Magyarország–Japán 6-3

A magyar U18-as válogatott győzelemmel zárta a frederikshavni divízió 1/A-s vb-t, így a torna negyedik helyén végez.

Magyarország U18-as csapata győzelemmel és jó játékkal akarta zárni a vb-t, bizonyítva azt is, hogy egy kicsivel több is lehetett volna ebben a tornában. A Lencsés-Balogh hátvéd duó az első sorba került, Mayer is eggyel előrébb az eddigieknél a csatárposzton, Lőczi helyére. Végül utóbbi szerezte a meccs első gólját, egyszersmind az első húsz perc egyetlen találatát. Mint vártuk, a gyors japánok egy-egy korongszerzést követően szélvészgyorsan megindultak előre, de nagy helyzetet nem igazán tudtak kialakítani. A mieink higgadtan, a kapkodás jelei nélkül hozták le az első harmadot, és hasonlóan alakult a második harmad is, amikor a japánok azért eljutottak egy kapuvasig is. Ahogyan a 38. percben kiharcolt emberelőnyükben is többször kellett védenie Királynak. Addigra azonban már 3-0-ra vezetett csapatunk, a 22. percben Nagy András asszisztja után Almás talált be, a 37. percben pedig – még egy másodperc erejéig emberhátrányban Lobenwein csent korongot, a kapu előtt ziccerben szabálytalankodtak vele: a büntetőlövést ő maga értékesítette nagyon szép megoldás végén. Jobban kezdett a magyar csapat a harmadik harmadban is, de nem mentek be a próbálkozások, a japánok pedig két kontrát is értékesítettek rövid időn belül: előbb Isikava a 48. percben, majd Szeki két és fél perccel később – hirtelen meleg lett a helyzet. De nem sokáig, megrázták magukat a fiúk: előbb Szongoth Döme távoli lövésébe ért bele a kapu előtt Schwartz, majd Barna korongot csent, két ember között bevitte a kapu elé, és nem hibázott, 13 másodperc alatt lőtt két gólt a magyar csapat, visszaállítva így a háromgólos különbséget az utolsó 8 és fél percre. 5:24-gyel a vége előtt Szongoth Döme passza után Fehér ment el a jobb szélen, és a harmad közepéből ellőve a korongot növelte a mieink előnyét (6-2). Az 56. percben Schwartzot küldték ki, a japánok kihasználták a fórt, 3:42-vel a vége előtt 6-3 állt az eredményjelzőn.

Ez is maradt a vége, szépen búcsúzott a tornától a csapat, a korosztály válogatottja pedig jövőre is a divízió 1/A-ban játszhat a világbajnokságon.

jpnhun_u18_ds

fotó: MJSZ

Az U18-as válogatott mérkőzései a divízió 1/A-s világbajnokságon:

Április 14., vasárnap, 16:30: Dánia–Magyarország 1-4
Április 15., hétfő, 13:00: Magyarország–Németország 2-8
Április 17., szerda, 13:00: Magyarország–Ausztria 5-6 b.
Április 18., csütörtök, 13:00: Magyarország–Ukrajna 4-7
Április 20., szombat, 16:30: Magyarország–Japán 6-3

A magyar válogatott Japán elleni sorai: Király (Pásztor) – Balogh Á., Lencsés, Barna, Antonijevic, Laskawy – Prém, Vén, Lobenwein, Schmidt, Mester – Franyó, Szongoth Döme, Schwartz, Szongoth Domán, Fehér K. – Nagy D., Lőczi B., Nagy A.  Mayer, Almás

Az U18-as válogatott szakmai stábja:

Svasznek Bence szövetségi edző, Tokaji Viktor másodedző, Strenk Hunor másodedző, Gröschl Tamás másodedző, Kecskeméti Áron kapusedző, Szirányi Dániel fizioterapeuta, Barna Márton fizioterapeuta, Magyar Péter felszerelés-menedzser, Pankár Tibor sportpszichológus, dr. Karácsony Atilla orvos, Dobos Sándor médiamunkatárs, Imre Lajos csapatvezető