Az olaszokat legyőztük, a szlovénokat másodszor sem

Péntekhez hasonlóan szombaton is két meccsel hangolt a karácsonyi szünetre U16-os válogatottunk Kaposváron.

Délben Olaszország szelektjével játszottunk és sima, 8-6 arányú győzelmet arattunk. Már a harmadik percben vezetést szereztünk és magabiztosan haladtunk előre, a 22. percben már 4-0-ra, a meccs felénél 6-2-re vezettünk. Különösen Gyurgyev Miklós volt elemében, aki három gólt és egy asszisztot szerzett, de ő sem lehetett volna eredményes sortársai, Tóth Renátó és Erdei Zoltán hathatós közreműködése nélkül, előbbi 1+3-ig, utóbbi három gólpasszig jutott az első harminc perc alatt. A meccs második felében kicsit feljebb jöttek az olaszok, de végig kézben tartottuk a mérkőzést, ráadásul Erdei meglőtte második, Gyurgyev pedig negyedik gólját is. A végeredmény 8-6 lett.

Az esti mérkőzésen ugyanaz a Szlovénia volt az ellenfél, akiktől előző nap büntetőkkel kikaptunk. A mérkőzés hosszabb közjátékkal indult, ugyanis a jégkészítő gépnek kitört a kereke, emiatt a játék a tervezetthez képest egy óra csúszással, csak este kilenc körül kezdődhetett el. A szlovénokat ez szemmel láthatóan a legkisebb mértékben sem zavarta meg, hiszen már a második percben megszerezték a vezetést. A mieink ráadásul ezután nem sokkal emberhátrányba kerültek. Ám nem csak, hogy kivédekeztük azt, Szita Donát révén az ötödik percben négy emberrel is eredményesek tudtunk lenni és kiegyenlítettük az állást. A gólt Sebestyén Dávid szerezte. A második harmad elején szinte ugyanez volt a forgatókönyv: a vendégek már a 25. másodpercben betaláltak, de a mieink is hamar, 24. percben válaszolni tudtak.

A harmadik harmadot is dekoncentráltan kezdtük, 21 másodperc kellett ahhoz, hogy a szlovénok harmadszor is megszerezzék a vezetést. Ami még nagyobb baj volt, a harmadik egyenlítő találatunk csak nem akart megszületni, sőt, az 54. percben emberhátrányból gólt kaptunk, így először a mérkőzés folyamán kétgólos hátrányba kerültünk. Az utolsó percre lehoztuk a kapust, ám gólt a szlovének szereztek, beállítva az 5-2-es végeredményt. Összességében sokáig jól tartotta magát ugyan válogatottunk, de a záró húsz percre nyilvánvalóan elfáradt a két nap alatt lejátszott négy mérkőzés jelentette extra-megterhelés következtében.

Szövetségi edző: Glen Williamson
Edzők: Mayer Péter, Mihály Jenő, Fekecs Norbert, György József, Várady Csaba (kapusedző)
Csapatvezető: Mercz Orsolya
Felszerelés-menedzser: Magyar Péter