Utánpótlás Rangadót is tartogat a hétvége

A Debrecen legyőzte a MAC Budapestet az U20-as bajnokságban, utóbbi vasárnap a Fehérvár ellen lép jégre.

EBYSL

Az osztrák juniorligában csütörtökön két magyar érdekeltségű meccset játszottak, amelyek közül a KMH és a MAC Budapest összecsapása ráadásul beleszámított a hazai U20-as bajnokságba. A találkozó az első harmadban annak ellenére szorosan alakult, hogy a MAC már a 6. percben 2-0- ra vezetett, hiszen a KMH a 12. percre kiegyenlített. A második harmad elején ismét a MAC került előnybe, sőt, ezt egy percen belül meg is duplázta, onnan pedig magabiztosan nyert 6-2-re. A Fehérvár győzelme sem forgott veszélyben az Olimpija Ljubljana ellen, ugyanis, amikor a szlovénok megszerezték az első góljukat, a magyar csapat már 5-0-ra vezetett. A vége 6-1 lett.

A Fehérvárnak nem lesz könnyű hétvégéje, hiszen a B csoportot éppen előtte vezető Vienna Capitalshoz látogat szombaton, vasárnap pedig odahaza a MAC-ot fogadja. Utóbbi meccs természetesen magyar bajnoki is egyben, így igazi rangadó után csatlakozhatnak hétfőn az U20-as válogatott keretéhez az érintettek. A Vasas is két mérkőzést játszik a következő napokban, először a Villach, majd a Triglav Kranj lesz az ellenfele. A Debrecen és a Miskolc közös csapata Ljubljanában lép jégre, szombaton a Slavija, vasárnap és hétfőn az Olimpija ellen.

U20-as bajnokság

A MAC nemcsak a KMH-val mérkőzött meg hétközben, hanem a Debrecennel is. A meccs gyorsan eldőlt, hiszen a vendég debreceniek már az első harmad után 3-0-ra vezettek, és előnyüket a második elején még tovább növelték. A hazaiak ezután kétszer is betaláltak, de végül is a Debrecen simán nyert 4-2-re.

A Vasas és a KMH mérkőzésén csak úgy potyogtak a gólok az első harmadban, amelyben mindkét csapat vezetett, de a játékrész végén már a 4-2-t mutatott az eredményjelző a listavezető angyalföldiek javára. A következő két harmadban egy-egy gól esett, a Vasas 6-2-re győzött.

Későn kezdte a gólgyártást az Egerszegi Titánok, miután a 36. percben akkor szerezte első találatát a DVTK ellen, amikor az már 4-0-ra vezetett. Igaz, ezután ismét a miskolciak zörgették meg a kaput kétszer is, a zalaiak csak az utolsó negyedben zárkóztak, így végül 6-4-es győzelemmel vitte el a DVTK a három pontot Zalaegerszegről.

Vasárnap a már említett Fehérvár?MAC rangadóra kerül sor.

EBJL

Az osztrák ifjúsági ligában ezen a hétvégén a szokottnál csendesebb lesz az élet. Ezúttal csupán szombaton rendeznek fordulót, a magyar csapatok ráadásul egymással játszanak. A Debrecen és a Miskolc közös csapata a KMH-t, a Fehérvár a Győrt fogadja, míg a MAC az UTE-t, ez utóbbi egyúttal U18-as bajnoki meccs is lesz.

Program:

12:15 Debrecen-Miskolc?Hokiklub Budapest
14:45 Fehérvár AV19?Győr
*15:20 MAC Budapest?UTE

U18-as bajnokság

A hazai ifjúsági bajnokságban szerdán egy, csütörtökön három meccsre került sor. Előbbi napon a Pesterzsébet magabiztosan, 12-0-ra verte a Tisza Volánt. Csütörtökön a MAC dolgát igencsak megnehezítette a Debrecen, pedig a budapestiek hazai jégen 2-0-ra vezettek az első harmad után. A másodikban azonban a vendégek egyenlítettek, s miután a rendes játékidőben már nem esett gól, jött a hosszabbítás. A győztes gólt a 62. percben az addig két gólpasszt jegyző Kedves Richárd szerezte, ezzel nyert a MAC 3-2-re.

