A címvédő otthonába utazik a MAC

Az újbudai Extraliga-csapatnak nem lesz könnyű folytatnia rövidke győzelmi sorozatát.

Legutóbbi négy mérkőzéséből hármat megnyert Majoross Gergely együttese, ebből kettőt értelemszerűen egymás után. A hosszú botladozós időszakot Liptószentmiklóson zárta le a gárda, majd egy vízilabda-eredményt hozó találkozón kikapott Zólyomban, ám utána legyűrte a Gyetvát és a Nagymihályt is. Ennek a 9 pontnak köszönhetően két helyet lépett előre a MAC, így jelenleg a 10. pozíciót foglalja el az Extraliga táblázatán. Mögötte ugyanakkor viszonylag közel található az Érsekújvár és a Gyetva is. Ahhoz, hogy hárommeccsesre gyarapodjon a sikersorozat vasárnap délután, gigantikus bravúrra lenne szükségük a kékeknek. Az ugyanis enyhe kifejezés, hogy a Besztercebánya ellen nem igazán szokott menni Pozsgaiéknak. Történetük legelső Extraliga-győzelmét ugyan a háromszoros címvédő ellen érték el – 4-0-ra nyertek a Tüskecsarnokban 2018 szeptemberében –, ám azóta 7 meccsen 7 vereség és 0 pont a további mérleg. Ennek kisebb korrekciójára utoljára van most esély. Ezt az esélyt azonban bátran nevezhetjük minimálisnak, annál inkább, hogy a Besztercebánya kiváló formában van. A tabella második helyén tartózkodó vendéglátók idei 9 összecsapásukból 7-et nyertek meg, miközben felülmúlták két közvetlen riválisukat, a Kassát és a Slovant is.

macbby

fotó: archív

HC Banska Bystrica–MAC Újbuda 4-2

Két egymást követő győzelem után a harmadikat már nem szerezhette meg az újbudai Extraliga-együttes.

Az események zöme a második harmadra koncentrálódott, miután az elsőben Andreas Bernard és a kék védelem még meg tudta akadályozni a rengeteget próbálkozó hazaiakat a gólszerzésben. Sőt: azok után, hogy a címvédő Bartanus révén emberelőnyben vezetést szerzett a 28. percben, az egyre jobb formába lendülő Pitt kiegyenlített. A Besztercebánya ezzel együtt hamar belőtte a másodikat és a harmadikat is, Lamper és Kabác jóvoltából 3-1 volt az állás a 34. percben. Ezután sokáig nem változott az állás, mígnem az 56. percben Strech minimálisra csökkentette a különbséget. Hiába csillant fel mindazonáltal a pontszerzés reménye, Gabor Gilbert üres kapura lezárta a történetet a játékidő végéhez közeledve, 4-2 lett tehát a vége. A MAC ilyenformán helytállt összességében, az őt rendes játékidőben sorozatban nyolcadszor legyőző Besztercebánya pedig eltette a pontokat.