Közvetlen riválishoz utaznak a Jegesmedvék

Az ötödik helyezett Dukla Trencín előnye 4 pont a hatodik pozícióban tartózkodó miskolci Extraliga-csapat előtt.

A DVTK Jegesmedvék 3 meccses győzelmi sorozatuknak köszönhetően visszakapaszkodtak a felsőházba a szlovák bajnokságban. Mondani sem kell, a listavezető Slovan kétszeri legyőzése nagyot emelt a magyar gárda ázsióján, és valószínű, hogy lendületet is adott a csapatnak. Az e heti pozsonyi siker értékét növeli, hogy továbbra sem fogható hadra mindenki, ezúttal például Nick Ross, a házi kanadai tabella éllovasa sem játszhatott. Itt érdemes megjegyezni, hogy a góllistát Davis Vandane-nal holtversenyben fiatal magyar hokis vezeti, az Erste Ligából érkezett Részegh Tamás teljesítményéről csak szuperlatívuszokban lehet beszélni. Ami az ellenfelet illeti: a Dukla nem kezdte túl jól a szezont, sokáig a középmezőny alján tartózkodott, ám aztán fokozatosan araszolt felfelé a táblázaton, míg el nem érte a negyedik-ötödik helyet. A trencséniek is hármat nyertek egymás után, e szériájuk a MAC elleni 8-2-vel kezdődött – nem sokkal korábban 9-2-vel küldték haza az újbudaiakat –, ám legutóbb csak hosszabbításban tudták legyűrni az Érsekújvárt. A Zámky elleni meccsek nehézségeivel kapcsolatban persze a piros-fehéreknek is lenne mit mondaniuk. De egy szó, mint száz, abszolút kétesélyes csatára van kilátás Trencsénben. Akkor is, ha eddig a Jegesmedvéknek sem feküdt a péntek esti ellenfél harcmodora, ebben a szezonban otthon és idegenben is vereséget szenvedtek. ”Közvetlen riválisunk otthonában játszunk, ezért nagyon fontos lenne pontot, pontokat szereznünk – mondta Marcel Rodman vezetőedző a hivatalos klubhonlapon. –. Ha jól tudom, akkor a Trencsén az egyedüli ellenfelünk, amelynek az otthonából még nem sikerült pontot hoznia csapatunknak sem idén, sem az előző szezonban. Így nem lehet más a célunk, mint ezt a sorozatot megtörni. Nehéz dolgunk lesz, de bízom a csapatban. Szerdán a Slovan ellen remek karaktert mutattunk, erre lesz szükség pénteken is. Kemény, szoros ütkozetre számítok.”

mistdtr

fotó: Orosz Tamás

Dukla Trencín–DVTK Jegesmedvék 5-1

Magabiztosan győzte le üldözőjét a Trencsén, a 21. percben már 4-0-ra vezettek a hazaiak.

A Jegesmedvéknél az eleve sérült Magosi–Toussignant duó, illetve a legutóbb is hiányzó házi gólkirály, Nick Ross mellett Láda Balázs és Ryan Harrison sem volt ott a kezdőcsapatban. Ha ez még nem lett volna elég, Gőz Balázst a 3. percben leküldték véglegessel. Az ebből fakadó 5 percnyi hátrányból 1 gólt kapott a miskolci Extraliga-csapat, utána azonban jött még kettő a nyitó harmadban. A következő elején beesett a negyedik is, 4-0 a 21. percben. Innentől csendesedett a meccs a találatok szempontjából, az ötödiket az 55. percben szerezték a trencséniek. Erre bő fél percen belül válaszolt Beach, kialakítva az 5-1-es végeredményt. Ezzel a Jegesmedvéknek nem sikerült megközelíteniük tabellaszomszédjukat, ellenkezőleg, 7 pontra nőtt közöttük a különbség.

misdtr

Az első gól után rosszabbra fordultak a dolgok

Marcel Rodman vezetőedző a DVTK Jegesmedvék trencséni vereségéről.

“Sok volt a hiányzónk és nagyon rosszul indult a meccs számunkra. Elvesztettünk egy védőt, így mindössze öt hátvéddel játszottuk le a meccset. Az első gól után még rosszabbra fordultak a dolgok. Harcoltunk, nem adtuk fel, de túl sok hibát vétettünk, főleg a védekező harmadban. Ezeket a hibákat ki kell elemeznünk, majd gyorsan el kell felejtenünk az eredményt. Sorban érkeznek  a fontos mérkőzések számunkra, nem szabad, hogy ez a meccs nyomot hagyjon bennünk.”