Gyerehokizni A Fehérvár nyerte az EBYSL-t

Az Ifj. Ocskay Gábor JA 5 mérkőzéses párharcban gyűrte le a Jesenicét.

EBYSL

Hazai jégen, a bajnoki címről döntő ötödik meccsen esélyt sem adott a győzelemre a Fehérvár AV19 a Jesenicének. A magyar csapat az első harmad után már 4-0-ra vezetett, a második harmad pedig 5-1-gyel zárult. A harmadik harmadban a fehérváriak kétszer, a szlovénok egyszer találtak a kapuba, így a vége 7-2 lett.

A Fehérvár 3-2-es összesítéssel nyerte meg az EBYSL-t.

Az osztrák juniorliga pontversenyét Vértes Nátán nyerte 68 ponttal (32 gól, 36 gólpassz), klubtársa, Péter Andor lett a második 67 ponttal (30+37), míg a harmadik a szintén fehérvári Mihály Ákos lett 51 ponttal (15+36).

Eredmény:

Döntő, 5. mérkőzés:

2018. április 8., vasárnap:

Fehérvár AV19?Jesenice 7-2

U16-os bajnokság

Ahogy arról már beszámoltunk a héten, a MAC Budapest 3-2-re legyőzte az Ifj. Ocskay Gábor JA-t a döntő negyedik mérkőzését. Így a fővárosiak 3-1-es összesítéssel bajnokok lettek.

A bronzérem sorsa még nem dől el, a DHK és a Pesterzsébet kedden játssza az ötödik meccset.

A csoport, rájátszás

Eredmény

Döntő, 4. mérkőzés

2018. április 6., péntek:

MAC Budapest?Ifj. Ocskay Gábor JA 3-2

Bajnok a MAC Budapest 3-1-es összesítéssel.

Program

3. helyért, 5. mérkőzés

2018. április 10., kedd:

DHK?Pesterzsébet

U14-es bajnokság

A helyosztók felsőházában szombaton az Egerszegi Titánok 8-1- re nyert az Ifj. Ocskay Gábor B ellen. Kedden, az utolsó meccsen a Vasas B az UTE B-t fogadja.

Az alsóház küzdelmei szombaton két mérkőzéssel zárultak. A KMH 16-2-re nyert a Veszprém ellen, a Sportország hátrányból fordítva, 4-2-re győzte le a DVTK-t.