Németország–Magyarország 1-0

Nem sikerült jól a női válogatott világbajnoki főpróbája Kanadában.

A magyar női csapat összeállítása nem változott a japánok elleni meccshez képest, Bogáti Bianka és Gondos Tamara maradt ki a meccskeretből. Az első harmad elején kiegyenlített játék zajlott a jégen, a magyarok aztán emberelőnyben többször is veszélyeztettek, Kreisz Emma előtt adódott a legnagyobb helyzet. A németek fokozatosan átvették az irányítást, nagy nyomást helyeztek a kapura, de Németh Anikó rendre jól védett. A második játékrész legelején Dabasi Réka járt közel a gólhoz, majd Németh mutatott be nagy bravúrt. Seregély Míra, Kreisz és Dabasi is próbálkozott. Az újabb magyar emberelőnyből nem sok telt el, amikor Sarah Knee is kiült, de a négy a négy elleni játék nem hozott változást. A meccs felénél Révész Zsuzsa állt be a kapuba. A 32. percben a németek megszerezték a vezetést, egy távoli lövésbe Hark nyúlt bele. Próbálkoztak váltani a mieink, de a német csapat agresszívebb volt. Egy páros kiállítás után ismét négy a négy ellen mentek a felek, majd a harmad végén a mieink kerültek fórba, ám Abstreiter jól védett. A harmadik harmadban még nagyobb erőket mozgósítottak a mieink az egyenlítésért, Garát-Gasparicsnak, Pázmándinak és Kreisznek is volt biztató helyzete. A végén a kapuslehozatallal is megpróbálkozott az edzői stáb, be is szorították az ellenfelet a magyarok, de a gól nem jött össze.

A válogatott így vereséggel zárta a vb-felkészülést – de ne feledjük, tavaly is elveszítette a németek elleni edzőmeccseket, aztán a vb-n már sikerült diadalmaskodni. A magyar csapat április 6-án kezdi meg szereplését Bramptonban, Franciaország ellen, méghozzá friss fejlemény, hogy Pat Cortinával a kispadon. A szövetségi kapitány németországi klubcsapata, a Riessersee ugyanis 3-0-s összesítéssel elvesztette a Hannover elleni playoffpárharcot az Oberligában, Cortina így csatlakozhat a magyar stábhoz, szerdán érkezik Kanadába, vagyis már a vb-rajttól kezdve a csapat rendelkezésére állhat.

hunger0001

Magyarországi női válogatottjának csoportmérkőzései a 2023-as A csoportos világbajnokságon:

Április 6., csütörtök, 19:00 (magyar idő szerint: április 7., 1:00) Magyarország–Franciaország
Április 8., szombat, 11:00 (17:00) Magyarország–Svédország
Április 10., hétfő, 11:00 (17:00) Magyarország–Finnország
Április 11., kedd, 11:00 (17:00) Magyarország–Németország