Tabellaszomszédjához utazik a MAC

A nagymihályiak kilencedikek, az újbudaiak tizedikek – ám a különbség közöttük nem kevesebb, mint 9 pont.

Gyakorlatilag az a helyzet a szlovák Extraligában, hogy a Dukla Michalovce a középmezőny utolsó tagja, a MAC pedig az alsóház éllovasa. Ez persze semmi olyat nem jelent, hogy Majoross Gergely csapata lényegesen gyengébb lenne vasárnapi ellenfelénél, vagy hogy nem lenne esélye pontot-pontokat szerezni idegenben. Annál is inkább van, hogy a Nagymihály az utóbbi időben nem nyújt különösebben meggyőző produkciót. A szezon elején szenzációsan teljesített az újonc, a lendület azonban elfogyni látszik. Most ötmeccses vereségszériában vannak, ami hozott 2 pontot, de a felsőházhoz képest egyre inkább lemaradnak. Ráadásul voltak itt nagyobbfajta pofonok is: a Kassa elleni hosszabbításos hazai kudarc – ez volt legutóbb – természetesen vállalható, a poprádi 2-8-at viszont már nehezebb lehet megemészteni. Más kérdés, hogy volt része hasonlókban a MAC-nak is. Az újbudaiak két győzelem után kaptak ki ismét – hiába vezettek Gyetván –, bravúrosan összeszedett hokival bizonyára ismét fordíthatnának egyet a szekéren. Bálizs Bence nélkül is képesnek kell lenniük erre, akkor is, ha a 86,1 százalékon álló Tomás Halásszal a kapuban eddig mindössze kétszer tudtak meccset nyerni a szezonban. A felek előző két találkozóján egyformán a Dukla győzött, előbb 4-1-re otthon, majd 3-1-re idegenben.

Dukla Michalovce–MAC Újbuda 5-2

Harmadik nekifutásra is legyőzték a nagymihályiak az újbudai Extraliga-csapatot.

Peter Galambos duplájával a 11. percben már két góllal ment a hazai gárda, de még az első harmadban sikerült szépíteni, az utóbbi időben eleve jó formát és egyben lelkes játékot is mutató Terbócs István iratkozott fel a táblára, 2-1. Ezt követően is a hazaiak domináltak, akik a második és a harmadik játékrészben egy-egy gólt ütve – előbb Korhonen, majd Maslonka talált be – 4-1-re elléptek. Az 58. percben Brance Orban fórban közelebb hozta az övéit, de többre nem futotta, ellenkezőleg: Chalupa 20 másodperccel a vége előtt belőtte az ötödiket. A Dukla harmadszor sem adott egy árva pontot sem Majoross Gergely együttesének, és az 5-2-es győzelemmel újfent becsatlakozott a felsőházért folyó csatákba.

dummac

fotó: Dukla Michalovce

Mostanában nehezen szerzünk gólokat

Majoross Gergely vezetőedző így látta a MAC Újbuda nagymihályi vereségét.

“Mostanában nehezen szerzünk gólokat, és a védekező játékunk sem annyira kiemelkedő, hogy 1-0-ra vagy 2-1-re nyerni tudjunk. Ezúttal is megvoltak a helyzeteink, de nagyobb százalékkal kellene értékesítenünk őket. Mégis viszonylag kiegyenlített meccs volt, csak az ellenfelünk könnyebben megtalálta az utat a kapuhoz, miközben minket az emberelőnyös játékunk sem tudott kihúzni a csávából. Így nehéz győzni.”