Magyarország–Ausztria 2-3

A magyar junior válogatott egy 49 másodperccel a vége előtt bekapott góllal szenvedett fájó vereséget az A csoportból kiesett osztrákoktól.

Minimális változtatással mentünk neki a hétfői meccsnek, az összeállításban Salamon Horváth Alexszel cserélt helyet hátul, a kapunkban ismét Hegedüs állt. Jól álltunk bele a meccsbe, ebben mondjuk a négy perc alatt nagyvonalúan három kiállítást begyűjtő osztrákok is partnerek voltak. A kettős fórt nem használtuk ki, 5 a 4-ben viszont megszületett a vezető találatunk öt perc elteltével: Farkas László centerezésébe Cernik tette bele az ütőjét szerencsétlenül, öngóllal lett 1-0 ide. Szinte rögtön ezután a magyar csapat is megkapta az első kisbüntetését, egy jelentősebb Hegedüs-védéssel és egy jó blokkal kivédekeztük. Ez viszont felhozta az osztrákokat, akik Horváth Bence vérző sérüléssel járó magas botja után éltek a 2+2 perccel, Cernik ezúttal már a jó kaput vette be pontos lövéssel a takarásban lévő kapust mattolva (1-1). Az emberhátrányban eltöltött első öt perc után az osztrákok minimum egyenrangú felek voltak, a nyitó harmad végén igazságosnak volt mondható az 1-1-es részállás.

A középső harmad első nagyobb helyzete Dubnig nevéhez fűződött, aki lendületből lekorcsolyázta Farkas Olivért, Hegedüsnek kellett mentenie. Ez a periódus nyögvenyelős játékot hozott, ezúttal nem sikerült feljavulnunk úgy, mint a kazahok ellen. Az osztrákok sem voltak sokkal jobbak, de gólt eredményező hibát mi csináltunk: a meccs felén túl Scherzer helyzeténél még tudott védeni Hegedüs, de aztán Salamontól vették el a korongot a kapunk mögött, a centerezésre megint Cernik érkezett, a könnyelműséget könnyű góllal büntette (1-2). Ezután is volt két hajmeresztő megoldásunk hátul, az utolsó öt percet azonban sikerült megnyomnunk, Mihalik Gergő jó megindulása a 38. minutumban kiállítást kamatozott. Egy perc alatt kihasználtuk: Dobos nézte meg magának a hosszú sarkot, és a bulikörből ki is pókhálózta – ennek a harmadnak a legnagyobb pozitívuma az volt, hogy az utolsóra is döntetlenállással fordulhattunk (2-2).

A záró játékrész első felében kibekkeltünk egy igencsak jogos kiállítást, később Farkas Lászlónak volt egy jó megindulása, a végén Nemes húzta rá éles szögből. Enyhe osztrák fölényt mutatott a lőlap, de igazán minőségi helyzetből kevés akadt, elég szenvedős mérkőzés volt, mintha egymás hibáira vártak volna a csapatok. Öt és féllel a vége előtt Klasseket lőttük ki, a fejen talált osztrák bekk végül saját lábán hagyta el a jeget, majd Laskawy is fájdalmas arccal ült le egy kontakt nyomán. Hosszabbításra állt az ikszes meccs, amikor a lehető legrosszabbkor, 49 másodperccel a vége előtt mégis bevitték az osztrákok a győztes ütést. Bibernek a nagy lendülettel befelé húzó Dobnig hagyta ott lövés helyett okosan, ketten is elmentünk rá, a megnyíló folyosón előbbi nagy gólt vágott. A legvégén ment el tehát a meccs, ami külön fájó, mert a pontszerzés minimum benne volt az A csoportból visszatérő rivális ellen.

Kedden pihenőnap, szerdán 16 órától Japánnal folytatjuk.

A magyar U20-as válogatott bő kerete:

Kapusok: Csala Patrik (2005, Köln, GER), Hegedüs Levente (2004, Vernal Oilers, USPHL)

Hátvédek: Bajkó Botond (2004, FEHA19), Deák Márton (2004, SaiPa U20, FIN), Farkas Olivér (2005, SaiPa U20, FIN), Franyó Krisztián (2006, UTE), Horváth Alex (2006, HC Ocelári Trinec, CZE), Horváth Donát (2004, Leksands IF J20, SWE), Salamon Zoltán (2004, FEHA19)

Csatárok: Csiki Hunor (2004, DVTK Jegesmedvék), Dobos Mihály Bendegúz (2004, FEHA19), Farkas László (2004, FEHA19), Hiezl Balázs (2005, Pueblo Bulls, NCDC), Horváth Bence (2004, Jukurit U20, FIN), Laskawy Ferenc (2006, UTE), Makai Miklós (2005, DVTK Jegesmedvék), Mihalik Gergő (2005, DEAC), Nemes Márton (2005, Mora, SWE), Ravasz Csanád (2005, BJAHC), Simon Levente (2004, UTE), Szabó Rácz Maxim (2005, UTE), Weidemann Márk (2004, BJAHC)

A magyar U20-as válogatott stábja: Ladányi Balázs szövetségi edző, Arany Máté másodedző, Revák Zoltán másodedző, Hajek Márk kapusedző, Inglis Ákos vendégedző, Németh Gergely sportpszichológus, Dubóczki Dóra fizioterapeuta, Balázsi László felszerelés-menedzser, Don MacAdam sport- és fejlesztési igazgató, Végh Benedek férfiszakág-vezető, Závodszky Szabolcs technikai koordinátor, Paukovits Tamás Mirkó csapatorvos, Dobos Sándor médiamunkatárs, Végh Boldizsár csapatvezető