Bálizs Bence nélkül utazik Gyetvára a MAC

A válogatott kapus megsérült, műteni kell. Az újbudaiak sorozatban a harmadik győzelmükkel a középmezőny nyomába eredhetnének.

A feladat nem egyszerű, idegenben kellene nyernie Majoross Gergely csapatának. Ez a szezon első felében egyszer sem sikerült senki ellen, az elmúlt hetekben azonban biztató jelek bukkantak fel a horizonton. A kékek a Nyitra otthonában szakították meg rekordhosszú ponttalan sorozatukat, majd Liptószentmiklóson az első rendes játékidős siker is összejött. Ezt a Zólyom elleni hazai diadal követte a nemzetközi szünet után, így máris vidámabbak a gárda hívei. A fellendülés idejében jött, hiszen november és december fordulóján már azt kellett észrevennünk, hogy az Extraliga-tabella két sereghajtója is egyre közelebb kerül. Ehhez képest most azt látjuk, hogy a Mikulás és a Zámky messze leszakadt, továbbá visszaelőzték Sofronék a Gyetvát is. Azt a Gyetvát, amely ismét pocsék formát mutat, akárcsak az idény elején. Akkor 5 nulla pontos vereséggel kezdtek, míg 8 legutóbbi meccsükön csak egyszer tudtak nyerni – és Újvár ellen –, és emellett még 1 pontot húztak be. Ezt éppen attól a Slovantól vették el, amely nem sokkal korábban 11-0-ra verte őket. Messze nem legyőzhetetlen ellenfélhez utaznak tehát a Majoross-tanítványok, és ezt első kézből is tudják, minthogy hazai jégen nyertek, és a pontszerzés az első idegenbeli meccsen is megvolt.

“Jól kezdtünk a szünet után, ennek három pont lett az eredménye, aminek nagyon örülünk – mondta Majoross Gergely a klub hivatalos közösségi oldalán. – Újra veszélyes volt a támadójátékunk, ehhez kiemelkedő kapusteljesítmény párosult. Sajnos ezzel kapcsolatban van rossz hír is. Bálizs Bence megsérült, ma egy kezét érintő műtéten esik át, 4-5 hétig nem áll rendelkezésünkre. De pontosan tudjuk, hogy az immáron magyar Halász Tomi is sokszor segített minket győzelemhez, és képes lesz arra, hogy meccset nyerjen a csapattal. Gyetván más mérkőzésre számítunk, kicsi pályán fizikális hokit játszó csapatról beszélünk, erre kell készen állnunk, de a legfontosabb, hogy a sebességünk legalább olyan magas legyen, mint a Zólyom ellen volt, hogy minél nagyobb kihívás elé tudjuk állítani az ellenfelet.”

macgye

fotó: MAC

HC Detva–MAC Újbuda 4-3

Az első harmadot megnyerrte Majoross Gergely együttese, ez azonban kevésnek bizonyult.

A vezetést már az 1. percben megszerezték a hazaiak Zuzin révén, ám ezt Strech csakhamar kiegyenlítette. Sőt: a 20.-ban már itt volt az előny Sofronnak köszönhetően, 1-2 állt a táblán a szünetben. A második játékrész a Gyetváé lett, a Znojmóból ismert Podesva egyenlő létszám mellett, Gaspar fórban volt eredményes, 3-2 a 32. percben. Az utolsó felvonásban előbb a negyediket is belőtte a hazai gárda – ismét Zuzin vétette észre magát –, majd Pitt közelebb hozta övéit az 55. percben, egalizálni viszont már nem sikerült. Hiába lőtt többet kapura MAC, a szlovákok gyűjtötték be a 3 pontot, és ezzel ismét felzárkóztak az újbudaiakra az Extraliga tizedik-tizenegyedik helyén.