Úgy tűnt, a Vasas gyorsan elintézi a DVTK-t, hiszen a 15. percben 3-0 állt a javára az eredményjelzőn, a 36. percben azonban már egyenlő volt az állás. A következő találat az 53. percben esett, ekkor az angyalföldiek ismét átvették a vezetést, majd a mindent egy lapra feltevő miskolciak üresen tátongó kapujába is betaláltak az utolsó percben így 5-3-ra nyertek.

Az UTE a pont nélkül álló Tisza Volánhoz látogatott. A szegediek két harmadon át tartották a lépést a lila-fehérekkel, az újpestiek csak 4-0-ra vezettek 40 perc után, ám a harmadik harmadban beindult a henger és 12-1-re győztek a fővárosiak.

A hétvégén a már említett MAC?UTE találkozó mellett a Vasas a Debrecent fogadja.

U16-os bajnokság

A serdülőbajnokság I. csoportjában vasárnap négy mérkőzést rendeznek. Az UTE a Vasast fogadja, a DVTK a Fehérvárhoz látogat. A MAC az Egerszegi Titánok otthonában lép jégre, a Debrecen a Győrt látja vendégül.

I. csoport

Program:

11:40 UTE?Vasas
12:30 Ifj. Ocskay Gábor JA?DVTK Jegesmedvék
13:00 Egerszegi Titánok?MAC Budapest
13:00 Debrecen?Győr

A II. csoportban ugyancsak négy meccset játszanak vasárnap. A Fehérvár a Gepárd JE-t, a Ferencváros a KMH B-t fogadja hazai jégen. A Dunaújvároshoz a Kiskőrös, az UTE B-hez a KMH látogat.

Central Europe Hockey Cup

A St. Pölten a CEHC kezdete óta a mezőny után kullogott, miközben a MAC Budapest az első háromban tanyázott, így természetesen a két együttes összecsapása utóbbi győzelmét ígérte. A meccs ennek megfelelően kezdődött, hiszen a budapestiek hazai jégen már az első harmad közepén megszerezték a vezetést, csakhogy az osztrákok még a szünet előtt egyenlítettek. A második harmadban ráadásul nemcsak átvették a vezetést, de növelni is tudták előnyüket, sőt, az utolsó játékrész elején már 4-1-re vezettek. A MAC az utolsó tíz percben minden megtett azért, hogy visszahozza a meccset: miután az 58. percre felzárkózott 4-3-ra, még a kapust is lehozta. Ezt azonban kihasználták az Okanagan Academy növendékei, s az utolsó percben kétszer is betaláltak, beállítva a 6-3-as végeredményt.

Eredmény:

2016. november 30., szerda

MAC Budapest?Okanagan Hockey Club Europe 3-6

U14-es bajnokság

Az U14-es bajnokság első csoportjában szerdán a két fehérvári együttes csapott össze egymással, s az esélyeknek megfelelően az A csapat könnyedén nyert 15-1-re a B ellen. Szombaton előbbi Debrecenbe látogat, utóbbi a Ferencvárost fogadja, míg a DVTK-nál az UTE vendégeskedik.

16:30 DVTK Jegesmedvék?UTE

A II. csoportban kedden a Dunaújvárosi Acélbikák és az MTK meglehetősen gólgazdag mérkőzést játszott egymással. A felek a 34. percig fej-fej mellett haladtak, a kék-fehérek még vezettek is a meccsen, de onnantól a dunaújvárosiak magasabb fordulatra kapcsoltak, és az utolsó harmad elején már négy góllal vezettek. Végül 8-4- renyertek, Márkus Márkó öt góllal és egy gólpasszal vette ki a részét a győzelemből.

Szombaton a KMH a Gepárd JE-t, a Tisza Volán az UTE B-t fogadja. A DVTK B csapatához a Vasas, az Egerszegi Titánokhoz a MAC B érkezik.