrászati termékek tesztelése. Mielőtt azonban belevetettük volna magunkat az esti forgatagba, vacsiztunk egy jót ? immár rántott csirkemell csíkok is szerepeltek a kínálatban, majd nyakunkba vettük a várost. Itt senki ne gondoljon nagy városnéző túrára, mert egyrészt a célunk kb. 5 percnyi sétára volt, másrészt senki sem felejtette el, hogy a tornán holnap még a lengyel válogatott ellen is meg kell mérkőznünk?

A program befejezése után egy rövid csapat megbeszélés következett, ahol az edzők ismételten felhívták a játékosok figyelmét arra, hogy holnap egy új nap kezdődik, új mérkőzéssel, s mint minden új mérkőzés, ez is 0-0-ról kezdődik. Egyáltalán nem kell abból kiindulni, hogy a lengyelek akkor immár 2 vereséggel a hátuk mögött várhatnak bennünket.

A megbeszélést követően 40 perc szabad program, majd takaródó volt napirenden. Hosszú, de számunkra nagyon kellemes napot zártunk, s holnap új nap, új feladatok várnak ránk?

Jó estét, szép álmokat Magyarország! Holnap este érkezünk.”