Új kapussal várhatja a Kassát a MAC

Andreas Bernarddal a fedélzeten nem lehet más az újbudaiak célja, mint hogy megszakítsák 5 meccses nyeretlenségi sorozatukat.

Nem először keveredett hosszú ponttalan szériába Majoross Gergely csapata az idei Extraliga-szezonban, aminek meg is van az ára: a csapat úgy áll a 11. helyen, hogy fórja a mögötte tartózkodó Érsekújvár előtt mindössze 2 pont. Az egyetlen szerencse, hogy a Liptószentmiklós még kilátástalanabb képet mutat, de ezzel együtt is szükség van a pontokra, hogy a dolgok ne forduljanak még rosszabbra. Ennek érdekében fontos lépésre szánta el magát a menedzsment, amikor a héten leigazolta az olasz válogatott kapusát, Andreas Bernardot. Hogy a hálóőr érkezése mit hoz a konyhára, azt a következő hetek fogják megmutatni, de hogy nagy szükség volt rá, az egészen biztos. Anélkül, hogy Bálizs Bence és főként Tomas Halász nyakába varrnánk a kudarcokat, muszáj megemlítenünk: a magyar válogatott kapusa sérülését megelőzően 90 százalék körüli hatékonysággal dolgozott az idén, míg váltótársa 87 százalék alatt van, és abból a 15 mérkőzésből, amelyeken ő állt a vasak között, mindössze 2-t nyert meg a MAC. Mióta Bálizs kiesett, azóta egyetlen egyet sem. Kíváncsian várjuk tehát Bernard debütálását – előzetesünk élesítéséig a klub nem adott ki információt arról, hogy  ő véd-e a Kassa ellen –, illetve összességében azt is, hogy el tud-e indulni a Majoross-gárda felfelé. A csapat célja immár az lehet, hogy az alsóházi kvartett tagjai közül a legjobb pozícióban zárjon, és onnan harcolja ki a playoffot a középszakaszban. Ha sikerül összerakni a védekező játékot – 131 bekapott gólnál tartanak, ez 12-vel több a liptóiak 119-énél is –, akkor elképzelhető, hogy mégsem lesz kidobott év ez a MAC számára. Az éllovas ellen persze nem ígérkezik könnyűnek fordulatot vinni a történetbe: a HC Kosice zsinórban elért 11 győzelem után érkezik a Tüskecsarnokba.

mackos2

MAC Újbuda–HC Kosice 4-3

Kiváló emberhátrányos hokival, jó kapusteljesítménnyel és helyzetkihasználással 5 ponttalan meccs után legyőzte a listavezetőt a MAC.

Az első percek viszonylag lassú tempójú jégkoronggal teltek, ám Langkow 9. percben szerzett beleérős találata lendületet vitt a játékba. Nem kellett sokat várni a másodikra sem, amely öt az öt ellen született ugyan a MAC kiegészülése után, de emberhátrányos karakterű találat volt Chris Bodó jóvoltából, aki rendkívül okos passzt kapott Pitt-től. Sajnos hamar jött a szépítés Rapác révén, 2-1 a 13. percben. Ezután egyenlő erők küzdöttek, mígnem másodpercekkel a szünet előtt Hascák oldalról és távolról eleresztett lövése besuhant a rövidbe a debütáló Andreas Bernard mellett. A második játékrész egyértelműen a MAC-é volt, és ez az eredményben is megmutatkozott, Langkow a 29. percben alakította 3-2-re az állást. Nagyon jó helyen állt a támadó, és mire a védők feleszméltek, higgadtan befejezte az akciót. Az utolsó felvonás első felében sebességet váltott a Kassa, ami gyümölcsözőnek bizonyult számára, addig nyomtak a vendégek, amíg Bortnaknak csak sikerült bekotornia egy kipattanót, 3-3. Az utolsó öt percben ismét az újbudaiak domináltak, ám rendes játékidőben nem bírták dűlőre vinni a dolgokat. Nagy baj nem történt, ellenkezőleg: öt nullás összecsapás után a pont így is megvolt. Még nagyobb öröm, hogy kettő lett belőle: a hosszabbítás 4. percében McNally játszotta meg ügyesen a nagy rössel érkező Sofront, aki nem hibázott, 4-3-ra nyert a MAC. Ezzel a listavezető Kassa szériája is megszakadt, amely utoljára november 17-én kapott ki a szlovák bajnokságban – akkor történetesen a DVTK Jegesmedvéktől.

mackos1

fotó: archív

Nem volt egyszerű dolga Bernardnak

Majoross Gergely vezetőedző így látta a MAC Újbuda–HC Kosice mérkőzést.

“Nagy odaadással, többé-kevésbé okosan és viszonylag kevés hibával játszottunk, ami egészen jó helyzetkihasználással és kiváló kapusteljesítménnyel párosult. Nem volt egyszerű dolga Bernardnak, hiszen legutóbb novemberben védett az olasz válogatottban, nem volt meccsben, de az edzésmunkája alapján készen állt rá, hogy megkapja a bizalmat, és élt is vele. Nagyon fontos pontokat kaparintottunk meg, és ha azt nézzük, hogy az eddig megszerezhető kilencből hat pontot hoztunk a listavezető Kassa ellen, ez bőven erőn felüli részünkről.”

forrás: nso.hu