Liptószentmiklóson vehet lendületet a DVTK

A Jegesmedvék számára kötelező a győzelem a 9 napos szünet után, és elszámolni valójuk is van vendéglátójukkal.

Az Extraliga két utolsója meccsel kedden kora este Liptószentmiklóson. A Mikulás a szezon eleje óta tökutolsó, hátránya nem kevesebb, mint 15 pont a DVTK-hoz, illetve 21 az Érsekújvárhoz képest, a playoff-kvalifikáció elérése tehát maximum a legrózsaszínűbb álmokban fordulhat elő arrafelé opcióként. Ezzel együtt sokat javult a csapat a szezon eleje óta, amikor egyre-másra szenvedte a vereségeket, és jó ideig pontot sem bírt szerezni. Hunáék is összekapták magukat valamelyest, a tengerentúlról hozott fiatalok sem rosszak, és ez akkor is igaz, ha legutóbb a Poprád 11-1-re kalapálta el őket. Előtte viszont olyan is volt, hogy két meccset nyertek egymás után ? január 29-én a Slovant, 31-én a Besztercebányát verték ?, ilyen “sorozatuk” a Jegesmedvéknek novemberben volt legutóbb. Mi több, akkor egy 3 meccses széria is összejött, amely éppen a Liptószentmiklós 7-2-es legyőzésével kezdődött. Az idő tájt úgy vélhettük, ezek a reális erőviszonyok, igen ám, csakhogy másodjára ? december közepén ? odacsaptak a liptóiak a Népkertben, ráadásul úgy, hogy az első harmadot követően még 3-0-ra vezettek Vas Jánosék. Az a 3-4 egészen biztosan hozzájárult a miskolci együttes későbbi mélyrepüléséhez, noha karácsony előtt futotta még egy újabb fellángolásra. Mindazonáltal nagyon is valószínű, hogy még mindig a DVTK a jobb csapat, és amennyiben Tokaji Viktor fiainak sikerülne most érvényesíteniük a papírformát, az talán lendületet adna a továbbiakhoz. A 6 egység, amivel a Majoross Gergely által irányított Zámky a Jegesmedvék előtt van, a legkevésbé sem behozhatatlan, a “kötelező” pontok elvesztegetése azonban nem fér bele. Az Érsekújvár egyébként a Kassa vendége lesz kedden.

VB 16:00 HUNJPN ÉLŐ
VB 19:30 ROMITA INFO