Ausztriától simán, Szlovéniától büntetőkkel kaptunk ki

Pénteken két mérkőzést játszott U16-os válogatottunk Kaposváron.

Délben Ausztriával, míg este Szlovéniával mértük össze erőinket. A déli mérkőzésen nagyon rosszul kezdtünk, hiszen már a nyolcadik percben 3-0-ra vezetett Ausztria. A második harmad elejére ugyan sikerült visszajönnünk a meccsbe, Török és Jancsó volt eredményes, de ezt követően nyugati szomszédunk kihasznált két emberelőnyt, így a záró húsz percre újra háromgólos vendégelőnnyel mehettünk ki a jégre. Bár Gyurgyev viszonylag korán, a 47. percben faragott a hátrányból, két gólnál közelebb már nem sikerült férkőznünk ellenfelünkhöz, maradt az 5-3 az osztrákok javára.

Az esti mérkőzés nagyon hasonlóan indult, mint a déli, a vége mégis jóval szorosabban alakult. A hetedik percben 2-0-ra, a második harmad végén 4-1-re vezetett már Szlovénia. A magyarok gólját a második harmad legelején Szita Donát szerezte. A harmadik periódust tehát ezúttal is háromfás mínuszról kezdtük, de talán a délben szerzett rutinnak is köszönhetően, ezúttal az 58. percre sikerült ledolgozni hátrányunkat: Tóth Renátó a 44., Török Patrik az 52., Török Viktor pedig az 58. percben volt eredményes. Jöhetett tehát a hosszabbítás, majd miután a ráadás öt perce alatt nem született újabb gól, a büntetőlövések során pedig délnyugati szomszédaink voltak szerencsésebbek, így végül Szlovénia 5-4-re nyert.

A másodéves serdülőinkre komoly torna vár, komoly terheléssel. Három nap alatt ugyanis öt meccset játszanak a kaposvári eseményen, péntektől kezdődően.

Szövetségi edző: Glen Williamson
Edzők: Mayer Péter, Mihály Jenő, Fekecs Norbert, György József, Várady Csaba (kapusedző)
Csapatvezető: Mercz Orsolya
Felszerelés-menedzser: Magyar Péter